Przejdź do strony: , 1 [23, 4,

Polityka -kino nowa fala

Autor Wiadomość
glass Mężczyzna

416

2019-10-03 20:05:30

W ten weekend będzie puszczany równo miesiąc po premierze nie żaden zagraniczny tylko polskiej produkcji : Polityk . Andrzeju w Kętrzynie był 5 dni po premierze ,, 09 – 11.09.2019r. 17.30 – POLITYKA"  ;) i był puszczany aż do 25. 09. A u nas będzie 6 seansów przez 3 dni.


Wybierasz, w co wierzysz, i żyjesz z konsekwencjami.
 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

927 1/3

2019-11-21 13:50:44

A dlaczego w Giżycku nie ma innych imprez? Jak np. Koncerty starych zespołów "rockowych"? Ełk, Kruklanki, Mrągowo, Kętrzyn, Reszel - kulturalne, cykliczne wydarzenia full wypas a w Giżycku - hmmm wielkie NIC.

"Niech se mieszkaniec przyjdzie i kaganiec założy (...)
Niech mu odpisze, że mam w dupie tych mieszkańców, którzy się podpisują jako mieszkańcy"
( Przewodniczący RM Giżycka Robert K. na sesji Rady Miejskiej Giżycka 27.03.2019 )
 
jo44 Mężczyzna

1,605

2019-11-23 18:27:19

Nie od dziś wiadomo że "im mniejsza dziura tym większy koncert" - przykładem koncert Nazareth w Woźnicach. A Giżycko to nie dziura! :)

 
StefanL

6

2019-11-26 12:24:55

To prawda. Wszystkie miasta w pobliżu Giżycka organizują koncerty czy kabarety a u nas tylko piosenka ukraińska ( nic do niej nie mam, dobrze że jest) i disco polo. Przecież to jakieś żarty! Tak źle w tej dziedzinie jak w ostatnich latach jeszcze nie było. Niestety.

 
Z.J. Mężczyzna

3,592

2019-11-26 12:52:21

Zaraz, zaraz. Kto w tych wioskach organizuje te koncerty? Wiejski dom kultury, czy miejscowi przedsiębiorcy, którzy zapraszają mniej lub bardziej zaprzyjaźnione zespoły do zagrania "do kotleta"?
Inaczej wygląda bilans finansowy, gdy imprezę organizuje się prywatnie, a inaczej gdy organizatorem jest samorządowa instytucja, w oparciu o przepisy prawa pracy, sanepidów, ochrony i obowiązków skarbowych. GCK nawet na kotletach i piwie nie zarobi.

W Wydminach prężnie działa Stowarzyszenie Kombajn Kulturalny. Ludzie się skrzyknęli i w szczerym polu potrafili zorganizować dużą imprezę Jam na Polu. Postarali się o dofinansowanie, o sponsorów i włożyli ogrom pracy "po godzinach" swojego codziennego funkcjonowania.

Widocznie giżyccy koncertowicze chcieliby tylko przyjść na gotowe i potem ponarzekać, że było słabo, bo to czy tamto. Załóż stowarzyszenie, albo zapisz się do jednego z wielu istniejących i działaj. Z marudzenia jeszcze nic nigdy nie powstało.

 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

927 1/3

2019-11-26 18:51:16

Z.J.:

Zaraz, zaraz. Kto w tych wioskach organizuje te koncerty? Wiejski dom kultury, czy miejscowi przedsiębiorcy, którzy zapraszają mniej lub bardziej zaprzyjaźnione zespoły do zagrania "do kotleta"?
Inaczej wygląda bilans finansowy, gdy imprezę organizuje się prywatnie, a inaczej gdy organizatorem jest samorządowa instytucja, w oparciu o przepisy prawa pracy, sanepidów, ochrony i obowiązków skarbowych. GCK nawet na kotletach i piwie nie zarobi.

W Wydminach prężnie działa Stowarzyszenie Kombajn Kulturalny. Ludzie się skrzyknęli i w szczerym polu potrafili zorganizować dużą imprezę Jam na Polu. Postarali się o dofinansowanie, o sponsorów i włożyli ogrom pracy "po godzinach" swojego codziennego funkcjonowania.

Widocznie giżyccy koncertowicze chcieliby tylko przyjść na gotowe i potem ponarzekać, że było słabo, bo to czy tamto. Załóż stowarzyszenie, albo zapisz się do jednego z wielu istniejących i działaj. Z marudzenia jeszcze nic nigdy nie powstało.

Kruklanki - przy współpracy z tamtejszym odpowiednikiem naszego "GCK" oraz prywatnym przedsiębiorcą.

"Niech se mieszkaniec przyjdzie i kaganiec założy (...)
Niech mu odpisze, że mam w dupie tych mieszkańców, którzy się podpisują jako mieszkańcy"
( Przewodniczący RM Giżycka Robert K. na sesji Rady Miejskiej Giżycka 27.03.2019 )
 
Z.J. Mężczyzna

3,592

2019-11-26 19:42:43

Czyli organizatorem jest przedsiębiorca, w którego lokalu odbywają się imprezy, a dom kultury użycza sprzętu. Tak z reguły wygląda taka współpraca korzystna dla obu stron.
U nas najwyraźniej nie ma przedsiębiorców zainteresowanych organizacją tego typu imprez.

 
yorguś Mężczyzna

1,799

2019-11-27 08:52:39

Koncerty topowych gwiazd są latem. Teraz jest pora jesienna- do zadumy. Trza pójść na Tryptyk Artystyczny "Karty z kalendarza - jak motyle". Krystyny Janik i Leszka Zatorskiego.

Wiem, wiem. To nie to samo co impra w Kajucie z lekkim zabarwieniem erotycznym na zapleczu.  ;)

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,189

2019-11-28 22:05:36

Zamkli najlepszy lokal w mieście na warszawskiej i tera trzeba siedzieć we świetlicy!

Ukko, julkinen jumala...
 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

927 1/3

2019-11-29 00:22:42

Z.J.:

Czyli organizatorem jest przedsiębiorca, w którego lokalu odbywają się imprezy, a dom kultury użycza sprzętu. Tak z reguły wygląda taka współpraca korzystna dla obu stron.
U nas najwyraźniej nie ma przedsiębiorców zainteresowanych organizacją tego typu imprez.

Proponuję dowiedzieć się u źródła -nie jest to tak jak napisałeś. Tam naprawdę widać zaangażowanie ludzi z domu kultury. Zainteresowanie jest ogromne. Jest klimat. Nawet w Węgorzewie/ Mrągowie jest klimat pomimo, że sale widowiskowe to tak naprawdę jak byśmy zobaczyli nasze stare kino fala - te same fotele w tym samym stylu. ta sama scena nadal funkcjonująca - Autentycznie wewnątrz jak w byśmy cofnęli się do lat kiedy nasze kino fala było pełne ludzi. Można zadać sobie pytanie, czy wobec tego inwestycja w nasz GCK była słuszna, czy nie lepiej było te same pieniądze ( wbrew opiniom "fachowców" ) wpompować w ten obiekt. Można się zastanawiać i szukać w tym wszystkim teorii spisku - a niestety tak to wygląda - i jest to długoletnie celowe działanie. Jednak uważam, że nasi włodarze to tylko pionki ( nawet nie figury ) na szachownicy którymi ktoś sprytnie manipuluje.

"Niech se mieszkaniec przyjdzie i kaganiec założy (...)
Niech mu odpisze, że mam w dupie tych mieszkańców, którzy się podpisują jako mieszkańcy"
( Przewodniczący RM Giżycka Robert K. na sesji Rady Miejskiej Giżycka 27.03.2019 )
 
parabakcyl

142

2019-11-29 11:14:52

a tu jak zwykle same narzekania
ciekawe co robia narzekacze dla kultury w Gizycku, hę?? pewnie nic
a pozatem
nikt nie siedzi coidziennie na koncertach rockowych

ja akurat czesto korzystam z kina nowa fala, chadzam na koncerty nowej sali konertowej, w GCK bylem na glosach starych Mazurów i wczesniej koncercie patriotyczno rockowym /halas jak diabli ale wysiedzialem/

jak wam czegos brak to organizujcie wlaczcie sie,, a nie… ''siedze, czekam i mam za złe''

 
Andrzejew

286

2019-11-29 11:26:29

parabakcyl:

a tu jak zwykle same narzekania
ciekawe co robia narzekacze dla kultury w Gizycku, hę?? pewnie nic

Nie wiem, strzelam, może "narzekacze" po prostu płacą podatki na tę kulturę? Jeżeli to jest "nic" to może niech miasto obniży podatki z tego tytułu.

 
Z.J. Mężczyzna

3,592

2019-11-29 12:22:21

Andrzejew:

parabakcyl:

a tu jak zwykle same narzekania
ciekawe co robia narzekacze dla kultury w Gizycku, hę?? pewnie nic

Nie wiem, strzelam, może "narzekacze" po prostu płacą podatki na tę kulturę? Jeżeli to jest "nic" to może niech miasto obniży podatki z tego tytułu.

Może za mało płacą tych podatków?

Może policzmy ile to faktycznie jest? Przeciętne wynagrodzenie w Giżycku to ok. 3.600zł brutto. Od takiej wypłaty zaliczka na pit to 201zł miesięcznie, z czego 38% trafia do kasy gminy, czyli 76,38zł miesięcznie trafia od podatnika do kasy miejskiej na wszystkie miejskie wydatki.

Wydatki na kulturę w budżecie miejskim stanowią ok. 0,03% (łącznie z bibliotekami itp.)

Przeciętny podatnik na kulturę płaci w zaokrągleniu 2,30zł miesięcznie. Słownie: dwa złote i trzydzieści groszy. Zawrotna suma… Niecałe 30zł rocznie, a oczekiwania, że ho ho… :crazy:

Tu macie tabelkę do przeanalizowania.
https://bip-v1-files.idcom-jst.pl/sites/3080/wiadomosci/495952/files/zal_2.pdf

Komu zabralibyście, aby dać na kulturę więcej pieniędzy?

 
Andrzejew

286

2019-11-29 13:15:18

Nie wiem jak to liczysz, ale z podanego przez Ciebie budżetu wynika, że:
Wydatki na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego na 2020: to 7,7 miliona.
Wszystkie wydatki: 160 milionów.

Wydatki na kulturę stanowią więc nie 0,03%, tylko 4,3%.

W przeliczeniu na mieszkańca na kulturę wydajemy:
7,7 miliona : 30 tysięcy = 256 złotych

Można więc powiedzieć, że dla czteroosobowej rodziny jest to koszt rzędu 1000zł. To nie są więc małe pieniądze, to są wręcz bardzo duże pieniądze.

 
Z.J. Mężczyzna

3,592

2019-11-29 17:51:34

7,7mln dopiero wydamy w przyszłym roku. W tym wydamy 5 mln na kulturę łącznie. Sporą sumę pożerają koszty stałe jak obowiązkowe utrzymanie bibliotek.

To, że podzieliłeś kwotę wydatków na liczbę mieszkańców nie oznacza, że tyle wpłaca przeciętny podatnik. Mamy podatników, którzy wpłacają do naszego budżetu po kilka czy kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie… ale oni nie narzekają na nudę i brak imprez. Regułą jest, że najwięcej narzekają ci, którzy najmniej wnoszą do wspólnej kasy. :crazy:

Przejdź do strony: , 1 [23, 4,