Co zrobiliśmy — Flash Mob

Od pewnego czasu użytkownicy OFG.pl w Giżycku organizują Flash Moby. Szczegóły dotyczące akcji Flash Mob w Giżycku możesz znaleźć w temacie Flash Mob w Giżycku. Z uwagi na dużą liczbę wiadomości opracowaliśmy skrócone informacje na temat Flash Moba w Giżycku.

Co to jest Flash Mob?

Flash mob — określenie, którym przyjęło się określać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie są organizowane za pośrednictwem Internetu.

Do tej pory zorganizowaliśmy 3 Flash Moby.

I Giżycki Flash Mob

Termin akcji: Sobota (11.08.2007) godz. 14.00

Schemat akcji: Ustawiamy sie na ul. Warszawskiej koło panienki z żabką i zaczynamy czytać jakąś książkę przez około 5 minut. Po upływie tego czasu głośno wypowiadam słowa "Dziękuję wszystkim" i rozchodzimy się.

Uwagi:
Zegarki zsychronizujemy zgodnie z zegarem umieszczonym na stronie http://www.fm-zegar.prv.pl/.
W przypadku deszczu odwołujemy akcję(napewno napisze o tym na forum koło 13.30) i przesuwamy ją na poniedziałek na godz. 18.00.
Spróbujcie namówić jak najwięcej swoich znajomych do wzięcia udziału w tej akcji. Przydałyby się aparaty fotograficzne, może nawet kamery(aparaty cyfrowe przeważnie mają opcje video, ale jakość nagrania pozostawia wiele do życzenia).
Po moim sygnale rozchodzimy się. NIE WITAMY SIĘ. Pozostajemy dla siebie anonimowi.

W galerii możesz obejrzeć zdjęcia z I Giżyckiego Flash Moba.

Artykuł o I Giżyckim Flash Mobie możesz przeczytać tutaj: Starsze panie wzięły ich za świadków Jehowy, red. A. Baranowska.

II Giżycki Flash Mob

Termin akcji: Piątek (17.08.2007) około godz. 17.20

Miejsce akcji: Koło mostu obrotowego, a chodniku po lewej stronie patrząc na Zamek.
Moment w którym zacznie się akcja wyznaczę ja poprzez podniesienie ręki do góry z czapką. Obrócę się z nią. Poczekam chwilę aż się ustawicie wokół mnie i gdy włożę czapkę na głowę zaczniemy obracać się w kółko w lewo(patrząc na zamek), naśladując pana obsługującego most(Jak on się porusza obrazuje ten filmik). W przypadku gdyby pan obsługujący most nagle się zatrzymał i przepuścił jeszcze jednego marudera przez most, nie przestajemy się kręcić.
Po moich słowach "Dziękuję wszystkim"rozchodzimy się.

Uwagi:
Momentem rozpoczęcia flash-moba miał być moment w którym pan obsługujący most rozpocznie kręcenie tym drążkiem. Ale jest mały szkopuł. Czasami ten pan opóźnia manewr ostatecznego zamknięcia aż do ostatniej łódeczki jaka będzie jeszcze wstanie wcisnąć się w półzamknięty most. Z tego powodu, ja biorę na siebie odpowiedzialność wybrania odpowiedniego momentu na rozpoczęcie akcji.
Uważam że ciągłe obracanie się jest lepszą alternatywą niż gdybyśmy mieli się zatrzymać. Wynikło by z tego zatrzymania zamieszanie, które by zepsuło efekt.
Denver poinformował mnie, że w pobliżu całej akcji będzie widoczny baner ofg.pl - żeby postronne osoby mogły się dowiedzieć o istnieniu tego forum.
W przypadku deszczu akcję przesuwamy na poniedziałek na tą samą godzinę. Nie będę niestety mógł przed 17.00 poinformować was o ewentualnym odwołaniu akcji Będę przed 17.00 zajęty. Jak będzie deszcz, to po prostu nie odbędzie się akcja.

W galerii możesz obejrzeć zdjęcia z II Giżyckiego Flash Moba.

III Giżycki Flash Mob

Plan III Giżyckiego Flash-Moba:
(ustalenia ostateczne)

Start akcji:
Sobota 1.09.2007 około godz. 12.00
Zegarki synchronizujemy zgodnie ze stroną:
http://www.fm-zegar.prv.pl/

Przebieg akcji:
Nadejdę od strony ulicy Smętka. Będę w charakterystycznym stroju. Postaram się być w podobnym stroju co koleś z tego FILMU.
Ustawię się na skrzyżowaniu ulic Smętka i Traugutta(na rynku).
Otwarcie gazety będzie sygnałem do rozpoczęcia ustawiania sie za mną. Po około 30 sekundach rozpocznę spacer w kierunku szlabanu. Następnie skręcę w ulicę Kętrzyńskiego(w czasie pochodu wybiore czy przejde między budkami, czy koło stoisk z kwiatami). Na ulicy Kętrzyńskiego pozwolę sobie zrobić malutki slalom pomiędzy murowanymi miejscami na zieleń koło Dominika. Następnie skręcę na Warszawską. Na Warszawskiej skręcę w kierunku Kina Fala(obok kiosku). Od strony Kina Fala przejdę koło Gilemory(panienki z żabką) i tam się rozejdziemy.

Uwagi: Każdy oczywiście będzie mógł dołączyć się w dowolnym momencie. Ale wolałbym by wszyscy ustawili się za mną w jednym momencie.
Nie będzie baneru!
Fotografów i osoby nas nagrywające proszę o ustawienie się na trasie pochodu.

W galerii możesz obejrzeć zdjęcia z III Giżyckiego Flash Moba.

Artykuł o III Giżyckim Flash Mobie możesz przeczytać tutaj: http://img185.imageshack.us/img185/9212/flashmobvt6.jpg.