Przejdź do strony: , 1 ... 6, 7, 8 [910,

Antypolonizm

Autor Wiadomość
Tremczyciel

277

2012-05-09 11:37:22

Klon dobrze prawi : >

 
Cieśla Sewruk

1,157

2012-05-09 13:29:16

helios91:

Mnie nie interesuje czy ktoś jest Niemcem, czy Brazylijczykiem, o ile jego też nie interesuje kim jestem,.…

Czyżby? :)

helios91:

Tak swoją drogą… jesteś Ukraińcem?

Nie przypominam sobie, żebym Cię pytał o narodowość. :crazy:
Niestety w kwestii niechęci okazywanej Polakom na Litwie muszę się zgodzić z Heliosem. Sam ją dość wyraźnie, będąc tam, odczułem. Jest ona zupełnie niesymetryczne w stosunku do uczuć jakim Polacy obdarzają Litwinów podobnie jak niesymetryczna jest sytuacja Litwinów w Polsce i Polaków na Litwie. Inne mam natomiast zdanie co do genezy tego zjawiska, które tak naprawdę dopiero w ostatnich latach się poważnie nasiliło. Jasne jest dla mnie, że wiąże się ono z przekazaniem władzy i rządu dusz na Litwie "prawdziwym Litwinom patriotom", którzy mentalnie niewiele się różnią od takiego np. Heliosa. Oni podobnie jak ich odpowiednicy w Polsce muszą mieć wroga. U nas straszy się społeczeństwo Niemcem i Ruskim u nich Ruskim i Polakiem. Leczenie narodowych kompleksów za pomocą wypinania się na sąsiadów lub grożenia im piąstką, przynosi im wymierne straty i żadnych korzyści. Szkoda, że tak wielu Litwinów daje się na to nabrać. Polacy okazali się jednak bardziej rozsądni.

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
enzo

285

2012-05-09 13:49:07

helios91:

W odpowiedzi na post voody z tematu o bojkocie Euro 2012/ukraińskiej części tej imprezy.

vooda:

[…]Z Litwinami mieliśmy uprawomocnioną Unię i to samo należało zrobić z Rusinami. A Litwini nie nienawidzą nas (bywam często na Litwie i nie spotkałem się tam raczej z nienawiścią, chyba, że ze strony takich łysych popaprańców, jak u nas) za Rzeczypospolitą Obojga Narodów, jeno za Żeligowskiego i "litewskich Polaków", którzy w 1990 r. optowali wraz z miejscowymi Rosjanami za pozostawieniem Litwy w rosyjskich strukturach państwowych, bo się niepodległej Litwy po prostu bali.

No, no.
1. Napisy w polskich kościołach po litewsku, rosyjsku czy niemiecku (o polskie jakoś ciężko)
2. Usilne lituanizowanie Wileńszczyzny (i nie tylko) m.in. poprzez zamykanie polskich szkół*
3. Fakt, że jesteśmy drudzy w ichnim rankingu na najmniej lubianych sąsiadów (wewnątrz, nie chodzi o państwa sąsiadujące)**
4. Vilnija (litewska organizacja skrajnie nacjonalistyczna, antypolska) dotowana z budżetu państwa. Jej przedstawiciele często piastują stanowiska doradcze czy nawet urzędnicze. Naukowe również.
5. Ograniczanie praw wyborczych Polaków na Litwie (w tym na Wileńszczyźnie - a przecież gdzieniegdzie nadal stanowimy tam większość)
6. "Ścigane jest pod karą grzywny umieszczanie dwujęzycznych napisów z nazwami ulic i miejscowości, niezależnie od liczebności mniejszości, a nawet umieszczanie takich napisów na obiektach prywatnych" Przecież to absurd.
7. Zamknęli tory do Możejek, gdy tylko Orlen wykupił tamtejszą rafinerię, a za objazd ichnie koleje państwowe każą słono bulić.
8. Traktowanie Polaków (i innych mniejszości narodowych) niezgodnie z dyrektywami UE. Zabrania się nawet rozmawiać po polsku. Moich rodziców, ich znajomych oraz ich dzieci*** litewski właściciel lokalu nakazał wyprosić, bo usłyszał, że rozmawiamy po polsku. Nawet rosyjska kelnerka przepraszała, ale stwierdziła, że nic zrobić nie może.
Jestem ciekaw, jaki byś był szczęśliwy, gdybyś chciał się tam kiedyś osiedlić i zostałbyś ZMUSZONY do nazywania się Wojciechas Darskas czy inne Darkauskas.
Wszystkie te punkty**** świadczą o dobrych stosunkach polsko-litewskich. Ba, o przyjaźni! :nuts:
A co do Unii, ponieważ wieeeelu się na to powołuje - sami do niej dążyli, bo inaczej wchłonęliby ich Krzyżacy i tyle by ich było. A że dali się zdominować…pfff. Poza tym jeśli to miałby być powód do wielkiej niechęci do Polaków, to my ich za współpracę z III Rzeszą i własną komórkę SS, która wiadomo czym się "trudniła", mamy prawo wystrzelać, a już na pewno pociągnąć do prawnej odpowiedzialności.
Chciałbym zobaczyć np. Ciebie (skoro źle się tam nie czujesz), jak idziesz z polską flagą po ulicach Kowna albo Lwowa***** i nie dostajesz, przez powiedzmy pierwsze 0,5h, wpier… ;] Przybiłbym Ci piątkę, gdyby Ci się udało.
*http://placieniszki.org/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=69
**http://www.polskatimes.pl/artykul/490662,polacy-wyprzedzili-nawet-zydow-rosnie-niechec-litwinow-do,id,t.html
***W tym mnie, tylko tego nie pamiętam, bo miałem 13 lat i nie przywiązywałem do tego wagi. Skąd więc wiem? Zapytałem  ;)
****ich kolejność przypadkowa
*****coby było w temacie :crazy:

To ja się po tylu latach dowiaduję, że to Litwini, a nie Żydzi są źródłem wszelkiego zał? Jakoś się przed wojną nikt nie przejmował litwińską racją stanu tzn. nikt, kto uznawał, że Litwa należy do Polski.
Helios, że chodzisz (chodziłeś) to widać bo czytate i pisate umijesz. Ale z życiem jak z seksem, sama umiejętność nie wystarcza. W sumie to możesz jechać na Litwę i walczyć o polskość, tylko uważaj abyś bez zezwolenia nie chodził po czyjejś ziemi, bo to nie ładnie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że takie narodowe bzdury głoszą najczęściej ci co nic nie mają. Nawet Polacy na tej Litwie, jak są dobrze sytuowania, mają ziemię inne nieruchomości to sobie tym głowy nie zawracają.

 
karakanek Mężczyzna

104

2012-05-09 22:52:31

ty enzo, ani pisate ani czytate ani historate nie umijesz…a co to jest ta litwińska racja stanu? zawsze mi sie wydawało że może być litewska ewentualnie…

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,108

2012-05-10 10:02:08

Cieśla Sewruk:

Niestety w kwestii niechęci okazywanej Polakom na Litwie muszę się zgodzić z Heliosem. Sam ją dość wyraźnie, będąc tam, odczułem.

Nie mam Ciebie na myśli Cieślo, ale jak się pokazuje wielkopańską butę (skłonność do wywyższania się), że się jest Wielkim Polakiem, który wpadł do Kowna pobawić się, to niestety owocuje to taką reakcją.
Rok temu byłem w Kownie i widziałem jak "biesiadują" tam Polacy. Z Kowna do Wilna dojechałem stopem. Dzięki pomocy Litwinów wróciłem cały i zdrowy do domu. I mam zamiar tam wrócić i pozostać na stałe :)

Założyłem różowe okulary na które nasrał ptak i ujrzałem świat zamazany, taki dziwny, gówniany świat...

 
Cieśla Sewruk

1,157

2012-05-10 12:00:49

Joa:

Cieśla Sewruk:

Niestety w kwestii niechęci okazywanej Polakom na Litwie muszę się zgodzić z Heliosem. Sam ją dość wyraźnie, będąc tam, odczułem.

Nie mam Ciebie na myśli Cieślo, ale jak się pokazuje wielkopańską butę (skłonność do wywyższania się), że się jest Wielkim Polakiem, który wpadł do Kowna pobawić się, to niestety owocuje to taką reakcją.
Rok temu byłem w Kownie i widziałem jak "biesiadują" tam Polacy. Z Kowna do Wilna dojechałem stopem. Dzięki pomocy Litwinów wróciłem cały i zdrowy do domu. I mam zamiar tam wrócić i pozostać na stałe :)

Oczywiście, że zdarzają się polscy idioci, którzy nie potrafią się zachować ale nie wydaję mi się, żeby było ich aż tylu aby nagle okazało się (są na to wyniki badań), że należymy na Litwie do najbardziej nielubianej nacji. Jeśli wziąć pod uwagę, że zapewne w tym sondażu wzięli udział również mieszkający na Litwie Polacy i Rosjanie wyniki są naprawdę zatrważające. Tu mamy do czynienia z poważniejszą sprawą niż tylko reakcją na zachowanie jakiś kilku polskich jełopów. Podczas mojego ostatniego pobytu na Litwie dwa razy zostaliśmy oszukani w sklepie i nikt nie odpowiadał na uśmiech czy na dzień dobry (kelnerzy, sklepowe, pracownicy hotelu czy stacji benzynowej). Większość z tych osób okazywała nam ledwo skrywaną niechęć jeśli nie wrogość. To są zachowania zupełnie irracjonalne zważywszy na to, że to głównie Polacy jeżdżą do nich turystycznie. To chyba nie jest objaw wywyższania się jeśli będąc polskimi turystami rozmawiamy na ulicy lub w knajpie po polsku? Na francuskiej riwierze czy w austriackich Alpach pracownicy sklepów, restauracji czy hotelów uczą się zwrotów po rosyjsku. W Giżycku jadłospisy napisane są na ogół również w wersji niemieckiej a ostatnio nawet w rosyjskiej a chyba mamy więcej historycznych powodów, żeby nie używać tych języków niż Litwini, żeby nie używać polskiego. A jednak to Litwini mają jakieś kompleksy i udają, że nie wiedzą jak się zarabia pieniądze na turystach. Nie zamierzam się na nich obrażać. Najwyraźniej mają ze sobą jakiś problem ale póki sobie z nim nie poradzą, postaram się jak najmniej bywać u nich w gościach. Nie lubię czuć się gościem niechcianym. Żeby przeskoczyć do Rygi na Łotwę wystarczy dobrze zatankować w Suwałkach, tym bardziej, że cena paliwa na Litwie jest zbliżona do naszej tylko w pasie 50 km od granicy, głębiej jest wyższa :)

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
enzo

285

2012-05-10 13:27:18

widzisz mój post skierowany był do ludzi o poziomie inteligencji wykraczającym poza możliwość przyswojenia gramatyki na poziomie szkoły podstawowej

karakanek:

ty enzo, ani pisate ani czytate ani historate nie umijesz…a co to jest ta litwińska racja stanu? zawsze mi sie wydawało że może być litewska ewentualnie…

 
niewinny

127

2017-02-11 21:18:13

chciałem przytoczyć w tym temacie bardzo ciekawy artykuł Dariusza Grudzieckiego traktujący o pewnym narodzie w świetle jaśnie panującej nam władzy w kraju  ;) polecam naprawdę wszystkim, wydaje mi się, że sprawa jest może poruszona rzeczowo, choć może trochę na wyrost, co okaże się w mniej lub bardziej odległej przyszłości. Oto tytuł artykułu:
"Polityka" migracyjna PISu – skrajna głupota czy zdrada?"

a to link do artykułu:

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/108049-polityka-migracyjna-pisu-skrajna-glupota-czy-zdrada

 
Bromar Mężczyzna

1,777

2017-02-12 17:08:50

Przy całym braku sympatii dla rządzącej partii uważam, że ten artykuł jest bardzo stronniczy. Nie miałem serca doczytać do końca, ale przejrzałem pobieżnie i np. nie zauważyłem, aby autor pokusił się o porównanie sytuacji Ukraińców w Polsce z sytuacją Polaków choćby w UK (tu także są znaczne transfery zarobionych pieniędzy). PiS nie różni się zbytnio od PO. No może jedynie PiS ma większe parcie na władze totalitarną i obsadzenie wszystkiego co możliwe kolegami z partii. Przecież po pierwszym roku przebili już " dokonania"poprzedniego rządu w zakresie obsadzania stołków.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
niewinny

127

2017-02-17 11:28:03

[Oryginał: 2017-02-14 12:56:30]

uderz w stół… ;D
ostatni film Smarzowskiego też Ci nie przypadł do gustu? :P
no ja jednak polecam lekturę tego artykułu naprawdę wszystkim :)

niewinny:

(…)
http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/108049-polityka-migracyjna-pisu-skrajna-glupota-czy-zdrada

[Dodano: 2017-02-17 11:28:03]

a to świeżutka fotorelacja z Kijowa  ;) :p
"nasza kraina naszi gieroi"  ;)

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1728753,Ukraina-portret-Bandery-na-parkanie-ambasady-RP-w-Kijowie-Nasza-ziemia-nasi-bohaterowie

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,108

2017-02-17 12:50:58

Jak ich ziemia, to po cholerę uciekają do Polszy?

Założyłem różowe okulary na które nasrał ptak i ujrzałem świat zamazany, taki dziwny, gówniany świat...

 
Cieśla Sewruk

1,157

2017-02-17 13:06:58

A to ci sami uciekają co wieszają portrety Bandery? Wszyscy Ukraińcy według ciebie są tacy sami i myślą tak samo? :crazy:

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,108

2017-02-17 15:25:29

Tak nie uważam. Według mnie, ci wszyscy ukraińscy patrioci powinni się ogarnąć i nie tracić swojego cennego czasu na latanie po Kijowie z portretem ich ulubieńca, tylko pogalopować na Krym i walczyć tam na śmierć i życie o swoją ziemię, odebraną im przez ruskiego agresora :crazy:

Założyłem różowe okulary na które nasrał ptak i ujrzałem świat zamazany, taki dziwny, gówniany świat...

 
niewinny

127

2017-02-21 20:23:38

brzydko, że im Władimir zabrał Krym, ale nie ma co ukrywać, że trzeba być nielada gierojem, żeby pomimo licznych garnizonów wojskowych oddać taką połać ziemi bez jednego wystrzału xD

a jak to było z tym Krymem, kto komu i dlaczego to serdecznie polecam w celu poszerzenia swoich horyzontów :)

https://tomaszmajewskishow.wordpress.com/2014/10/23/dlaczego-chruszczow-przekazal-krym-ukrainie-projekt-krymska-kalifornia/

 

Przejdź do strony: , 1 ... 6, 7, 8 [910,