Przejdź do strony: , 1, 2 [3Następna

Energia elektryczna = elektrownia atomowa.

Autor Wiadomość
WASYL Mężczyzna

288

2011-03-18 13:46:44

10 km glebokosci to zdaje sie cos kolo rekordowych wiercen…
:-)

 
xTommy Mężczyzna

101

2011-03-18 14:10:34

To możliwe, ale tak jak napisałem -te 10km jest średnią głębokością, mimo to takie wywierty są wykonywane, a na dokładkę już na głębokości około 2km osiagalna jest temperatura 60'C.
P.S. Faktycznie dość głęboko ^^

 
tightrope
tata

2,188

2011-03-18 21:52:24

na wschód of linii Teysseyre'a-Tornquista nie opłaca się robić odwiertów geotermalnych. może jeszcze ewentualnie w Niecce Brzeżnej.
nie rozumiem przyznam szumu wokół energetyki jądrowej - jest to tania i czysta energia. nieuniknione jest korzystanie z niej - niedługo w nowej sumie formule reaktorów fuzyjnych.
węgiel się skończy, gaz, ropa się skończą. trzeba szukać nowych metod...

co by tu napisać?
 
calbus

36

2011-03-18 21:54:41

Wiatraki, solary - wszystko to jest czyste, ale ale w naszych warunkach może to być tylko uzupełnienie ogólnego bilansu energetycznego. Przy naszej (polskiej) rozrzutności energetycznej naprawdę musimy zastanowić się nad przyszłością. Jak na razie nasza energetyka "stoi na węglu", ale nikt tutaj nie podnosi problemu emisji dwutlenku węgla i tlenków azotu. Nie wspomnę tu już o ciągłej emisji radioaktywnego węgla. Te węglowe elektrownie cały czas emitują znaczne ilości tego pierwiastka - jakoś nikt tego nie zauważa. Dobra, sprawdzona technologia nuklearna jest dla Polski (na dzień dzisiejszy) jest chyba jedyną alternatywą. Chyba że decydujemy się na prąd od sąsiadów.

 
wieśniak

545

2012-01-24 20:40:18

piotrusmcn:

NIE dla wielkich elektrowni wiatrowych w okolicach Giżycka i NASZYCH jezior!
Gmina Giżycko zamówiła studium dotyczące przyszłych inwestycji na terenie Gminy Giżycko. Znalazło się tam kilka miejsc przeznaczonych na "farmy wiatrowe". Wielkie wiatraki będą widoczne z jeziora Niegocin gdyż mają być umiejscowione pomiędzy Sulimami, Kożuchami i Kruklinem! Druga lokalizacja to okolice wsi Pieczonki! Dziewicze tereny jeziora Kruklin, niedaleko Puszcza Borecka! Czy jeszcze nie tak dawno głosowaliśmy na Mazury- cud NATURY? Wielkie wiatraki nie mają nic wspólnego z widokami cudów natury. Natura wiatrakowa będzie widoczna z odległości wielu kilometrów. W planie jest postawienie 17 wiatraków. Nikomu nie trzeba opowiadać o szkodliwości takich elektrowni w okolicy przebywania dzikiej zwierzyny, ptactwa, ale też ludzi, co jak wynika z opracowań, najmniej się liczą. Prosimy o pomoc WSZYSTKICH, którzy cenią sobie mazurskie widoki wolne od obracających się łopat wiatraków, obracających się w dzień, w nocy, w niedzielę i Święta, bez przerwy! No i oczywiście wciąż świecące czerwone lampy sygnalizacyjne! Czy to jest ten CUD NATURY którego chcemy?
Do 16.02.2012 można kierować wnioski, protesty, czy listy społeczne o dezaprobacie tego projektu wysyłając lub składając je do Urzędu Gminy, kierowane do Wójta Gminy Giżycko.

W Wilkasach, ku uciesze mieszkańców, gmina Giżycko buduje: amfiteatry, baseny, hale sportowe, kręgielnie,
ścieżki rowerowe itd. Pozostałym miejscowościom gminy oferuje się: oczyszczalnie ścieków :-(schronisko dla zwierząt :-(gigantyczne wysypisko śmieci :-(wiatraki i inne uciążliwe dla otoczenia wynalazki :ok:

 
leptoptelis Mężczyzna

70

2012-01-25 22:41:21

We wrześniu w Spytkowie był piknik ekologiczny. Tam gdzie powstaje zakład utylizacji odpadów. Na pikniku był obecny inwestor i była prezentacja przyszłego obiektu. Nikt jakoś nie protestował z mieszkańców, nie pikietował. Bo są bardziej świadomi od ciebie.
Ty rzeczywiście "wieśniak" jesteś przez duże Ś (nie mylić z człowiekiem ze wsi).
W takim Wiedniu w środku miasta jest spalarnia śmieci. Bynajmniej nie kopci i nie śmierdzi. To perełka architektoniczna pokazywana przy okazji wszystkim turystom. To co nazywasz "innymi uciążliwymi dla otoczenia wynalazkami" nie jest tak naprawdę ani dla środowiska uciążliwe, ani dla mieszkańców.
Twoja wiedza w tym zakresie najwyraźniej zatrzymała się na poziomie wczesnych lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy sąsiedztwo tego rodzaju obiektów rzeczywiście bywało uciążliwe.

 
wieśniak

545

2012-01-26 00:00:16

Czy uważasz, że ewentualnie budowane wysypisko śmieci np. w Wilkasach obyłoby się bez protestów mieszkańców tej miejscowości? Czy dopuszczono by do tej inwestycji?Czy chciałbyś mieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie z takim wysypiskiem?
Nie neguję budowy wysypiska śmieci (oczywiście że jest ono potrzebne, baa niezbędne) jedynie w mojej wypowiedzi zaznaczyłem jakie są dysproporcje pomiędzy Wilkasami, a pozostałymi miejscowościami gminy Giżycko :-(
Projekt budowy wiatraków jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności również omija "perełkę" tej gminy.http://www.birdwatching.pl/wiadomosci/8/art/352

 
Karpiu Mężczyzna

364

2012-01-26 00:40:35

wieśniak:

jedynie w mojej wypowiedzi zaznaczyłem jakie są dysproporcje pomiędzy Wilkasami, a pozostałymi miejscowościami gminy Giżycko :-(

Mocno upraszczam tą kwestię, ale odpowiedz sobie na pytanie: Skąd jest wójt…?

Pozdrawiam,
Karpiu
 
niewinny

140

2017-11-28 18:26:39

Ktoś słyszał o rutenie 106?
Popatrzcie co się dzieje w Czelabińsku. Nastąpiła tam sroga awaria, o której swiat milczy. Popatrzcie co piszą, jakie zdjęcia. Portal w języku rosyjskim.

http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2017/11/25/115892.shtml

A tutaj link do Polskiej Agencji Atomistyki i jej informacji w tym zakresie:

http://www.paa.gov.pl/aktualnosc-313-niewielkie_ilosci_izotopu_rutenu_106.html

 
tightrope
tata

2,188

2017-11-28 22:16:30

jakie wnioski?

co by tu napisać?
 
bar_maz

10

2017-11-28 23:45:31

 
niewinny

140

2017-12-04 20:04:45

Panie maż, nie rób pan z ludzi baranów. To nie jest wniosek. Link, który podałem do ogłoszenia Polskiej Agencji Atomistyki jest z pierwszej połowy października, a ten twój jest z drugiej połowy listopada. Wniosek taki, że przez miesiąc coś w powietrzu wisiało. I nie zadawj się z plewami, bo cię świnie zjedzą

 
tightrope
tata

2,188

2017-12-04 22:13:31

nie przez miesiąc, bo w połowie października nie było już śladów rutenu. a co wisiało w powietrzu sprawcy niespecjalnie są skłonni zdradzić...

co by tu napisać?

Przejdź do strony: , 1, 2 [3Następna