Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3, 4 ... 13,

Wybory parlamentarne 2015

Autor Wiadomość
Bromar Mężczyzna

1,777

2015-08-12 22:49:33

Mimo, że aktualnie powinien królować sezon ogórkowy, to w tym roku mamy kampanię wyborczą na pełnych obrotach. W końcu za 74 dni wybory do parlamentu.
Szydłobus krąży po kraju i straszy ludzi, że "Polska w ruinie" (choć ostatnio już się tego wypierają ustami rzecznika), Prezydent Duda jeździ na święta kaszy i inne takie i dziękuje wyborcom, pani premier piknikuje po parkach … normalnie jakiś inny kraj.

W sondażach jak zwykle pokazuje się, że PSL nawet nie przekroczy progu, teraz nawet i lewicy się podobnie dostaje. Kukiz różnie - choć ostatnio nie ma dobrej prasy. NowoczesnaPL też wg sondaży balansuje wokół progu wyborczego. Wg mnie ugrupowanie Petru może sporo wnieść nowego do polityki, bo nie jest to zwykłe paplanie jak to zwykle robią tzw. wytrawni politycy, ale mówi konkretnie i rzeczowo.
Dziś w wyborczej trafiłem na całkiem ciekawy wywiad z jednym liderów PSL, ministrem Sawickim: Sawicki: PiS oszukuje rolników - gdyby skończyłsię limit, to TU alternetywna wersja.

To, że ja osobiście mocno sympatyzuje z PSL-em nie jest tajemnicą i pewnie za chwilę zostanę zaatakowany personalnie przez "aktywistów" i pisowców, ale liczę, ze społeczność zgromadzona wokół ofg.pl pokusi się o samodzielne myślenie i zanim pójdzie do wyborów, jednak trochę zorientuje się w temacie. Warto chodzić na spotkania wyborcze (nawet te PIS-owskie - wtedy się przekonasz jak wyglądają "prawdziwi Polacy"). Przed wyborami obietnic jest dostatek i najbardziej popularne partie będą się prześcigały w rozdawnictwie naszych wspólnych pieniędzy - wg. mnie to droga donikąd, bo gdy ludzie otrzymują coś za darmo, to tego nie szanują.

Wybaczcie mi tu i ówdzie drobne uszczypliwości, ale nie mogę zdzierżyć wyborczego "pieprzenia". Bardzo często nas wyborców traktuje się jak półgłówków. Warto by pokazać wielu politykom gdzie jest ich miejsce.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
Stary OFG.PL
OFG.PL

591

2015-08-12 23:50:56

Bromar:

bo nie jest to zwykłe paplanie jak to zwykle robią tzw. wytrawni politycy, ale mówi konkretnie i rzeczowo.

No. W zasadzie to aż szkoda, że bzdury. Ale konkretnie i rzeczowo, tak.
:)

 
Grand Mężczyzna
Red Ultras

581

2015-08-15 18:14:03

…mam nadzieję, że rzeczywistość wyborcza pokryje się z dzisiejszymi sondażami i partia która "z wszystkimi i wszędzie byle przy korycie" nie przekroczy progu wyborczego...

 
Bromar Mężczyzna

1,777

2015-08-16 02:06:18

Grand:

…mam nadzieję, że rzeczywistość wyborcza pokryje się z dzisiejszymi sondażami i partia która "z wszystkimi i wszędzie byle przy korycie" nie przekroczy progu wyborczego…

Wiele tego typu łatek przypina się PSL-owi, a wg mnie prawda jest taka, że pod względem "bycia przy korycie" i "kolesiostwa" to PSL nie jest wcale liderem.
Jak spojrzysz do definicji "Partia polityczna" to przeczytasz tam, że głównym celem partii politycznej jest bycie u władzy aby realizować swój program. Czy zatem PSL jest dlatego niedobry, że dąży do realizacji swojego programu wyborczego?

Proponuję abyś zamiast typowego polskiego narzekania napisał tu jaką partię lub organizację Ty polecasz i z jakich względów.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
Grand Mężczyzna
Red Ultras

581

2015-08-17 18:24:19

Bromar:

Grand:

…mam nadzieję, że rzeczywistość wyborcza pokryje się z dzisiejszymi sondażami i partia która "z wszystkimi i wszędzie byle przy korycie" nie przekroczy progu wyborczego…

Wiele tego typu łatek przypina się PSL-owi, a wg mnie prawda jest taka, że pod względem "bycia przy korycie" i "kolesiostwa" to PSL nie jest wcale liderem.
Jak spojrzysz do definicji "Partia polityczna" to przeczytasz tam, że głównym celem partii politycznej jest bycie u władzy aby realizować swój program. Czy zatem PSL jest dlatego niedobry, że dąży do realizacji swojego programu wyborczego?

Proponuję abyś zamiast typowego polskiego narzekania napisał tu jaką partię lub organizację Ty polecasz i z jakich względów.

…zgadza się, prym w "kolesiostwie" wiedzie koalicjant ale marne to pocieszenie… to jakby powiedzieć "wszyscy kradną ale są lepsi od nas"… a poza tym ideowość tej formacji jest porażająco elastyczna co pozwoliło wchodzić w koalicje i z SLD i z PO a nawet przygarnąć odpady od Palikota…ale to wszystko rozumiem w celu realizacji swojego programu wyborczego…

 
Łukasz Zakrzewski Mężczyzna
Radny Miejski

4,776

2015-08-18 08:10:07

Grand:

…zgadza się, prym w "kolesiostwie" wiedzie koalicjant ale marne to pocieszenie… to jakby powiedzieć "wszyscy kradną ale są lepsi od nas"… a poza tym ideowość tej formacji jest porażająco elastyczna co pozwoliło wchodzić w koalicje i z SLD i z PO a nawet przygarnąć odpady od Palikota…ale to wszystko rozumiem w celu realizacji swojego programu wyborczego…

…Bo rodzina jest najważniejsza…
Sory Bromar, ale PSL uczciwe pracuje na taką reputację.

Łukasz Zakrzewski - Radny Rady Miejskiej w Giżycku
facebook.pl/radnyzakrzewski/
Zajrzyj i polub, jeżeli chcesz wiedzieć co ostatnio zrobiłem dla Ciebie!
 
Bromar Mężczyzna

1,777

2015-08-18 11:52:47

A ja nadal twierdzę, że to NIE jest domena PSL-u. Ba, myślę, że pozostałe partie w tym zakresie są znacznie lepsze. Kiedyś natrafiłem na artykuł, któy był zatytułowany o nadużyciach w młodzieżówce PO. Artykuł zawierał jeden akapit o tejże młodzieżówce i o tym jak to młodzi się "ustawiają" po czym autor popełnił kilka kolejnych akapitów o podobnych zjawiskach w PSL. Od jakiegoś czasu modne jest opluwanie PSL-u, ale jak posadami handlują PIS-wcy, SLD-owcy, PO-wcy czy inne partie to wtedy jest ok. Przypuszczam, że z tego typu zjawiskami aktualnie zderza się Kukiz i stąd ma "pod górkę".
Podobnie jest z sondażami: przed wyborami w 2011 roku także wieszczono, że PSL nie wejdzie do sejmu a ruch Palikota miał się ledwo załapać. Wyniki były zgoła inne mimo, że na terenach wiejskich frekwencja jest rzędu 30%.

Sumując: proszę o samodzielne myślenie, a nie powtarzanie utartych regułek (plotek?). Miło mi będzie jeśli zamiast przytykania PSL-owi zaczniecie pisać o zaletach swoich faworytów. Wiem, że PSL nie jest idealny, ale znacznie lepszy od innych popularnych partii politycznych.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
wodnik szuwarek

969

2015-08-18 15:33:18

Bardzo ładnie to ujął Grand :) ideowa elastyczność :) W moim odczuciu PSL to polityczna prostytutka… z każdym pójdzie byle być przy korycie. Zawsze w koalicji rządzącej, zawsze unikają odpowiedzialności. Szczytem wszystkiego było protestowanie przeciw rządowi razem z górnikami, będąc odpowiedzialnym za resort gospodarki! Jedyne co utrzymuje PSL-owskie świnki przy korycie to obrona KRUS-u. To oczywiście moje prywatne zdanie.

Precz z (forumową) komuną!
 
niewinny

127

2015-09-08 07:02:01

wróćmy myślami do sprzedaży PKP Energetyki, ktoś pamięta tą akcję?
proszę przeanalizować schemacik z wykopu, wszystko widać jak na dłoni :)

http://www.wykop.pl/ramka/2733765/prywatyzacja-pkp-energetyka-walek-roku/

tą analizę obrazkową z wykopu można odnieść do artykułu, do którego link podawałem jakiś czas temu:

http://niewygodne.info.pl/artykul5/02372-Wielki-pospiech-rzadu-ws-prywatyzacji-PKP-Energetyki.htm

proszę sobie skorelować jedno z drugim :) miłej lektury

 
ciecier

139

2015-09-11 14:59:41

PSL szykuje się do koalicji z PiS - to już chyba ostatni gwóźdź do ich trumny
http://wyborcza.pl/1,75478,18792268,pis-i-psl-za-zakazem-aborcji-po-i-sld-przeciw.html#BoxGWImg

 
Cieśla Sewruk

1,157

2015-09-11 16:47:13

Dziś w Sejmie została odrzucona w stosunku 206 do 178 ustawa bezwzględnie zakazująca aborcji. Jestem przekonany, że po jesiennym zwycięstwie PiS, proporcje będą dokładnie odwrotne i ustawa przejdzie. Mam nadzieję, że wszyscy zwolennicy idei wielkiej zmiany maja tego świadomość. Ta zmiana będzie zapewne jedną z pierwszych.

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
Grand Mężczyzna
Red Ultras

581

2015-09-11 19:04:34

Cieśla Sewruk:

Dziś w Sejmie została odrzucona w stosunku 206 do 178 ustawa bezwzględnie zakazująca aborcji. Jestem przekonany, że po jesiennym zwycięstwie PiS, proporcje będą dokładnie odwrotne i ustawa przejdzie. Mam nadzieję, że wszyscy zwolennicy idei wielkiej zmiany maja tego świadomość. Ta zmiana będzie zapewne jedną z pierwszych.

…nie sądzę… PiS miał dwa lata i tego nie zrobił, nawet marszałek Jurek został przez to odstrzelony…wiedzą, że to delikatna kwestia i grzebanie przy ustawie może spowodować w przypadku zmiany władzy w przyszłości na odwrócenie "wajchy" w drugą stronę…można ich lubić lub nie, ale głupi nie są…więc spoko i bez paniki… :)

 
Cieśla Sewruk

1,157

2015-09-11 21:28:31

PiS nie miał wtedy większości parlamentarnej teraz będzie ją miał, dodatkowo będzie musiał spłacić rachunki za poparcie kościołowi a te nie będą małe :)

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
Grand Mężczyzna
Red Ultras

581

2015-09-11 23:44:48

Cieśla Sewruk:

PiS nie miał wtedy większości parlamentarnej teraz będzie ją miał, dodatkowo będzie musiał spłacić rachunki za poparcie kościołowi a te nie będą małe :)

…miał, razem z LPR-em, Samoobroną i konserwatywną częścią PO daliby radę…nie przesadzałbym z tymi rachunkami dla kościoła…jeszcze raz więcej luzu straszenie PiS-em już nie działa… :)

 
Cieśla Sewruk

1,157

2015-09-12 00:00:58

Większości nie mieli, Samoobrona w tej akurat kwestii nie zagłosowałaby zgodnie z wytycznymi kościoła, poza tym dla tej części PiS, która rozsądnie obawiała się utraty poparcia była to doskonała wymówka. Teraz jej nie będzie. Straszę PiSem wiedząc, że to nie zadziała - miłość do tej partii jest ślepa :) Tymczasem wszelkie objawy tego, że IV RP powtórzy wszystkie swoje błędy sprzed pochówku i zmartwychwstania są aż nadto widoczne już dziś, jak choćby to głosowanie. Za rok wrócimy do tej dyskusji i będę miał schadenfreude ale wcale mnie to nie cieszy. W końcu jak ktoś chce na przekór dobrym radom odmrozić sobie uszy to jego sprawa. Szkoda, że przy okazji i pozostałych Polaków bez czepki chcecie wystawić na mróz :( Pociesza mnie jedynie myśl, że Polakom cierpliwości starczy na góra 2 lata i znowu będziemy mieli przyspieszone wybory, choć jednak i tych dwóch lat szkoda.

<°))))><
<°))))><
<°))))><

Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3, 4 ... 13,