Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3, 4 ... 10,

Antypolonizm

Autor Wiadomość
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2009-02-25 00:56:48

[Oryginał: 2009-02-25 00:46:15]
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Rabin-Polacy-sie-usmiechali-i-czekali-na-nazistow,wid,10879899,wiadomosc_prasa.html
Przeczytałem co ten… (niech każdy nazwie tego rabina jak chce, kląć nie mogłem) ma do powiedzenia i pytam: dlaczego nikt w tym kraju z tym nie walczy? Skoro się sami nie szanujemy, to co tu się dziwić, że inni mają nas za nic? Ile jeszcze będę zmuszony czekać, aż ktoś w końcu powie NIE. Dlaczego nie ma sprzeciwu dla takiego czegoś? Bo facet jest żydem? Wystarczy coś pisnąć o żydach, coś, co mogłoby podchodzić pod antysemityzm i od razu wielka nagonka, a mnie zastanawia jedno: dlaczego my pozwalamy na plucie nam w twarz? Takie teksty są jak policzek…
Kolejny artykuł…
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Amerykanski-dziennik-poprawil-blad-obrazajacy-Polske,wid,10883539,wiadomosc.html
Tutaj link do tego, co musieli prostować: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Amerykanska-gazeta-pisze-o-nazistowskiej-Polsce,wid,10882408,wiadomosc.html
I co z tego, że zmienili, skoro zapewne już niedługo znów napiszą coś podobnego?
Póki nie będzie im nakazane, by po takich 'wpadkach' (albo robią to celowo albo naprawdę są megakretynami) drukowali na pierwszej stronie przeprosin, dopóty będą pisać takie artykuły.
http://www.aronheller.com/ - oto autor tego drugiego artykułu…chyba nie trzeba wyjaśniać z jakiej nacji się wywodzi…*
A Niemcom w to graj…
*Po pierwsze - chyba zapominają, ile orderów w Yad Vashem mają Polacy
Po drugie - zaraz się okaże, że jestem antysemitą :crazy:

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
vooda Wyróżniony

10,378

2009-02-25 01:28:17

Przecież nie raz na tych łamach poruszano kwestię "wolności słowa", nieprawdaż :crazy:

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
szeląg

674

2009-02-25 07:43:55

[Oryginał: 2009-02-25 07:27:36]
"Po otrzymaniu zażalenia, francuski oddział największego aukcyjnego serwisu internetowego eBay, zmienił dotychczasowy system oceny użytkowników, wycofując żółte gwiazdki, które miały mieć “skojarzenia antysemickie”."-cytat
[Dodano: 2009-02-25 07:43:55]
"Żydzi kontrolują Amerykę, bez względu na to który rząd dochodzi do władzy, czy są to Republikanie czy Demokraci, czy Barack Obama czy George Bush. Kontrola Ameryki, tak jak kontrola większości zachodnich krajów, jest w rękach żydowskich pieniędzy."

Fatima Hajaig,wiceminister spraw zagranicznych RPA
Ostrzeżenie; Fatima jest kobietą i to bardzo opaloną , spiekła się na czarno, więc uwaga bo można zostać rasistą lub antyfeministą..

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,108

2009-02-25 08:49:22

helios91:

(albo robią to celowo albo naprawdę są megakretynami)

Powiedziałbym że są kompletnymi analfabetami, postrzegającymi tylko własną wykreowaną ideologię. O Polakach wiedzą tylko tyle, że żyją na tej planecie.

Założyłem różowe okulary na które nasrał ptak i ujrzałem świat zamazany, taki dziwny, gówniany świat...

 
www.kursmazury.com

3,882

2009-02-25 09:51:23

Witaj w Izraelu, Heliosie.

 
Cieśla Sewruk

1,157

2009-02-25 10:13:06

Antypolonizm i antysemityzm to dwie strony tego samego medalu. Każdy naród ma swój odsetek idiotów i łajdaków a ich wspólną cechą są skłonności do generalizacji i stosowania odpowiedzialności zbiorowej.

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
www.kursmazury.com

3,882

2009-02-25 10:18:54

A antypolonizm zaborców, albo hitlerowców? Gdzie jest druga strona tego medalu?

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,108

2009-02-25 10:27:00

Cieśla Sewruk:

Każdy naród ma swój odsetek idiotów i łajdaków a ich wspólną cechą są skłonności do generalizacji i stosowania odpowiedzialności zbiorowej.

Czyli przypisywania cech negatywnych do całej nacji, bez rozpatrywania indywidualnych przypadków :?: Być może to było tylko uogólnienie lub generalizacja z pana strony.

Założyłem różowe okulary na które nasrał ptak i ujrzałem świat zamazany, taki dziwny, gówniany świat...

 
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2009-02-25 14:59:39

[Oryginał: 2009-02-25 14:49:23]

www.kursmazury.com:

Witaj w Izraelu, Heliosie.

Mam nadzieję, jeszcze zanim umrzesz, powitać Cię w Polsce. Im szybciej, tym lepiej.

Cieśla Sewruk:

Antypolonizm i antysemityzm to dwie strony tego samego medalu. Każdy naród ma swój odsetek idiotów i łajdaków a ich wspólną cechą są skłonności do generalizacji i stosowania odpowiedzialności zbiorowej.

Tak, tylko ten odsetek idiotów w Niemczech, Francji, USA, czy Izraelu ma większą siłę przebicia niż u nas, są też bardziej bezczelni…a świat czyta…
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title,Podrecznik-historii-zolnierze-AK-to-slugusy-nazistow,wid,10293951,wiadomosc_prasa.html
I jak tu nie myśleć, że Białoruś to nadal część Rosji?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rosyjscy-historycy-Katyn-to-sprawiedliwa-zemsta,wid,10292671,wiadomosc.html
Nie wiem, czy już ten podręcznik wprowadzili, ale jeśli tak, to jest to też nasza wina (i mam ogromny żal [oraz brak szacunku]) dla naszych demokratycznych władz, że już od dawna nie robią nic, by się temu przeciwstawić.

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
vooda Wyróżniony

10,378

2009-02-25 15:21:09

We wszystkim, co jest zmyślnie wykorzystywane propagandowo (bo tak traktuję ten białoruski podręcznik), tkwi jakiś posiew prawdy. Tak się składa, że zgrupowanie AK z Puszczy Nalibockiej (obecnie Białoruś) faktycznie podjęło współpracę z Niemcami - było przez hitlerowców dozbrajane, prowiantowane i wspierane do walki z partyzantką sowiecką (były za to nawet jakieś wyroki śmierci wydane przez Komendę Główną AK, ale zamienione na "rehabilitację w walce"). WWW.kurscośtam… zaraz powie, że wyjałem to z kontekstu, więc spieszę dołaczyć kontekst. Partyzanci polscy najpierw chcieli współpracować z partyzantką sowiecką, ale ci ich zdradzili i wystawili do wiatru podczas niemieckiej obławy, a potem jawnie zwalczali, doprowadzając prawie do unicestwienia zgrupowania (dochodziło też do rzezi polskiej ludności, np. w Nalibokach, gdzie blisko 200 Polaków, w tym kobiety i dzieci, wyrżnęły oddziały sowiecko-żydowskie). W tej sytuacji, aby przetrwać, dowództwo zgrupowania skorzystało z oferty niemieckiej. Dzięki temu m.in. udało się wyprowadzić całe zgrupowanie z obszaru zajmowanego przez sowietów i doprowadzić pod Warszawę, a następnie do Puszczy Kampinoskiej.
Niebawem będzie zapewne dużo dyskusji wokół tego tematu, bo na ekrany kin wszedł właśnie film - "Opór", którego akcja dzieje się w czasie wojny w tamtych okolicach. Ta hoolywoodzka produkcja z Danielem Craigiem w roli głównej niemiłosiernie idealizuje żydowskiego partyzanta - Tewje Bielskiego, którego oddział podejrzewany jest o uczestnictwo w rzezi nalibockiej, a na pewno uczestniczył w walkach z AK-owcami.

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2009-02-25 16:21:43

[Oryginał: 2009-02-25 16:09:00]
Jak sam napisałeś - jest to tylko 'jakiś posiew prawdy'. Dlaczego więc pisze się praktycznie tylko o tym. Jakoś rzadko widzę artykuły o tym, jak żydzi są nam wdzięczni za uratowanie im tyłków w niejednej sytuacji. Dlaczego taka steinbach majaczy coś o wypędzeniach, skoro, zdaje się, z miejsca, w którym przez pewien czas mieszkali jej rodzice, zostali wypędzeni Polacy? Dlaczego jest mówione, że jakieś mikre oddziały polskie wyżynały ludność, czy inne oddziały (najczęściej tego, kto nas najechał bądź przeszkadzał, a więc po części jest to usprawiedliwione), a o tym, że w większości polski Dywizjon 303 teoretycznie uratował dupę całej Anglii w 1940 (był to najlepszy dywizjon) nie jest? Tak szybko zapominają, że na lądzie nie mieli prawie żadnej obrony i gdyby nie RAF (a w tym masa Polaków - jednych z najlepszych pilotów), to zostaliby zmieceni z powierzchni ziemi? Dlaczego nie mówi się o tym, ile ofiar zabrała ze sobą 'działalność' nazizmu i że to byli Niemcy. Nie jacyś hitlerowcy - Niemcy. Ruscy chcą się odcinać od tego, co się działo w czasach ZSRR, ale gdy chodzi o Katyń i ich ówczesną powierzchnię, to są jak najbardziej za (Katyń usprawiedliwiony, a ziemie im się należą…). Dlaczego za obrażenie żyda od razu stawianym jest się przed oblicze sądu, a Polaka może obrażać byle kretyn ze Stanów?
A propos 'współpracy' Polaków z nazistami - przecież to widać jak na dłoni, że oni ich po prostu wykorzystali (i dobrze).
Dlaczego jest tak, że jak powie się tzw. Zachodowi, że Polska niegdyś była potęgą, to zamiast to przyjąć i ewentualnie pochwalić śmieją się? Bo od dziecka uczeni są tego, że z nami nie trzeba się liczyć i że jesteśmy bandą nieudaczników. Możesz pisać, że to teoria spiskowa, ale wybrali sobie nas za kozła ofiarnego. Mają jednak problem, bo mimo, że nie umiemy się bronić w mediach (choć i tak teraz czasami napotykają opór, bo za SLD te świnie z sejmu się każdemu kłaniały w pas), to umiemy robić to inaczej - to ich boli, dlatego tak nas nie lubią, a bywa, że nienawidzą.
[Dodano: 2009-02-25 16:21:43]
Jeszcze jedna, istotna kwestia:
W głowie mi się nie mieści, że żydzi tak nas oczerniają i przedstawiają jako swoich oprawców (bywaliśmy nimi czasami, zresztą tak samo, jak oni dla nas), a prawdziwych oprawców - Niemców prawie nie ruszają. Jest to spowodowane tym, że zawczasu nie umieliśmy odpierać ich medialnych ataków i celowych 'pomyłek', czy ich ignorancją i niewiedzą?
Jak to jest, że gdy ktoś jest jest za tym, by minimum 95% ludności Polski było Polakami, to nazywa się go od razu szowinistą?
Już widzę miny tych pseudo tolerancyjnych ludków (którzy tak naprawdę nie mają własnego zdania), gdy po wpuszczeniu beżowych zaczyna im się budować na masową skalę meczety, obchodzić ich święta (oraz godzić na likwidowanie naszych, katolickich* ze względu na 'polityczną poprawność, jaka ma miejsce np. w UK)…
*Nie mogę siebie nazwać katolikiem, Bóg nie jest dla mnie wartością, ale uważam, że tradycja jest nam potrzebna i wiele razy dzięki niej się na tych ziemiach ostaliśmy.

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
vooda Wyróżniony

10,378

2009-02-25 16:32:12

Myślę, ze trochę robisz z igły widły. Ktoś tu już napisał, że wszędzie zdarzają się idioci i ludzie złej woli, ale ich głupota, czy interesowne działania, nie czynią od razu jakiegoś "antypolskiego frontu". Wygląda na to, że nasze placówki dyplomatyczne reagują prawidłowo w przypadkach pojawiania się w mediach jakichś "polskich obozów koncentracyjnych", jeśli chodzi o Steinbachową to chyba Bartoszewski i Sikorski postawili sprawę jasno, zaś kwestia podręczników to delikatna sprawa i mamy tu problemy nie tylko z Białorusią, ale również z Litwą i Ukrainą (też kwestie AK oraz UPA), nie mówiac już o całym splocie problematyki rosyjskiej z Katyniem na czele.
Natomiast inną sprawą jest, że jesteśmy narodem bardzo czułym (żeby nie powiedzieć - przeczulonym) na punkcie swojej historii i jej zewnętrznego odbioru i często reagujemy zbyt porywczo na jakieś głupie gafy (wyłączam z tego świadome działania niemieckiego Związku Wypędzonych - starajacego się "wygładzić" niemiecką historię naszym kosztem, czy władz rosyjskich - np. ustanowienie głównym swiętem narodowym rocznicy wypędzenia Polaków z Kremla, choć na zdrowy rozum to bardziej szczytne i istotne dla historii państwa rosyjskiego było uwolnienie się od jarzma tatarskiego).

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2009-02-25 16:38:51

A ja myślę, że myślenie 'myślę, że z igły robisz widły' powoduje, że nadal będziemy się spotykali z tym, że takie 'przypadkowe artykuły' będą zamieszczane w poczytnych gazetach. Przez tyle lat Niemcy tworzyli propagandę, która miała na celu zdyskredytowanie nas i misja im się powiodła. Teraz artykuły o 'polskich obozach koncentracyjnych', czy 'nazistowskiej Polsce' są im na rękę i… założę się, że często ludzi piszących takie bzdury finansują.
Co do przeczulenia w sprawie naszej historii - przyznasz, że jest ona jedną z hmm czystszych (myślę, że mogą mieć z tego powodu kompleksy) w Europie, a robi się z nas niewiadomo kogo.

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
vooda Wyróżniony

10,378

2009-02-25 17:09:16

[Oryginał: 2009-02-25 16:47:58]
Wiesz, reagując zbyt porywczo i histerycznie można w wielu wypadkach wyjść na durnia i się ośmieszyć, a nie o to przecież nam chodzi. Reakcje powinny być wyważone, ale konsekwentne. Przydałby się np. jakis pokazowy i efektywny proces za "polski obóz koncentracyjny", miast tych protestów, które tylko reklamują jakieś zachodnie publikacje. Podobnie sprawa się ma ze Steinbachową, to praktycznie my z mało znaczącej politykierki stworzyliśmy "kluczową" dla polsko-niemieckich stosunków postać polityczną - moim zdaniem można ją było "wyciszyć" w mniej eksponowany sposób.
Zaś owe "widły" polegają na tym, że pakowanie w czambuł Niemców, Żydów, czy Rosjan jako "antypolaków", jest takim samym idiotycznym generalizowaniem, jak określanie Polaków jako antysemitów (tez tu juz ktos o tym pisał). Czynią tak prymitywne natury, rechoczące przy dowcipach typu "polish joke", tudzież "Rusek, Polak i Niemiec…"
[Dodano: 2009-02-25 17:09:16]

helios91:

Dlaczego więc pisze się praktycznie tylko o tym. Jakoś rzadko widzę artykuły o tym, jak żydzi są nam wdzięczni za uratowanie im tyłków w niejednej sytuacji… itd.

Bo jesteś wyczulony na jedną opcję. Na Zachodzie powstały tysiące artykułow, książek i filmów o pozytywach naszej historii. Niebawem ma powstać hollywoodzka produkcja o niedawno zmarłej Irenie Sendlerowej, która uratowała tysiące zydowskich dzieci. Źle jest, jak całokształt przesłaniają artykulacje jakichś oszołomów.

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2009-02-25 17:40:40

[Oryginał: 2009-02-25 17:30:39]
Powstały, tyle że najwięcej odbiorców mają książki i filmy fałszujące historię (na naszą niekorzyść). I na tym się skupiałem. Nie po to też pisałem, że doceniam niektóre z cech Niemców, że i tam mieszkają ludzie honoru, itd, by znów ktoś mi wyjeżdżał z "pakowanie w czambuł Niemców, Żydów, czy Rosjan jako "antypolaków", jest takim samym idiotycznym generalizowaniem, jak określanie Polaków jako antysemitów".
To, że używam słowa Niemcy, Rosjanie, czy Żydzi nie znaczy, że mówię o całej nacji. Chyba nie wyobrażasz sobie,że będę w każdym zdaniu dopisywał 'pewna część, większość/mniejszość, xx%, itd'? Wystarczy mi, że widzę masę wpisów (powiedzmy kilka tysięcy) Niemców, młodych Niemców np. na temat ich ewentualnego wjazdu do Polski, by 'odzyskać to, co im ukradliśmy' lub tego, że Polacy to złodzieje (oni się nie rozdrabniają na większość, mniejszość, itd i nikt ich za to nie rozlicza), by pomyśleć (i głośno powiedzieć), że coś z nimi jest nie w porządku.
Teraz zajmę się Twoim przypadkiem, bo pasuje on do tego, o czym chciałem wspomnieć.
Na początku chcę nadmienić, że nie uważam Cię za polaczka, szanuję Cię, ale od momentu mojego pojawienia się na tym forum coś dobrego o Polsce (jej historii) napisałeś może z 5 razy, natomiast gdy chodziło o nasze przewinienia, czy, jak ja to nazywam, czarną historię, to byłeś jednym z pierwszych, by coś Polakom wytknąć. A nie lepiej skupiać się na tym, co dobre w naszej historii (szczególnie, że tych dobrych momentów w naszej historii było więcej? Mowa jest tylko o tym, co zależało tylko i wyłącznie bądź głównie od nas samych, nie sąsiadów, czy innych państw)? Po co doszukiwać się błędów (szczególnie, że głównie podajesz przykłady jakichś wioskowych zgromadzeń, a przecież wiadomo, że ludzie ze wsi są w dużej mierze ludźmi prostymi) na siłę? Rozumiem, że nie jesteśmy krystalicznie czyści i wcale nie zamierzam przedstawiać nas jako hiper-super-mega-ekstra nacji, ale bez przesady. Która duża nacja Europy (najlepiej Zachodniej) może się pochwalić takim bohaterstwem, szlachetnością, stosunkowo małą ilością zdrad (przynajmniej tych, które miały bardzo niekorzystne skutki - przykład: Anglia i Francja na początku IIw.św.), itd?
Skoro my sami wolimy doszukiwać się niechlubnych momentów w naszej historii, to co tu się dziwić, że inni kopią nas w dupę?

vooda:

Niebawem ma powstać hollywoodzka produkcja o niedawno zmarłej Irenie Sendlerowej

Fajnie, ale kluczowe słowo to 'niebawem'. Takie filmy dopiero powstaną, a filmy, w których wielokrotnie przekłamywano historię (na naszą niekorzyść) powstały już dawno. Niektóre powstały trochę później, ale właśnie powstaŁY (np. Enigma, gdzie tymi, którzy ją rozszyfrowali oczywiście nie byli Polacy…), a filmy, które przedstawiają nas, jako kogoś szlachetnego dopiero powstaNĄ (tzn. były i takie, ale jak ma się ich ilość, do tych niekorzystnych dla nas?).
[Dodano: 2009-02-25 17:40:40]

vooda:

Źle jest, jak całokształt przesłaniają artykulacje jakichś oszołomów.

Tak, jest źle, ale na to właśnie zwracam uwagę. Tylko dlatego, że te artykulacje jakichś oszołomów mają większy posłuch niż czysta prawda. Mnie nie wystarczy, że elita danych państw zna prawdę i potrafi nas docenić. Dlaczego? Dlatego, że to największa i co by tu nie mówić, najprostsza grupa społeczna ma najwięcej do powiedzenia. Można ich zlekceważyć i może i powinno, ale to nie dla mnie. Widziałem kiedyś pewną sygnaturkę i uważam, że coś w niej jest.
"Świat jest głupi, bo mądrzejsi zawsze ustępują".

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO

Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3, 4 ... 10,