Jak to się zaczęło — Flash Mob

Od pewnego czasu użytkownicy OFG.pl w Giżycku organizują Flash Moby. Szczegóły dotyczące akcji Flash Mob w Giżycku możesz znaleźć w temacie Flash Mob w Giżycku. Z uwagi na dużą liczbę wiadomości opracowaliśmy skrócone informacje na temat Flash Moba w Giżycku.

Co to jest Flash Mob?

Flash mob — określenie, którym przyjęło się określać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie są organizowane za pośrednictwem Internetu.

Zaczęło się 7 sierpnia 2007 r. od napisania przez WW_contra takiej oto wypowiedzi:

Witam
Wpadłam na pomysł, byśmy sobie urządzili w naszym miasteczku Flash Mob'a Póki co, to jestem ciekawa, czy wogóle znajdą się chętni. Jeżeli tak to ustalimy czas, miejsce akcji no i temat :)

Dla ewentualnych nie wtajemniczonych (chociaż wiem, że to na pewno będa nieliczni)- małe info "czym to się je"

A więc te całe flash moby to organizowane za pomocą internetu spotkania, których uczestnicy mają zaszokować przypadkowych obserwatorów, narobić zamieszania i zniknąć równie nieoczekiwanie, jak się pojawili. Uczestnicy zabawy nie znają się, ale przez internet otrzymują dokładne instrukcje, gdzie i kiedy przyjść, jak się zachowywać, w którym momencie zniknąć. Istotnym elementem takiego happeningu jest zorientowanie się, o co chodzi. Nie wystarczy przyjść i patrzeć, trzeba aktywnie uczestniczyć i wykonywać dokładne instrukcje rozesłane przez organizatora.

Flash mob to "błyskawiczny tłum". Nieznani sobie ludzie umawiają się i spotykają w danym miejscu i o danej godzinie, aby zrobić coś naprawdę oryginalnego. Mogą coś krzyczeć, zrobić tłok itp.........

Brzmi ciekawie? No to jeszcze na deser:

To co? Kto się pisze? :)

Organizacją pierwszej akcji podjął się użytkownik OFG o nicku Zakrza.