Przejdź do strony: , 1, 2 [34, 5,

Święto Niepodległości i inne...

Autor Wiadomość
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2009-11-12 15:55:38

Władek:

A nie lepiej sobie samemu tego pożyczyć?

Nie, ponieważ ja się zmanipulować nie dałem. Naiwny bywam, ale nie w takich kwestiach. Dlaczego życzę wyjazdu? Bo takie osobniki szkodzą temu krajowi, mi także.
Reszta to jakieś bzdury. Kolejny, który ma problemy z czytaniem tego, co się do niego pisze. Ale ok, załóżmy, że jestem ksenofobem. Co jest lepsze - ksenofobia, czy wpuszczanie każdego, kogo się da? Dodam, że wśród tych "każdych" znajdują się tacy, którzy chętnie spaliliby Twoją chatę, z Tobą w środku. Dał nam przykład model francuski, jak nie postępować mamy.

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
Władek Lichacz

197

2009-11-13 18:32:38

helios91:

Nie, ponieważ ja się zmanipulować nie dałem.

Mam odmienne zdanie na ten temat.

Bo takie osobniki szkodzą temu krajowi

Nie pomyślałeś choć przez chwilę, że to może jednak Ty i Tobie podobni szkodzicie Polsce?

…mi także.

Dla mnie nie, ponieważ Polska jest już w UE, tak że nawet Jarek K. kiedyś powiedział – nie możemy zrobić tego…, ponieważ Polska jest w UE, nie możemy owego uczynić… – ponieważ Polska jest w UE, itd.

Reszta to jakieś bzdury. Kolejny, który ma problemy z czytaniem tego, co się do niego pisze.

Co za kulturalna wypowiedź?
Zamiast obrażać innych, po prostu wytłumacz.

Co jest lepsze - ksenofobia, czy wpuszczanie każdego, kogo się da?

Obecnie i w przeszłości nasz kraj, jeśli chodzi o wpuszczanie obcokrajowców jest w ogonie Europy i pewnie długo jeszcze tak pozostanie.

Dodam, że wśród tych "każdych" znajdują się tacy, którzy chętnie spaliliby Twoją chatę, z Tobą w środku.

Dodam, że wśród Polaków znajdują się tacy, którzy chętnie spaliliby moją chatę, ze mną w środku.

 
Brutalis Mężczyzna
UT fan

281

2009-11-13 20:35:55

Władek Lichacz:

Dla mnie nie, ponieważ Polska jest już w UE, tak że nawet Jarek K. kiedyś powiedział – nie możemy zrobić tego…, ponieważ Polska jest w UE, nie możemy owego uczynić… – ponieważ Polska jest w UE, itd.

A to przepraszam, zakazane jest z niej wystąpić? (pyt ret) :crazy:

Behemoth, Vader, Acid Drinkers, Metallica, Motorhead i dużo, dużo więcej
 
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2009-11-13 20:46:05

Władek:

Mam odmienne zdanie na ten temat.

To doprawdy wspaniale. A mógłbyś to uzasadnić, czy pozostaniemy na etapie dogryzania sobie?

Nie pomyślałeś choć przez chwilę, że to może jednak Ty i Tobie podobni szkodzicie Polsce?

Po pierwsze - podobni mnie to znaczy jacy? Sprecyzujesz, czy dalej będziesz jechał na ogólnikach? Jak mi udowodnisz, że wymiernie szkodzę temu krajowi, to być może wezmę to pod uwagę.

Co za kulturalna wypowiedź?
Zamiast obrażać innych, po prostu wytłumacz.

Coraz bardziej wrażliwi bywacie na tym forum, użytkownicy.
Tłumaczyłem to dostateczną ilość razy. Mogę to zrobić po raz kolejny, jeśli ktoś wprost powie o sobie, że jest niekumaty (bo moje domysły w tym kierunku brane są za obrazę).

Obecnie i w przeszłości nasz kraj, jeśli chodzi o wpuszczanie obcokrajowców jest w ogonie Europy i pewnie długo jeszcze tak pozostanie.

Czy to źle? Jesteśmy też w ogonie Europy jeśli chodzi o spalone przez beżowych samochody, kościoły (w Twoim wypadku uznaj kościół za zwykły budynek, którego nie należy niszczyć, a nie jako miejsce spotkań katolików, bo nie chce mi się znowu wałkować wątków religijnych), itd. Jesteśmy też w ogonie Europy jeśli chodzi o zmiany obyczajów wymuszone 'życzeniami', a czasem żądaniami obcokrajowców (to ktoś ma się dostosować do nas, a nie na odwrót). I tak dalej, i tak dalej - dodam, że to dobrze, jeśli wniosek sam by się nie nasunął na myśl.

Dodam, że wśród Polaków znajdują się tacy, którzy chętnie spaliliby moją chatę, ze mną w środku.

Zgadza się. Jednak jeśli ludzi chętnych do spalenia Twojej chaty jest więcej, to ryzyko się co nieco zwiększa, prawda? Ja wolę je minimalizować.
PS

Dla mnie nie

A to jest rusycyzm. Wpływ otwierania się na innych  ;)

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
Władek Lichacz

197

2009-11-14 11:37:24

helios91:

To doprawdy wspaniale. A mógłbyś to uzasadnić, czy pozostaniemy na etapie dogryzania sobie?

Zdaj mi się, że to zrobiłem albo skleroza już mnie dopadła.
Wiem jaka jest różnica lat pomiędzy nami - mniej więcej. Niewiele mi ząbków już zostało, a nie mam w zwyczaju podejmować działań z góry skazanych na porażkę.

Po pierwsze - podobni mnie to znaczy jacy? Sprecyzujesz, czy dalej będziesz jechał na ogólnikach?

Czemu nie. Ksenofob jest to osoba nie lubiąca obcokrajowców, ogólnie mówiąc. Tak, że kolor włosów, wzrost, waga, wiek, płeć, rasa, itp. nie ma tu znaczenia.

Coraz bardziej wrażliwi bywacie na tym forum, użytkownicy.
Tłumaczyłem to dostateczną ilość razy. Mogę to zrobić po raz kolejny, jeśli ktoś wprost powie o sobie, że jest niekumaty (bo moje domysły w tym kierunku brane są za obrazę).

W wieku pięciu lat już zakumałem, jak to określiłeś o co chodzi w religii. Po wyjściu z kościoła powiedziałem wówczas, już wiem kim zostanę jak dorosnę. Na pytanie: kim?, odpowiedziałem - księdzem, nic nie robi, a mimo to pieniążki zbiera.
Natomiast nie mogę zakumać, że można kogoś nie lubić tylko dlatego, że urodził się w innym kraju. Przecież to przypadek, że w Twoim przypadku padło akurat na Polskę, tak samo jak i moim. Ciekawi mnie, czy będąc urodzonym w Niemczech też byś nie polubił ich? A jaka flaga wówczas wisiała by w Twoim pokoju?

…w Twoim wypadku uznaj kościół za zwykły budynek, którego nie należy niszczyć…

Nie mam zamiaru zostać ministrem sprawiedliwości jak Czuma.
Chociaż tamten akt terorystyczny im się nie udał, ale to wystarcza w obecnej Polsce, aby można było pełnić funkcję tę funkcję.
Boję się pomyśleć co się będzie działo w naszym kraju jak obecna młodzież zacznie naśladować takich obrońców ojczyzny. Tyle kościołów, tyle pomników?
Pamiętam, że z jednym pomnikiem Lenina komuś się udało. No, może nie całkiem, mówiono wówczas, że tylko jedną kończynę mu urwało. Nie pamiętam którą. Krążyły nawet plotki, że tę piątą.

Zgadza się. Jednak jeśli ludzi chętnych do spalenia Twojej chaty jest więcej, to ryzyko się co nieco zwiększa, prawda? Ja wolę je minimalizować.

Natomiast ja wolę uczyć się na cudzych błędach. Chyba już wiadomo jak do tego doszło. Po co mamy uczyć się na polskich, jeśli mamy możliwość na francuskich.
Na przyszłość proszę nie dyktować mi co mam uznać, a co nie. Moje życie i ja o tym decyduję i to ja będę ponosił konsekwencje swoich decyzji.
Gdy potrzebuję pomocy to o nią proszę, aż tak wstydliwy to jednak nie jestem.

 
Piotrek Mężczyzna

953

2009-11-14 11:41:20

Brutalis:

Władek Lichacz:

Dla mnie nie, ponieważ Polska jest już w UE, tak że nawet Jarek K. kiedyś powiedział – nie możemy zrobić tego…, ponieważ Polska jest w UE, nie możemy owego uczynić… – ponieważ Polska jest w UE, itd.

A to przepraszam, zakazane jest z niej wystąpić? (pyt ret) :crazy:

Nie ma żadnnych regulacji prawnych, które umożliwiają wyjście państwa członkowskiego z UE.

 
Władek Lichacz

197

2009-11-14 11:43:57

Piotrek:

Nie ma żadnnych regulacji prawnych, które umożliwiają wyjście państwa członkowskiego z UE.

I mogą być nie potrzebne jeśli w naszym kraju nic się nie zmieni.
Jeśli nadal tak wiele pieniędzy z podatków robotników niemieckich, szwedzkich, itp. będzie pompowane w krk, to oni sami Polsce powiedzą: spieprzaj dziadu.

 
vooda Wyróżniony

10,378

2009-11-14 12:08:04

Nie zapominajmy, że zaraz skończą się wakacje i to Polska będzie "pompowała" kasę (adekwatną do swojej wielkości i dynamizmu gospodarczego) w mniejsze i słabsze kraje UE. Taki autorytet, jak Desmond Tutu, już strofuje nasz kraj za akcję na rzecz zwiększenia limitów emisji dwutlenku węgla, twierdząc, że jesteśmy bogaci i powinniśmy pomagać biednym i "niedorozwiniętym" krajom, które czerpią z tego korzyści.

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
Piotrek Mężczyzna

953

2009-11-14 12:37:55

vooda:

Nie zapominajmy, że zaraz skończą się wakacje i to Polska będzie "pompowała" kasę (adekwatną do swojej wielkości i dynamizmu gospodarczego) w mniejsze i słabsze kraje UE.

Ostatni program pomocowy kończy się w 2020 roku, do tego doliczmy 2 lub 3 lata na ostateczne zakończenie inwestycji i rozliczenie się. Czyli jeszcze trochę pociągniemy od krajów starej Unii:

 
Władek Lichacz

197

2009-11-14 12:44:07

vooda:

Nie zapominajmy, że zaraz skończą się wakacje i to Polska będzie "pompowała" kasę (adekwatną do swojej wielkości i dynamizmu gospodarczego) w mniejsze i słabsze kraje UE.

Pisałem już o tym, że wolę, żeby nasz kraj płacił niż nam płacono.
Dla mnie jest to oczywiste - płacimy, to znaczy, że jesteśmy zamożnym krajem.
Nam dalej dają z litości - u nas bida z nędzą.
Co wolisz?

 
Brutalis Mężczyzna
UT fan

281

2009-11-14 15:49:47

Piotrek:

Brutalis:

Władek Lichacz:

Dla mnie nie, ponieważ Polska jest już w UE, tak że nawet Jarek K. kiedyś powiedział – nie możemy zrobić tego…, ponieważ Polska jest w UE, nie możemy owego uczynić… – ponieważ Polska jest w UE, itd.

A to przepraszam, zakazane jest z niej wystąpić? (pyt ret) :crazy:

Nie ma żadnnych regulacji prawnych, które umożliwiają wyjście państwa członkowskiego z UE.

"Każde Państwo Członkowskie może, zgodnie ze swoimi wymogami konstytucyjnymi, podjąć decyzję o wystąpieniu z Unii". Tekst pochodzi z Konstytucji Ue- pytanie tylko, czy jest ona aktualna, bo słyszałem to parę lat temu

Behemoth, Vader, Acid Drinkers, Metallica, Motorhead i dużo, dużo więcej
 
vooda Wyróżniony

10,378

2009-11-14 16:02:09

Władek Lichacz:

vooda:

Nie zapominajmy, że zaraz skończą się wakacje i to Polska będzie "pompowała" kasę (adekwatną do swojej wielkości i dynamizmu gospodarczego) w mniejsze i słabsze kraje UE.

Pisałem już o tym, że wolę, żeby nasz kraj płacił niż nam płacono.
Dla mnie jest to oczywiste - płacimy, to znaczy, że jesteśmy zamożnym krajem.
Nam dalej dają z litości - u nas bida z nędzą.
Co wolisz?

Nie ma znaczenia, co ja wolę… Napisałem o tym w kontekscie postu, który sugerował, ze UE pompuje w nas pieniadze, które wydajemy na bzdury (np. na krk, co jest nieprawdą, bo pieniadze unijne idą na wytyczone przez UE cele i jest to szczegółowo sprawdzane), i to oni mogą z tego powodu nas ze swojej organizacji wylać…
Otóż, nikt nic nie pompuje bez sensu, a "myślenie ideologiczne" o pomocy dla biednej Polski można sobie oprawic w ramkę i powiesić w toalecie. To jest czysty biznes i wyrachowana inwestycja, której normalnym, rynkowym założeniem jest jak najmniej dać, aby jak najwięcej wziąć. W tej grze rynkowo-politycznej my się musimy z kolei przyłożyć do tego, aby jak najwięcej wziąć, jak najmniej później oddając. Tak, w wielkim uproszczeniu, wygladają obecne realia naszej, polskiej racji stanu i współczesny wymiar patriotyzmu :-D

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
zdzik
Użytkownik usunięty

2012-07-30 14:26:12

ogrania ktoś czy w Giżycku będą miały miejsce jakieś oficjalne obchody 68 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego?
W zeszłym roku ktoś się zatrzymał o 17 jadąc lub idąc?
Warto pamiętać

 
IS2Giżycko Mężczyzna
Wino Kobiety i Śpiew

473

2012-07-31 22:18:35

Nie wiem czy wypada ulegac modzie… Nie swietujemy powstan zadnych, a w szczegolnosci wygranych ktore mialy moejsce niedaleko nas  ;-)
Prywatnie kazdy moze stanac i oddac hold minuta ciszy ale nigdzie poza stolica nie bedzie to na tama skale i organizace

... drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów, tyranów i zdrajców ...
 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,108

2012-08-01 09:44:22

Nam, Wielkim Polakom, potrzeba sensacji w postaci jakiejś ulicznej awantury. Więc, zamiast "świętować" (i przy okazji oberwać jakąś zabłąkaną butelczyną), wolę ten dzień uczcić grając w mario bross i popijając schłodzoną oranżadą z kawałkiem cytryny  ;-)

Założyłem różowe okulary na które nasrał ptak i ujrzałem świat zamazany, taki dziwny, gówniany świat...

Przejdź do strony: , 1, 2 [34, 5,