Przejdź do strony: , 1 [23, 4,

Czy islam zagraza Europie?

Autor Wiadomość
alkud

6

2005-04-22 10:38:02

norm4n:

w imie allacha czy allach jest jedynie usprawiedliwieniem poczynan?

mowisz, ze jedyna religia ktora wyksztalcila ramie terroru… zazwyczaj walcza w konkretnej sprawie a przy okazji wierza ze niosa chwale Allachowi.

czy nie jestes w stanie z historii przytoczyc innych grup terrorystycznych calkowicie niezwiazanych z islamem? - Ira, Eta, Najwyzsza Prawda, Rowolucyjne Sily Zbrojne Kolumbii i masa innych - nawet niemomylnym Niemcom sie zdarzylo.…

prawdopodobnie czesc z terrorystow byla wyznawcami religii rzymsko-katolickiej.… czy ktos za to leci z grabiami na watykan?
nie, bo Watykan do tego nie nawoluje i nie moze byc odpowiedzialny za to co robia wierni.
Podobnie jest z islamem - kalifowie i pozostali wierni nie moga byc odpowiedzialni za czyny wspolwyznawcow.

tak,sa inne grupy - tylko ze akurat ci wskazali zachod jako siedlisko szatana - a nie wiem czy wiesz ze mieszkamy na tym "zachodzie" a nie w kolumbii.…

www.eurojihad.org

 
norm4n

1,426

2005-04-22 10:42:02

jesli nie wiesz co oznacza pojecie swietej wojny to jestes na takim samym szczeblu ewolucji co grupa pajacow wysadzajacych sie ze slowem allach na ustach…
btw: przestudiowalem ta strone i patrze ze bardzo owocnie sie tam wypowiadasz, nie skomentuje tego.

jedyna mozliwa odpowiedzia na nietolerancje jest jej nietolerancja.

a tak przy okazji to od jutra przechodze na islam - zabijesz mnie za to?

 
vooda Wyróżniony

10,407

2005-04-22 13:31:10

Islam to duzy problem Francji i krajów, które miały kiedyś islamskie kolonie. Teraz muszą sobie poradzić z tym spadkiem. My zapewne nie będziemy mieć takiego problemu. Nasi muzułmanie z Kruszynian, Bohonik, czy Gdańska to całkiem inna bajka. I tak im niełatwo (po WTC i innych islamskich fajerwerkach) w kraju, który na Zachodzie określany jest jako katolicko fundamentalistyczny.

Natomiast - z całkiem innej beczki z tymi samymi śledziami - zapraszam wszystkich na czerwcowy, giżycki "Festiwal Kultury Indii" (czytaj Festiwal Hare Kryszna), organizowany przez Fundację "Viva Kultura" (czytaj Międzynarodowe Stowarzyszenie Świadomoąci Kryszny). :crazy:

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
Mary
and sinkin' deeper

133

2005-04-22 16:54:02

Skoro juz został poruszony ten temat to polecam zapoznać się z poniższym linkiem
Festiwal Indii
zanim po bardzo zabawnym i "otwartym" komentarzu voody ktoś wybierze się uskuteczniać samosąd albo zamknie sie w domu na cztery spusty w ciagu tych trzech dni.
W festiwalu biorą udział artysci z całego świata (w sumie z 15 krajów) może całkiem dobrze zrobiłby wszystkim przerażonym odmiennymi kulturami...

:twisted: :twisted: :twisted:
 
tightrope
tata

2,247

2005-04-22 17:10:57

@ alkud: mam prośbę - przestudiuj dokładnie sytuację polityczną, społeczną i kulturową ówczesnego świata gdy Europa wsiadła na konie i pojechała wyzwalać Jerozolimę. islam nadawał wtedy światu dynamiki, rosła w potegę filozofia, matematyka, astronomia - ale tylko w krajach muzułmańskiech. w Europie w tym czasie wierzono - tu zacytuję św Tomasza z Akwinu - że czlowieczeństwo Chrystusa nie było kompletne, bo nie robił przez całe życie kupy (jeśli nie wierzysz sprawdź). nie piszę tego, żeby kogokolwiek obrażać - wręcz przeciwnie. zrozum że to katolicy doprowadzili islam do radykalizacji. ale odsyłam Cię drogi kolego do lektury książek o wyprawach krzyzowych i ich wpływie na radykalizację islamu.
piszesz też o kalifacie - a katolicy nie wprowadzali wiary "ogniem i mieczem"? zobacz na historię Ameryki Łacińskiej - na wyprawy Cortazara i innych ćwoków pod skrzydłami Inkwizycji. nasz fantyzm nie rózni się niczym od fanatyzmu innych oszołomów. fanatyzm jest zawsze tylko fanatyzmem i prowadzi do chorych zdarzeń.
powiem ci jeszcze - może też zechcesz mnie ukarać - ale w swoim zyciu miałem nawet taki epizod, że ratowałem z kumplami muzułmanina z Algierii, któego w środku zimy okradziono w pociągu tak że został w spodniach Tshircie i klapkach. nawet ambasada jego kraju nie chciała mu pomóc. kumple i ja przygrnęliśmy go na czas kiedy szukaliśmy kogoś kto mu naprawdę pomoże. dostał od nas ubranie, jedzenie - takie jakie chciał. i wiesz kto mu ostatecznie pomógł? polscy muzułmanie. nikt inny tego nie chiał robić. żaden Caritas, policja, i inne do tego powołane instytucje.

w kwestii Dni Kultury Indii - będę aktywnym uczestnikiem! cieszę się, że i takie rzeczy mogą się u nas zdarzyć…

co by tu napisać?
 
vooda Wyróżniony

10,407

2005-04-22 18:15:59

Mary:

W festiwalu biorą udział artysci z całego świata (w sumie z 15 krajów) może całkiem dobrze zrobiłby wszystkim przerażonym odmiennymi kulturami…

Doprawdy… Sekta założona przez Śri Swami Prabhupadę jako Miedzynarodowe Stowarzyszenie Świadomosci Kryszny, podobnie jak sekta Moona, ma wyznawców we wszystkich krajach swiata - stąd "międzynarodowi artyści". Niech im tam będzie, ale co to za "Festiwal Kultury Indii" w którego repertuarze nie ma braminizmu, sikhizmu, buddyzmu czy wreszcie islamu, a jedynie lansowana jest filozofia wyrafinowana z Bhagawad Gity przez Swami Prabhupadę. To właśnie wynika z programu Festiwalu.

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
tightrope
tata

2,247

2005-04-22 18:47:08

@ vooda:
tak fajnie występujesz przeciw nietolerancji a tu… klops. nie wiem akurat na ile jesteś zorientowan w "sekcie" o nazwie Miedzynarodowe Stowarzyszenie Świadomosci Kryszny - wygląda, że nieźle - ale czy wiesz najważniejsze, po co ona została powołana…

z resztą akurat z Tobą się zgadzam - to, że nie będzie brahminów, sikhów i innych przedstawicieli kultur i religi Dekanu powoduje, że użycie nazwy Festiwal Kultury Indii jest duzym nadużyciem. tym nie mniej jest to i tak bardzo egzotyczna impreza, a przeciętny mieszkaniec naszego miasta średnio odróżnia hinduizm od mongolizmu :)

co by tu napisać?
 
vooda Wyróżniony

10,407

2005-04-23 03:43:05

I na tym polega sedno dowcipu, że jak się nie bardzo odróżnia "hinduizm od mongolizmu" to mozna ludziom wcisnąć Prabhutanizm. :rcain:

I po to własnie zostało powołane Międzynarodowe Stowarzyszenie Świadomosci Kryszny.
Ale to moje subiektywne zdanie i moze być sto tysiecy innych - na tym właśnie polega demokracja i tolerancja.

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
niewinny

143

2017-02-21 20:46:44

z ostatnich godzin info - policja utraciła kontrolę nad Malmo (Szwecja), miejscowi politycy (samorządowcy?) proszą wojsko o pomoc w przywróceniu porządku publicznego xD no to będą teraz mieli wiosnę po arabsku xD

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,137

2017-02-22 09:46:54

Nie długo na płw. arabski popłyniemy promem ze Świnoujścia :crazy:

Ukko, julkinen jumala...
 
daniel Mężczyzna

2,435

2017-02-22 10:22:28

niewinny:

z ostatnich godzin info - policja utraciła kontrolę nad Malmo (Szwecja), miejscowi politycy (samorządowcy?) proszą wojsko o pomoc w przywróceniu porządku publicznego xD no to będą teraz mieli wiosnę po arabsku xD

Nie wiem jak mozna sie tak dawac we wlasnym kraju. Tolerancja tolerancja ale to oni powinni przestrzegac zasad panujacych w danym kraju, nie podoba sie to zegnamy. Zadnych ich meczetow itp. Chcecie takie bydlo jak macie u siebie, to wroccie do siebie  ;)

 
glass Mężczyzna

369

2017-02-22 18:27:08

BÓG HONOR OJCZYZNA!!


Wybierasz, w co wierzysz, i żyjesz z konsekwencjami.
 
Cieśla Sewruk

1,248

2017-02-22 19:44:42

niewinny:

z ostatnich godzin info - policja utraciła kontrolę nad Malmo (Szwecja), miejscowi politycy (samorządowcy?) proszą wojsko o pomoc w przywróceniu porządku publicznego xD no to będą teraz mieli wiosnę po arabsku xD

Możesz podać jakieś rzetelne źródło tej informacji? :shock:

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
ja_sio

103

2017-02-22 19:49:54

glass:

BÓG HONOR OJCZYZNA!!

Zamiast krzyczeć, zacznij samodzielnie myśleć. Ponadto, jaki jest związek Twojego posta z tematem wątku?

 
glass Mężczyzna

369

2017-02-23 07:40:36

Stop dla islamizacji Europy!


Wybierasz, w co wierzysz, i żyjesz z konsekwencjami.

Przejdź do strony: , 1 [23, 4,