Przejdź do strony: , 1 ... 7, 8, 9 [1011,

Rodzina na swoim by PiS

Autor Wiadomość
prestor
Użytkownik usunięty

2017-05-19 12:04:40

Oni przynajmniej tępią wszelkie przejawy złodziejstwa. A przynajmniej stwarzają takie pozory, natomiast PO - daj pan spokój. Ośmironiczki i te sprawy że tylko przypomnę.

 
ciecier

143

2017-05-19 14:35:23

prestor:

Oni przynajmniej tępią wszelkie przejawy złodziejstwa. A przynajmniej stwarzają takie pozory, natomiast PO - daj pan spokój. Ośmironiczki i te sprawy że tylko przypomnę.

padłem :ok: :clap: :hahaha: PO chociaż starało się ukryć swoje złodziejstwo . PISIORY mają wszystkich gdzieś i kradną 100 razy więcej i jawnie .

 
Bromar Mężczyzna

1,911

2017-05-19 17:25:36

Władza deprawuje … nie od dziś. Niestety.

prestor:

Oni przynajmniej tępią wszelkie przejawy złodziejstwa. A przynajmniej stwarzają takie pozory

Niestety w dużej mierze to pozory. A tak normalnie nie są lepsi od poprzedników.

prestor:

natomiast PO - daj pan spokój. Ośmironiczki i te sprawy że tylko przypomnę.

… ośmiorniczki zapadły w pamięć … ale czy kojarzysz np. jak ostatnio podróżowała do Japonii posłanka od wcinania sałatek na sali sejmowej … albo ile kasy idzie na podróże samolotowe pełniącej obowiązki premiera i ministra wojny? Bo zapewne pamiętasz podróże Tuska do Trójmiasta … Niestety PiS od PO różni się niewiele w kwestii "daj pan spokój" ...

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
Z.J. Mężczyzna

2,942

2017-05-20 00:07:57

Pomijając fanatycznych wyznawców partyjnych - moim skromnym zdaniem głównym powodem, dla którego PiS wygrało wybory był fakt, że politycy ówczesnej koalicji chcieli do Polski sprowadzać m.in. zamachowców. Tymczasem dwie trzecie polskiego społeczeństwa jest temu przeciwna.

 
Bromar Mężczyzna

1,911

2017-05-20 21:57:24

Ja sam, mimo, że mi daleko do zwolennika PiS, uważam, że kwestia podniesienia wieku emerytalnego czy obowiązku posyłania sześciolatków do szkół była błędem rządu PO i PSL, bo już wtedy budziło to duży opór społeczny. Został zignorowany.
Wizja 5 stówek też zrobiła swoje …

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
wieśniak

559

2017-05-20 23:11:55

Bromar:

Wizja 5 stówek też zrobiła swoje …

Szczególnie to widać na ulicach miast - również Giżycka :)

 
Cieśla Sewruk

1,232

2017-12-08 16:23:14

Do kolekcji wypadek z udziałem limuzyn kancelarii prezydenta w Pułtusku na Mazowszu - Zderzył się tam radiowóz i dwie limuzyny z Kancelarii Prezydenta RP. Andrzeja Dudy nie było na pokładzie. Był to przejazd szkoleniow. :)
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/warszawa/pultusk-wypadek-z-udzialem-limuzyn-kancelarii-prezydenta/9kfrx0m

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
Kubek84

240

2018-01-25 08:16:50

Bromar:

Fakt, że wymienione stocznie są całkiem pokaźne, ale…

Nie chciałem już robić kompletnego Off topa w poprzednim temacie, a nie za bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić to odpowiem Ci tutaj.

Nie chce Ci robić wyrzutów ale uważam, że używanie w stosunku do tych stoczni tak pejoratywnych określeń ja 'karzełki' jest przynajmniej nieuczciwe.

Porównanie współczesnych stoczni do nieboszczków z czasów komunizmu nie ma zupełnie sensu. Polskie komunistyczne stocznie do połowy lat 90'tych nawet nie zredukowały zatrudnienia, a w praktyce zatrzymały produkcje na przełomie lat 70 i 80'tych. Czyli nie produkują niczego poważnie od 40 lat… wierz lub nie świat się trochę zmienił od tego czasu  ;-)
Lepiej porównać nasze stocznie do wspóczesnych zachodnich odpowiedników. Trochę wspomogę się tu Wikipedią.

I tak. Jedna z wiodących europejskich grup stoczniowych holenderska Damen, która posiada ok 30 stoczni na całym świecie. Zatrudnia w Holandii ok 3 tyś pracowników w 14 stoczniach.
https://en.wikipedia.org/wiki/Damen_Group

Sama stocznia Crist na początku 2017 roku zatrudniała ok 1500 osób i w zeszłym roku chciał zatrudnić dodatkowe 500. A w ciągu 4 następnych lat chcieli podwoić zatrudnienie.
http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/gdynska-stocznia-crist-zatrudni-500-osob-szukaja-fachowcow,4058710,art,t,id,tm.html

Stocznia Remontowa zatrudnia ok 2 tyś osób i z tego co się orientuje również nieustatnie szuka ludzi do pracy.

Sam w 2006 odbywałem praktyki zawodowe na terenie starej stoczni Gdańskiej ale współpracowałem ze stocznią Remontową. W dużym skrócie chłopaki z Remontowej pracowali w takim tempie, że trudno ich było dogonić, a w tym samym czasie stara kadra ze stoczni Gdańskiej siedziała w stoczniowym barze. Kto chciał pracować to uciekał albo szerokim łukiem omijał stare stocznie…
Jakie tego efekty są teraz? Prof. dr. hab. filozofii z KUL'u i jakiś szemrany typ z youtuba twierdzą, że stoczni w Polsce nie ma bo robiły konkurencje dla złych Niemców  ;-)

Co do węgla Drogi Bromarze to kolejna ciekawa historia z mentalnością rodem z PRL w tle. Swojego czasu robiłem podyplomówkę z energetyki odnawialnej na Politechnice Wrocławskiej. Wcześniej pracowałem i szkoliłem się w tej branży w Danii i w Niemczech. Zderzenie z lobby węglowym wyjętym z realiów Gierkowskich jakie zaliczyłem na tej uczelni.… śmiesznie i strasznie zarazem :rcain:
No ale jak się tu rozpędzę to mi znowu wypracowanie wyjdzie  ;-)

 
Dosia

14

2018-01-25 10:47:48

Nie znam się na stoczniach, ale polski przemysł nie był tak nieskuteczny, jak to się mówi.

 
Bromar Mężczyzna

1,911

2018-01-25 11:37:20

Kubek84:

Bromar:

Fakt, że wymienione stocznie są całkiem pokaźne, ale…

Nie chciałem już robić kompletnego Off topa w poprzednim temacie, a nie za bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić to odpowiem Ci tutaj.

Nie chce Ci robić wyrzutów ale uważam, że używanie w stosunku do tych stoczni tak pejoratywnych określeń ja 'karzełki' jest przynajmniej nieuczciwe. (…)

Dziś zapewne tak jest. Dlatego napisałem "były", bo nieco większą wiedzę (choć nadal znikomą) miałem kilkanaście lat temu. Dziś to inna bajka. Co do mentalności - dzięki za potwierdzenie, bo to co pisałeś o Stoczni Gdańskiej i Remontowej najlepiej oddaje jak działało zarządzanie w osławionym przemyśle stoczniowym, kolebce Solidarności.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
Kubek84

240

2018-01-25 16:42:52

Cóż symbolami się nie zarządza. Buduje im się pomniki i idzie się dalej :cool:

Reszta na priva

 
Cieśla Sewruk

1,232

2018-01-26 12:29:17

Dzięki opowieści Oberbereta o bezdomnym dobrodzieju biała sowa wyrasta na najbardziej zorientowanego w naszej rzeczywistości komentatora medialnego :crazy:

rel="nofollow">

mina redaktora z TV Trwam też bezcenna :crazy:

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,131

2018-01-26 13:28:39

Ja nie widzę w tym nic zabawnego, po prostu, dwa samochody po zmarłym przeszły na rzecz Skarbu Ojca Rydzyka.

Ukko, julkinen jumala...
 
Łuczany

18

2018-01-26 15:07:00

Miesiąc temu miasto Giżycko otrzymało w ten sam sposób - 2 mieszkania, lokal usługowy i dług do spłaty. Cieśla wołaj TVN! Będziesz rozGwiazdą!!1 jeden jeden

 
Cieśla Sewruk

1,232

2018-01-26 16:58:27

W ten sam sposób? Twierdzisz, że bezdomny podarował miastu dwa mieszkania? Stary, to ty powinieneś występować jako gwiazda w jakimś teatrze absurdu :)

<°))))><
<°))))><
<°))))><

Przejdź do strony: , 1 ... 7, 8, 9 [1011,