Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3,

Czy prasa w Giżycku jest rzetelna?

Autor Wiadomość
sigma

14

2006-04-01 20:11:36

Moim zdaniem niekoniecznie. Szkoda, że tak naprawde GG nie ma żadnej konkurencji.

 
vooda Wyróżniony

10,378

2006-04-01 20:31:32

Zależy, co rozumiesz pod pojęciem - "rzetelna prasa" :?:

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
sigma

14

2006-04-01 20:52:24

Nie rozumiesz słowa "rzetelna"? Czy nie rozumiesz, co to jest rzetelnośc?

 
bodek Kobieta

134

2006-04-01 20:56:18

Chyba GO. Z tego co się orientuję to GG z całą pewnością
jest dodatkiem do w.w. gazety.
Olsztyn obecnie wydaje tego typu dodatki w większości miast
powiatowych w województwie.

 
sigma

14

2006-04-01 20:59:47

Nieważne. GO czy GG jedna chwała. Ale czy GG np jest rzetelna? Co sądzicie o tekstach? i o ich jakośc? Czy dziennikarze maja odpowiedni warsztat?

 
bodek Kobieta

134

2006-04-01 21:03:44

GG w stosunku do pani burmistrz jest jak najbardziej gazetą rzetelną,
ale czy jest gazetą obiektywną? W moim odczuciu nie.

 
sigma

14

2006-04-01 21:04:52

Myślę, ze przesadzasz. Jestes stałym czytelnikiem? Co Ci się podoba, a co nie podoba w GG?

 
vooda Wyróżniony

10,378

2006-04-01 21:14:36

W kontekście mediów prasowych rzetelność może być różnie rozumiana. Niektórzy uważają za rzetelne tylko takie media, które podają suche fakty, bez żadnych komentarzy (w takim wypadku najrzetelniejsza jest kronika policyjna), ale i tu istnieje możliwość manipulacji opinią publiczną, choćby poprzez gradację ważnosci informacji: ich rozmieszczenie na stronach, maksymalizowanie jednych i marginalizowanie innych. Dla wielu "prasową rzetelnością" jest np. dokumentowanie stanowiska wszystkich stron opisywanego w jakimś artykule konfliktu. Przeważnie wychodzą z tego długie, nudne i bezpłciowe gryzmoły, dlatego większość publikatorów taki sposob pisania zarzuciła, stosując metodę - "uderz w stół, a nożyce się odezwą", czyli piszemy o czymś jednostronnie, a "napadnięta" osoba lub instytucja ma dwa tygodnie czasu na wyjaśnienie lub sprostowanie, ozywiajac nasz temat. No i jest jeszcze wiele innych metod i sposobów medialnych…
Reasumując ten przydługi wywód: w świecie prywatnych koncernów medialnych, ich polityki i olbrzymiej kasy, która się przy tym przewala, nie istnieje dziś cos takiego jak "rzetelna prasa", w zwyczajowo i ogólnie przyjętym znaczeniu słowa - "rzetelność", które nie jest dziś żadnym atutem na rynku medialnym. Konkurencja dla "G.G." nic by tu nie zmieniła.

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
bodek Kobieta

134

2006-04-01 21:17:59

Jestem codziennym czytelnikiem GO dlatego stwierdziłem że GG jest
tylko dodatkiem.
A tak z innej beczki, szkoda że AZS Olsztyn dzisiaj przegrał.

 
sigma

14

2006-04-01 21:18:03

Faktycznie, przydługi wywód, przegadany. A konkretnie co z rzetelnościa i warsztatem naszych lokalnych pismaków? Jest jakis, co pisze dobrze, na temat, bez farmazonów, gramatycznie, ciekawie itd?

 
vooda Wyróżniony

10,378

2006-04-01 21:20:06

A co ma rzetelność dziennikarska do warsztatu? Znam bardzo rzetelnych dziennikarzy, skrupulatnie wszystko dokumentujących i opisujących szczegółowo wszystkie fakty, ale ich artykuły są do dupy.

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
sigma

14

2006-04-01 21:23:57

Na lokalnym rynku? Nie wierze. Jakies nazwiska? No własnie, pogadajmy o nazwiskach. Zacznijmy od naczelnej GG. Znacie jej warsztat, znacie ja, jak pisze?

 
vooda Wyróżniony

10,378

2006-04-01 21:30:12

Nie wiem, czy możliwości lokalnych dziennikarzy z "G.G." można poddać obiektywnej ocenie, gdyż schemat funkcjonowania (zarówno merytoryczny, jak i finansowy) narzucony przez wydawcę znacząco ogranicza ich samodzielność i sprowadza do określonej roli - "napędzaczy rynku reklamowego".

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
sigma

14

2006-04-01 21:34:47

Sprytnie. A ja myśle, ze mozna ich oceniac. Widac, kto naprawde umie pisac, a kto nie.Vooda, czy Tobie podoba sie styl pisania któregokolwiek z dziennikarzy GG? Jesli tak, to dlaczego? Jesli nie, to tez dalczego?

 
vooda Wyróżniony

10,378

2006-04-01 21:37:16

O gustach i stylu się nie dyskutuje. Swojej opinii dajesz wyraz czytając coś lub nie...

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)

Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3,