Przejdź do strony: , 1 [23, 4, 5,

Święto Niepodległości i inne...

Autor Wiadomość
xyz69
Proud to be Polish !

109

2009-11-11 13:03:19

Owszem, tylko zaraz każdy będzie chciał udowodnić mi , że się mylę i zaczną wymieniać wygrane bitwy… A gdyby tak zapytać ludzi na ulicy, uczniów? Oprócz Bitwy pod Grunwaldem i 'odsieczy wiedeńskiej' (może) byłby by wymieniane raczej klęski. Tak mi się wydaje.
Jesteśmy narodem, który (jak wspomniałeś Brutalis) uwielbia celebrować wszelkie porażki

Jeżeli nieprzyjaciel otwiera drzwi, musisz w nie wbiec.
 
fuledzki
wojciech łukowski

1,263

2009-11-11 14:23:50

Z przyjemnością słuchałem pod Grobem Nieznanego Żołnierza wystąpienia Pani Prezydent Litwy po polsku

 
vooda Wyróżniony

10,378

2009-11-11 14:55:04

No to nasz Pan Prezydent powinien czuć sie zobligowany do wystąpienia po litewsku podczas obchodów jakiegoś święta państwowego Litwy (najwazniejszy to jest chyba 6 Lipca - rocznica koronacji pierwszego króla Litwy Mendoga) :crazy:

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
xyz69
Proud to be Polish !

109

2009-11-11 14:58:34

vooda:

No to nasz Pan Prezydent powinien czuć sie zobligowany do wystąpienia po litewsku podczas obchodów jakiegoś święta państwowego Litwy (najwazniejszy to jest chyba 6 Lipca - rocznica koronacji pierwszego króla Litwy Mendoga) :crazy:

Nasz prezydent ma problemy z wysłowieniem się po polsku, co dopiero po litewsku :P

Jeżeli nieprzyjaciel otwiera drzwi, musisz w nie wbiec.
 
vooda Wyróżniony

10,378

2009-11-11 15:01:10

To niech od dzisiaj ćwiczy :-D

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
xyz69
Proud to be Polish !

109

2009-11-11 15:06:24

polski czy litewski? :laughing:

Jeżeli nieprzyjaciel otwiera drzwi, musisz w nie wbiec.
 
zocha Kobieta

2,340

2009-11-11 15:18:40

niech zacznie od tego pierwszego i wizyty u logopedy :rcain:



gdzie brak informacji rosną plotki ;)

 
Brutalis Mężczyzna
UT fan

281

2009-11-11 15:31:10

Proponuję, by raczej zwrócił większą uwagę na swój angielski, który, jak to sam określił jest "łik" :crazy: (chyba właśnie rok temu miało to miejsce)

Behemoth, Vader, Acid Drinkers, Metallica, Motorhead i dużo, dużo więcej
 
xyz69
Proud to be Polish !

109

2009-11-11 15:33:02

Brutalis:

Proponuję, by raczej zwrócił większą uwagę na swój angielski, który, jak to sam określił jest "łik" :crazy: (chyba właśnie rok temu miało to miejsce)

A ja mam nadzieję, że już niedługo nie będzie mu to potrzebne i zniknie raz na zawsze  ;) :D

Jeżeli nieprzyjaciel otwiera drzwi, musisz w nie wbiec.
 
Brutalis Mężczyzna
UT fan

281

2009-11-11 15:37:22

Z urzędu prezydenckiego zapewne tak, ale nie z polityki, więc nie zmienia to faktu, że powinien się orientować w tym języku

Behemoth, Vader, Acid Drinkers, Metallica, Motorhead i dużo, dużo więcej
 
Władek Lichacz

197

2009-11-11 16:30:36

35% mieszkańców naszego kraju uważa, że nie mieszkamy w wolnym kraju.
Było o tym wczoraj w wiadomościach. Akurat w tym czasie byłem w kuchni i niewiele usłyszałem. Czy ktoś wie, czym ten wynik wytłumaczono?

 
www.kursmazury.com

3,882

2009-11-11 17:28:28

[Oryginał: 2009-11-11 17:05:10]

Władek Lichacz:

35% mieszkańców naszego kraju uważa, że nie mieszkamy w wolnym kraju.
Było o tym wczoraj w wiadomościach. Akurat w tym czasie byłem w kuchni i niewiele usłyszałem. Czy ktoś wie, czym ten wynik wytłumaczono?

Prawdopodobnie całkowitym uzaleznieniem energetycznym i gospodarczym kraju od zagranicy oraz tym, ze w Polsce pozytywne wypowiedzi na temat bycia Polakiem są okreslane często jako : szowinizm, ksenofobia, faszyzm i nazizm.
[Dodano: 2009-11-11 17:28:28]

BiP:

www.kursmazury.com :

Takie "smutne" świętowanie zostało wprowadzone w czasach okupacji sowieckiej

Ależ mądrości waść prawisz.
Po pierwsze to kiedy była ta okupacja sowiecka? A po drugie :
Oto nagranie z dnia 22.lipca czyli ówczesnego Narodowe Święto Odrodzenia Polski dziś zwanego Świętem Niepodległości i obchodzonego 11 listopada.
rel="nofollow"> /> Czy widzicie w tym filmie gdzieś żal lub smutek?
A podobnych filmów można w sieci znaleźć b.dużo!

Dziękuję. Naprawdę, poprawiłeś mi, Irusiu, humor!
Pozwolę sobie zdementować jedno stalinowskiego wręcz kalibru kłamstwo, ktorego się tu dopuściłeś, mianowicie ówczesne święto upamiętniające fakt proklamowania przez bandę renegatów mieniących sie polskimi patriotami, aktu zniewolenia Polski pod władzą sowiecką, zwanego Manifestem PKWN absolutnie nie jest dziś nazywane Świętem Niepodległości obchodzonym w dniu 11 listopada.
Owa "radość" przedstawiana na propagandowych filmikach z tamtego okresu jest po prostu reżyserowana. Choć jak mniemam, byli i tacy, którym sie to podobało i cieszyli sie rzeczywiście.Np, całe KC się cieszyło, towarzysze z KPZR też się cieszyli, pewnie mordercy ks. Popiełuszki , Grzegorza Przemyka i innych tez tryskali humorem. W sumie,dla wielu ludzi były to radosne święta.… Ile razy wymachiwałeś radośnie i spontanicznie chorągiewką na pochodzie 1-majowym, Irusiu?

 
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2009-11-11 17:48:45

Okupacja sowiecka - częściowo już w czasie wojny, po wojnie aż do 1989 roku. Zmanipulowanym, naiwniakom i wszystkim bez wiedzy historycznej życzę szybkiego wyjazdu z tego kraju. Dla jego (kraju) korzyści.
Odnośnie tematu…raz, że tak jest wpajane narodowi odgórnie i, jak to perva opisał, jest w tym pewien cel; dwa - ktoś wspomniał o szarym listopadzie, podzielam jego zdanie. Trudno o radosne latanie po ulicy, kiedy na łeb spadają zimne krople deszczu, a niebo jest szare, jak nierzadko rzeczywistość w tym kraju.
A poza tym - patriotą jest się każdego dnia, a nie w jeden czy dwa wybrane dni.
PS Moglibyśmy obchodzić to święto np. 4 czerwca - wtedy (w '89) de facto uzyskaliśmy niepodległość, ponadto pogoda sprzyjałaby świętowaniu takiemu, jakie powinno ono naprawdę być.

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
Brutalis Mężczyzna
UT fan

281

2009-11-11 17:49:18

Nadal mogą się cieszyć, bo rozliczeń z przeszłości, jak nie było, tak nie ma, i raczej nie będzie. Patrzą na swoją bezkarność, i jeszcze od czasu do czasu się pożalą na swoje i tak nieskromne emeryturki
Odnośnie samego świętowania- przecież to i tak ma wymiar symboliczny. Nikt mi nie wmówi, że z dniem 11 XI 1918 odzyskaliśmy niepodległość (nawet gdyby tak było, to świętować tam za bardzo nie mieli czego)

Behemoth, Vader, Acid Drinkers, Metallica, Motorhead i dużo, dużo więcej
 
Władek Lichacz

197

2009-11-12 13:36:27

[Oryginał: 2009-11-12 13:26:11]

www.kursmazury.com:

Prawdopodobnie całkowitym uzaleznieniem energetycznym i gospodarczym kraju od zagranicy…

Jak wspomniałem nie oglądałem, ale widzę także i inne prawdopodobieństwa.
Mamy przeciwników UE, którzy sądzą, że to niewola.
Mamy przeciwników krk, którzy uważają, że to najdłuższe zniewolenie w historii Polski.
[Dodano: 2009-11-12 13:36:27]

helios91:

Zmanipulowanym, naiwniakom i wszystkim bez wiedzy historycznej życzę szybkiego wyjazdu z tego kraju.

A nie lepiej sobie samemu tego pożyczyć?
Mamy całkowicie odmienne poglądy w niektórych kwestiach, ale jakoś na myśl mi nie przyszło, aby Cię wyganiać. Nawet polskim księżą nie proponuję wyjazdu na księżyc, bo oni też w Polsce się urodzili.
Zastanawiam się dlaczego? Czyżby z litości?
Bo niby gdzie byś mógł wyjechać z takim poglądami jak Twoje?
Na zachód od Polski jest wielu ksenofobów, ale oni nie lubią Polaków, a na wschodzie pod tym względem jest jeszcze gorzej.

Przejdź do strony: , 1 [23, 4, 5,