Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3,

ukraina: pomarańczowa rewolucja

Autor Wiadomość
red bull
doda ci skrzyde

293

2004-11-25 22:46:54

jak oceniacie to co dzieje sie na ukrainie? czy mozliwe jest bezkrwawe i pokojowe zakonczenie kryzysu? czy jankukowicz odda wladze juszczence? a moze sad najwyzszy uzna zwyciestwo kandydata opozycji?

 
young Mężczyzna
W. Iwaszkiewicz

5,850

2004-11-25 22:48:44

Przeciętny Amerykanin:

Polak, to taki osobnik, co je ziemniaki i bije się o nie swoje sprawy…

…coś w tym jest...

RadnyIwaszkiewicz.pl - mój blog
Rada Miejska moim okiem.



 
ŁuPasZ
entropia i tyle.

230

2004-11-25 23:01:37

Juszczenko powinnien zrezygnować z walki o władzę jesli tego nie zrobi władza zaatakuje zwolenników opozycji,zakonczyć sie to może krwawymi bójkami

 
dry1 Mężczyzna

274

2004-11-26 21:23:36

'Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem
Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem'

Hattrick team: Drivers Giżycko
No Honda...No Fun
 
tightrope
tata

2,188

2004-11-26 21:52:21

za: young:

Polak, to taki osobnik, co je ziemniaki i bije się o nie swoje sprawy…

Jestem zbudowany tym, że Polacy bardzo w tym wypadku się utożsamiają z Ukrainą. Mimo, że generalnie zgadzam się, że dajemy często się wykorzystywać w tym wypadku akurat musimy spłacić pewne długi wynikająe z historii.
A propos, zwróćcie uwagę, że polscy politycy wyjątkowo zgodnie zaangażowali się w tej kwestii. Jedyną partią, która się jasno określiła po drugiej stronie jest Liga Pękniętego Romana. No, ale jesli się ma "lekko" faszyzującą młodzieżówkę (Młodzież Wszechpolska), czy przewodniczącego, który ma misję zakładania komisji sejmowych…
[color=orange]Svaboda Ukraini[/color]

co by tu napisać?
 
Garrett

715

2004-11-28 05:43:29

Ukraina- stereotypy, zaszlosci,prawie cale powojenne
pokolenia PRLu wychowywano na wizerunku "Lun w bieszczadach " UPA- bandytow, jednym slowem "swoloczy" ,bo My wspaniali Polacy…, to wszystko troche nie tak,"Trylogia" , przeklamanie, ksiaze Wisniowiecki,
ten bez zkazy- jaki byl wystarczy pogrzebac w w "zrodlach"-co wyprawiali "ksiazenta". Jak polacy traktowali ukraincow, tak im odplacono.Czyja to zasluga
ze zwiazali sie z Rosja ,temat rzeka…, a "akcja wisla"
przesiedlania, na Mazurach chocby i w okolicy Gizycka
ile rodzin mieszka ktore przesiedlono na stalinowska modle?.Sam dawno nauczylem sie jednego,nie przynaleznosc czlowieka do narodowosci czy wyznynia
okresla ze ten jest cacy a ten be. Przez poparcie dla
zrywu demokracji na Ukrainie jest wyjatkowa szansa
dla zblizenia obu narodow. mamy wiek XXI , :clap: :clap: :clap:

 
taka_mala_sobie
narodowa socjalistka

152

2004-11-28 12:55:21

tightrope:

polscy politycy wyjątkowo zgodnie zaangażowali się w tej kwestii. Jedyną partią, która się jasno określiła po drugiej stronie jest Liga Pękniętego Romana. No, ale jesli się ma "lekko" faszyzującą młodzieżówkę (Młodzież Wszechpolska), czy przewodniczącego, który ma misję zakładania komisji sejmowych…
[color=orange]Svaboda Ukraini[/color]

No tak.
a tak odchodzac od tematu troshke, to troche smiac mi sie chce jak sobie przypominam, ze przewodniczacy Leper stwierdzil, ze wg. niego wybory na Białorusi przeprowadzone byly prawidlowo i bez lamania praw czlowieka

zgroza... zgroza... z bóstw wieków minionych pozostala tylko...z g r o z a
 
vooda Wyróżniony

10,378

2004-11-28 14:18:19

A ja ad rem. Paradoksalnie, największe poczucie ukraińskiej tożsamości narodowej jest w Galicji, czyli na terenach, które przez ostatnie stulecia należały do Polski i Austrii. Wschodnią Ukraię skutecznie zrusyfikowano, także za pomocą głodowego terroru i zsyłek w okresie międzywojennym. Tam niewiele osób nawet mówi po ukraińsku. Obawiam się, że to pęknięcie daje teraz o sobie znać i doprowadzi znów do trwałego podziału Ukrainy na Galicję i Ukrainę Zadnieprzańską.;-(;-(;-(

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
taka_mala_sobie
narodowa socjalistka

152

2004-11-28 15:51:32

vóda:

Tam niewiele osób nawet mówi po ukraińsku.

na Ukrainie w ogóle mało kto mówi po ukraińsku.

zgroza... zgroza... z bóstw wieków minionych pozostala tylko...z g r o z a
 
vooda Wyróżniony

10,378

2004-11-28 16:33:50

W części zachodniej - większość. Od Kijowa na wschód - wyjątki.

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
tightrope
tata

2,188

2004-11-29 09:19:24

W ogóle Rosjanie wyglądają na bardzo obrażonych z powodu takiego obrotu sprawy. NIe wiem jak długo jeszcze ten kraj będzie aż tak niecywilizowany… Cały czas figuranci, cały czas bezpieka i Sołowki. Ech szkoda gadać, bo sami Rosjanie są bardzo fajnymi ludźmi. :p (:drink :)

co by tu napisać?
 
MUSiC-er

14

2004-11-29 12:22:01

[color=orange]Sobotnia "Gazeta Wyborcza"…[/color]

"Interes Rosji zarówno teraz, jak i w dalszej perspektywie polega na tym, żeby mieć za zachodnią granicą spokojne, niepodległe, duże państwo. Partnera, sąsiada, z którym mozna się zgadzać, czasem nie zgadzać - jednym słowem chodzi o to, żeby było normalnie"
Juri Lewada

 
Keczup

1,046

2004-11-29 13:21:47

He he lepszy był kremlowski politolog Siergiej Markow:

"Kampania wyborcza Wiktora Juszczenki została opracowana przez polską diasporę, a jej ojcem ideologicznym jest Zbigniew Brzeziński i jego dwóch synów".
" Polacy chcą doprowadzić do powtórki scenariusza socjotechnicznego z Belgradu i Tbilisi. Celem nie jest pokój lecz przekazanie władzy Juszczence".
"W ten sposób polska klasa rządząca chce zwiększyć swój wpływ na Unię Europejską, gdzie chciałaby odgrywać taką samą rolę jak Francja i Niemcy" - powiedział Markow. "Główny cel Polski to zostanie przywódczynią całej Europy środkowo-wschodniej" - dodał.

Możemy dalej wnerwiać Misia… Niemcom, Angolom, Żabojadom i całej tej UE jakoś się do tego nie śpieszy. Nie chcą włazić Misiowi między wódkę a zakąskę. Za to My Polacy [color=orange]złote[/color] ptacy…

 
tightrope
tata

2,188

2004-11-29 22:23:09

Problem w tym, ze nie wiada co robić z misiem, czy kopać w żyć, czy na drzewo… Wygląda na starego, wyliniałego, ale coś jakby jednak straszno na jego widok.

co by tu napisać?
 
tightrope
tata

2,188

2004-11-30 18:43:19

Łeeee, Łukasz, nie mów, że wierzysz w to, co mówisz.

co by tu napisać?

Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3,