Ankieta
Na kogo zagłosujesz w wyborach do PE 25 maja? (kolejność wg nr list PKW)
Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 4% [1]
Ruch Narodowy 8% [2]
Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy 13% [3]
Prawo i Sprawiedliwość 0% [0]
Europa Plus Twój Ruch 13% [3]
Polska Razem Jarosława Gowina 0% [0]
Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke 42% [10]
Platforma Obywatelska RP 17% [4]
Polskie Stronnictwo Ludowe 4% [1]
Demokracja Bezpośrednia 0% [0]
Głosów: 24

Wybory do PE 2014

Autor Wiadomość
Bromar Mężczyzna

1,774

2014-05-19 11:59:23

Wątek trochę na wzór tego sprzed 5 lat. Można fajnie porównać jak wyniki sondy na OFG miały się do rzeczywistych wyników.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
Aktywne Giżycko

152

2014-05-19 18:10:54

Dla przeciwwagi. Pamiętaj, jeżeli nie inetersuje Cię polityka NIE GŁOSUJ! To, że trwa nieustanna nagonka, "że trzeba zagłosować" nie znaczy, że trzeba się tego słuchać. W większości nawołują Ci, którzy sami startują i chcą dostać się do koryta.
Głosowanie, to żaden obowiązek. Głosujemy od ćwierćwiecza i cały czas mamy to samo, te same twarze, zachowania, afera goni aferę. Jak mówi klasyk: "gdyby głosowanie miało coś zmienić, już dawno byłoby zakazane". Nie łudź się, że Twój głos coś zmieni w Polsce. Jedni od koryta odejdą a drudzy przybędą.

zmieniamy Giżycko na Aktywne!, razem z Wami!
 
Bromar Mężczyzna

1,774

2014-05-19 22:34:02

Parafrazując ten film i dzisiejszą wypowiedź jednego z liderów partii startującej do PE: Jeśli uważasz, że "kobiety zawsze udają, że stawiają opór i to jest normalne", to nie głosuj.
Inna sprawa, że poza PiS, PO i Ruchem do których jasno nawiązano w spocie, jest jeszcze całkiem sporo innych partii, które można poprzeć. Mało tego, uważam, że żaden oddany głos nie jest stracony, jeśli ten głos jest oddany świadomie na daną partię (a nie dlatego, że widziałem reklamę partii w telewizji). Każdy głos jest dlatego tak ważny, gdyż w wyborach do PE sumowane są najpierw głosy w całym kraju i chociaż przedstawiciel naszej partii nie zdobędzie mandatu w naszym okręgu, to nasz głos wesprze ogólnie daną listę krajową. Warto też pamiętać, że najbardziej obowiązkowi w kwestii głosowania są ludzie starsi i jeśli posłuchasz nawołania do "nie głosowania" to oddasz decyzję tym, którzy pójdą głosować. Chyba najlepszym tego przykładem są wybory samorządowe w Giżycku. Znaczna popularność obecnej burmistrz w dużej mierze przyczyniła się, że Giżycko nie ma swojego człowieka w sejmiku wojewódzkim (głosy oddane na p. Piotrowską trafiły do osoby z Ełku), ani w parlamencie (tu chyba p. Papke je niejako przejął).

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
kris Mężczyzna

460

2014-05-20 00:09:18

Troszkę oderwane od tematu… głosy są takie ważne bo… każdy głos to wyższa subwencja z budżetu państwa. Wszyscy to darmozjady pieniądze za frajer dostają...

 
Bromar Mężczyzna

1,774

2014-05-20 02:18:01

Można i tak do tego podchodzić. Ja przyznam, że nie interesowałem się tą stroną polityki. Pisał o tym Zbyszek w innym temacie. Czy przy wyborach do PE jest analogicznie jak z subwencjami przy wyborach do polskiego parlamentu?

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
KLON Kobieta
hardcore crust

1,925

2014-05-20 07:35:47

kris:

Wszyscy to darmozjady pieniądze za frajer dostają…

Takie określenie słyszę najczęściej w rozmowach ze znajomymi gdy temat schodzi na lokalną "klasę polityczną". Do czołowych radnych PSL (pominę nazwiska) przylgnęło nawet określenie dokładniejsze, tu uwaga cytuję : "darmozjady co pracą nigdy się nie skalały"
To nie jest nic szczególnego bo słyszałem takie zdanie także o SM. Wychodzi na to , że ludzie jednak widzą poprawnie lokalna rzeczywistość ale układ rodzinno-biznesowy jest za silny by zmienić zawodników przy korycie.
Wybory do PE można z czystym sumieniem odpuścić w samorządowych trzeba próbować zmienić układ nawet terroryzując dziadków i babcie w rodzinie :-)

Nie lubię melisy. Uspokaja mnie wkurzanie innych.
 
zaba Mężczyzna
GKS !! i CFC !!

2,615

2014-05-21 03:49:16

Ja 25 maja odam swój głos na Ruch Narodowy.

...Odnalazłam się w miejscowym klubie wśród chuliganów, zagorzałych piłkarskich fanów, wytrwałych futbolowych maniaków, świrów, ale dobrych chłopaków...
"..gdzie Klub tam i my, my tego Klubu skarb.."
Patriotyczne Giżycko.
 
jajcek2006_2
Użytkownik usunięty

2014-05-21 12:29:47

Korwin Mikke o KOBIETACH

 
Bromar Mężczyzna

1,774

2014-05-27 00:26:30

To chyba czas zorganizować zrzutkę na "meleksa" dla naszego nowego europarlamentarzysty.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
jajcek2006_2
Użytkownik usunięty

2014-05-27 08:08:40

Konferencja prasowa Kongresu Nowej Prawicy po wyborach PE

 
Benon

114

2014-05-27 22:08:52

Bromar:

To chyba czas zorganizować zrzutkę na "meleksa" dla naszego nowego europarlamentarzysty.

Pomysł z melexem jest bardzo dobry, zwłaszcza że otwiera perspektywy zatrudnienia młodych, zdolnych fachowców.
Na przykład jakiś specjalista powinien dbać by europoseł brykając melexem nie zabrudził opon krowim łajnem. W związku z tym uzupełniam Twój pomysł: melex tak, ale z miotełką, szufelką, skrobaczką do opon oraz kompetentnym asenizatorem.
Świetną kandydaturę na to stanowisko przedstawia załączony filmik.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8qhF9QIzMNU

 
Bromar Mężczyzna

1,774

2014-05-27 22:23:20

Benonie, żal mi Ciebie. Ale jeśli szukasz roboty, to może zafunduję Ci funkcję sprzątacza w mojej wioseczce. Sezon się rozpoczyna, to się gospodarze ucieszą, że będą mieli ciecia od gównianej roboty. Skąd moja propozycja? - po twoich wpisach widać, że lubisz się babrać w gównie.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
Benon

114

2014-05-31 02:16:06

[Oryginał: 2014-05-27 22:41:48]

Bromar:

Benonie, żal mi Ciebie. Ale jeśli szukasz roboty, to może zafunduję Ci funkcję sprzątacza w mojej wioseczce. Sezon się rozpoczyna, to się gospodarze ucieszą, że będą mieli ciecia od gównianej roboty. Skąd moja propozycja? - po twoich wpisach widać, że lubisz się babrać w gównie.

Moje ostatnie wpisy były odpowiedziami na Twoje posty. Czyżbyś zatem swoją aktywność polityczną na tym forum uważał za gówno? Cóż za samokrytyka!
[Dodano: 2014-05-31 02:16:06]
Zapraszam do lektury mojego tekstu "Unia Europejska i złoty deszcz".