Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3, 4 ... 77,

Wybory samorządowe 2014 w Giżycku i okolicach

Autor Wiadomość
Bromar Mężczyzna

1,777

2014-09-09 00:16:54

Do wyborów zostało niewiele ponad dwa miesiące i w Giżycku w tym roku dużo się zmieniło w kwestii wyborów radnych Rady Miejskiej (okręgi jednomandatowe) - zmiana składu rady wręcz gwarantowana.
Myślicie, że jest realna szansa również na zmianę na stanowisku Burmistrza Giżycka?
Domyślam się, że o reelekcję będzie się ubiegała obecna Burmistrz, oglądałem też wywiad gizycko.tv gdzie Wojtek Iwaszkiewicz deklarował start na to stanowisko. Czy są inne kandydatury?

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
gizycko tv
Użytkownik usunięty

2014-09-09 06:47:17

 
nemezisek86
Użytkownik usunięty

2014-09-09 07:18:21

powinniśmy wykorzystać świetną szansę na zmianę składu naszych władz, burmistrza ale i gównie rady która od wielu lat po prostu wciska guziczki jakie nakazuje im góra, nie wnosząc nic do naszego miasta osobiście. Dlatego apeluję żebyśmy namówili i zachęcili jak największą liczbę obywateli żeby poszli na wybory, nie dajcie im mówić "i tak się nic nie zmieni" - zmieni się tylko trzeba iść z przekonaniem że stara władza już się wypaliła i trzeba zagłosować na nowych ludzi. Mam wielką nadzieję jak i z resztą nie tylko ja że ten cyrk który toczy się w naszym mieście od paru lat w reszcie spakuje swoje wozy i się wyniesie i da szansę Giżycku na rozwój.

 
gizycko tv
Użytkownik usunięty

2014-09-09 10:21:58

nemezisek86:

powinniśmy wykorzystać świetną szansę na zmianę składu naszych władz, burmistrza ale i gównie rady która od wielu lat po prostu wciska guziczki jakie nakazuje im góra, nie wnosząc nic do naszego miasta osobiście.

Zgadza się, zmiany są konieczne ponieważ obecny skład poza wyjątkami to jedna wielka kompromitacja samorządu, według mnie oni nie służą mieszkańcom, ale jednej osobie, która ma na imię J**a. Warto w tym temacie przypominać z imienia i nazwiska jak radni głosowali w obecnej kadencji.
Czas na zmiany!

 
nemezisek86
Użytkownik usunięty

2014-09-09 12:16:44

to jak głosowała 'cudowna 12" JP to chyba każdy wie, tylko chyba nie każdy zna ich nazwiska, obywatelom większość z tej 12 wciskała kit a na głosowaniu i tak popierali wyczyny J..P… , na prawdę mam nadzieję że skład rady się porządnie zmieni żeby nie doszło do sytuacji że większość rady w postaci pachołów JP będzie dalej jak przez wiele ostatnich lat przegłosowywało jej wyczyny. Ale do tego trzeba zaangażowania ludzi i przekonania mieszkańców że jak pójdą na wybory i znowu za głosują na dotychczasowych radnych to nic się nie zmieni, z kolej jak nie pójda zagłosować na 'nowe' to już armia mocherów wybierze znowu swoją zacną królową i jej dzielnych pachołków działających tylko w ramach akcji 'ja tobie ty mi, poklepmy się po plecach". Mam nadzieję że jak zostaną ogłoszone listy kandydatów to ludzie w końcu dadzą szansę ludziom którzy nie przesiąki jadem i pogonią za darmową kasa z budżetu. Trzeba zmobilizować ludzi i pokazać im inną drogę :)

 
nemezisek86
Użytkownik usunięty

2014-09-09 22:09:51

Wojtek ma szansę, ale też nie można zwalić wszystkiego na niego, sama kampania nie wystarczy, trzeba zmienić myślenie ludzi wokół nas, dlaczego by nie rozmawiać z nimi? my jako zwykli ludzie też możemy rozmawiać między sobą, w dzisiejszych czasach polityków ocenia się bardzo surowo i ich kampanię ocenia się tylko głownie już jako mydlenie oczu ludziom, ale my sami w sobie mieszkańcy też możemy to zmienić. Wytykając publicznie i głośno jakie błędy od wielu lat popełniają nasi włodarze i jak też marnują pieniądze i zadłużają miasto. Może by wytknąć podwyżki jakie sobie przyznali w zeszłym roku niektórzy włodarze? Chyba Wojtek wspomniał coś o tym w ostatniej wypowiedzi podsumowującej obecne rządy włodarzy. Jedno jest pewne trzeba w końcu wywalić JP - ona się już wypalił doszczętnie i jej pachołki też - po prostu grzeją ciepłe krzesła trzymając się chociażby uszami i klepiąc tak jak jak im góra nakazuje wyłączając myślenie.
Temat rzeka, musimy wybrać na burmistrza kogoś świeżego bo inaczej to miasto zdechnie organizując jarmarki i tylko jarmarki - - bo główne tegoroczne imprezy nie były organizowane przez miasto ani dom kultury - miasto tylko wyraziło zgodę na organizację, a imprezy domu kultury padły jak muchy na samym starcie.

 
Bromar Mężczyzna

1,777

2014-09-09 23:08:21

Zgadzam się z tym co napisała nemezisek86 - potrzeba dużo wsparcia i rozmów ze swoimi znajomymi i rodziną przy każdej okazji aby wzrosła świadomość społeczna. W tej kwestii, swojego czasu, fajnie wypowiedziała się p. Sarul - mówiła o skostnieniu władzy. Coś w tym jest. Szkoda, że ordynacji nie ma wymogu ustąpienia (choćby na jedną kadencję) ze "stołka" np. po 2 czy 3 kadencjach pełnienia funkcji w samorządzie. Bo dopóki nie nastąpi zmiana nie dowiemy się czy może być lepiej/gorzej po zmianie.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
nemezisek86
Użytkownik usunięty

2014-09-10 08:23:53

to do dzieła! Zostały dwa miesiące! Niedługo zostaną ogłoszone listy kandydatów, oczywiście cała świta Piotrowskiej stanie murem i będzie obiecywać gruszki na wierzbie żeby ciągnąć kolejną kadencję, ale chyba kolejna kadencja to już za długo… Pan Czachorowski kojarzy mi się tylko ze zwierzątkiem z bardzo długim ogonem, masakra! Po za tym JP powinna się wstydzić za ludzi którzy w sklepach wywalają się z długiej kolejki krzycząc że on przyszedł po 10 kg białej kiełbasy dla JP dla burmistrza (serio prawdziwa sytuacja ze świąt wielkanocnych w tym roku - taki Pan z ciemnymi, krótkimi włosami i ciemnymi wąsami - nie wiem z nazwiska kto to) - i jego wykrzykiwanie - "Ale ja od Pani burmistrz jestem to mogę bez kolejki".
Jako mieszkańcy mamy nauczkę po tych rządach… nigdy więcej nie dawać ludziom w łapy miasta na dłużej niż dwie kadencje, jeżeli ktoś się mobilizuje dobrem miasta a nie kasą z wypłaty to w dwie kadencje może zrobić na prawdę dużo.
Tylko co zrobić z tą całą armią mocherów (bez obrazy) która wiecznie chodzi na wybory tłumnie i głosuje na stałą ekipę? Jak ich przebić i jak namówić innych żeby poszli na wybory i nam pomogli? Jedna inicjatywa już jest " bicie rekordu frekwencji" - inicjatywa godna poparcia - tylko trzeba nagłośnić ją tak żeby ludzie nie odebrali tego jako kiełbasa wyborcza.
Ogółem osoby kandydujące mają ciężko - bo w dzisiejszych czasami są skazani na nienawiść polityczną i przekonanie ludzi że obiecanki cacanki a głupiemu radość - tylko do wyborów kandydat się stara a potem tylko ciągnięcie kasy. Ale damy radę, w tym roku trzeba w końcu wywalić ten cyrk - i zaznaczam tu nie twierdzę Pani Jola jest złym człowiekiem - ona się po prostu kompletnie wypaliła - a jej sługusy są już tak bezczelni że żal patrzeć - a na koniec powiem że moim skromnym zdaniem były bardziej potrzebne kwestie niż remont nawierzchni przed Urzędem Miasta.… granitowe krawężniki i kostka kamienna (informacje przetargowe) - bo zwykłe krawężniki i kostka imitująca granit (masę razy tańsza) nie wystarczy dla naszej burżuazji. - ciekawe ile kasy na prawdę na to idzie?

 
Bromar Mężczyzna

1,777

2014-09-11 00:01:16

[Oryginał: 2014-09-10 22:21:41]
Rzeczywiście nazywanie naszych rodziców i dziadków mocherami jest nie na miejscu. Osoby starsze są jakie są, ale szacunek się należy. Myślę, że jakimś pomysłem jest to aby zwyczajnie rozmawiać i odpowiednio argumentować, bo jestem pewny, że zmiana na stanowisku burmistrza nie spowoduje, że osobom starszym będzie się gorzej żyło w Giżycku. Ba, myślę, że jest szansa, że będzie się żyło przyjemniej, bo zmiany dają nadzieję, że tak wielu młodych ludzi nie będzie wyjeżdżało za chlebem, więc dziadkowie będą mogli się cieszyć nie tylko swoimi dziećmi, ale i wnukami częściej niż na święta Bożego Narodzenia lub Wielkanocy.
[Dodano: 2014-09-11 00:01:16]
Na stronach PKW można zapoznać się z listą zgłoszonych komitetów wyborczych - oto kilka zawierających giżycko w nazwie lub rejonie działania:
m. Giżycko
Marian Lemecha
Aktywne Giżycko Lubię To
Giżycko - Wspólne Dobro
gm. Giżycko
Przyjazna Gmina Giżycko
Kochamy Mazury - Dobro Wspólne
Niezależni Gminy Giżycko
Gmina Giżycko - Razem w Przyszłość
całe województwo
Ziemia Giżycka
Giżyckie Porozumienie Obywatelskie
Razem Giżycko

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
nemezisek86
Użytkownik usunięty

2014-09-11 07:21:15

[Oryginał: 2014-09-11 07:18:47]
Dlatego napisałam w nawiasie bez obrazy - wiadomo o jakich ludzi chodzi. Tylko widząc te cudne babcie i dziadków, którzy wychodzą po mszy i od razu słychać jakie wskazówki ksiądz udzielił względem głosowania to nóż się w kieszeni otwiera - niestety tak jest (siedziałam w komisji 4 lata temu i takie osoby przychodziły i jeszcze głośno rozmawiały o tym). Dopóki Pani JP pakuje kupę kasy w starsze osoby to będą na nią głosować choć by nie wiem co - w ich przekonaniu zmiana władzy wiąże się z zamknięciem ich ostoi - np. klubu seniora czy uniwersytetu… chociaż myślę że w oba te obiekty przekazuje się trochę za dużo pieniędzy w porównaniu do tego ile wydajemy na inne 'klasy' wiekowe'. Będzie ciężko zmienić ich mentalność i moim zdaniem póki co nie ma co z tym walczyć tylko jak najszerszym gronem zachęcić młodszych ludzi (nie mówię tylko o młodzieży ale od szerszym gronie osób np w średnim wieku i innych) do pójścia na wybory i uświadomieniu ich że nasz królowa JP nie wygrywa dlatego że większość mieszkańców tego chcą, tylko że spośród 35% obywateli którzy pójdą na wybory 80% to jej świta i ludzie w których ona ładuję kupę kasy i dlatego wyniki głosowania jest taki że niby 80% mieszkańców ją wybrała - jest to bardzo ciężka sprawa wyjaśnić ludziom że gdyby frekwencja byłaby większa to ludzie którzy mają jej dość przewyższyliby ilością głosów jej świtę w końcu nikt w to nie wierzy ale i większość nie chcę spróbować - będziemy nad tym ciężko pracować - ja już nad tym pracuje, rozmawiam ze znajomymi, proszę ich o rozmowę - wystarczy że każdy z uprawnionych do głosowania przekona choćby 1 osobę żeby poszła na wybory i zagłosowała na lepszą nową przyszłość znacznie podniesie frekwencje a co za tym idzie wywalenie w 80% obecnej władzy - bo to co większość z nich wyprawia to na prawdę bezczelność - a jak widzę te kostki kamienne + granitowe krawężniki które będą wykładane naszej burżuazji to mnie krew zalewa - brakuje kasy na wiele rzeczy + miasto jest gigantycznie zadłużone ale co tam - podjazd godny chyba samego prezydenta musi być - bo kostka brukowa szlachcie nie przystoi.…
[Dodano: 2014-09-11 07:21:15]
nie jest to forum bezstronne ale jest to forum gdzie mogę wypowiadać (chociaż nie w całości) na temat spraw związanych z naszym miastem - którego jestem mieszkanką, a o wyborach trzeba rozmawiać bo to ważna kwestia :)

 
Zębas
Użytkownik usunięty

2014-09-11 16:49:06

demokracja po polsku: 50% frekwencji z czego 50% głosów na kogoś/coś. I te ktoś/coś się chwali, że wybrała go większość Polaków. To chyba nawet gimbusy wiedzą albo może już nawet nie, że 50% z 50% to 25%. I pamiętajmy, że 25% to większość. Jaki kraj taka matematyka  ;)
"nikt mi nie wmówi, że czarne jest czarne" XD

 
nemezisek86
Użytkownik usunięty

2014-09-11 17:22:57

i dlatego trzeba przekonać ludzi którzy nie chcą dalej rządów JP i jej świty że trzeba iść na wybory bo inaczej frekwencja będzie jak zwykle i znowu wygrają Ci sami bo na wybory pójdą te same osoby zapatrzone wiadomo w kogo.…

 
Bromar Mężczyzna

1,777

2014-09-11 19:50:07

Zębas:

demokracja po polsku: 50% frekwencji z czego 50% głosów na kogoś/coś. I te ktoś/coś się chwali, że wybrała go większość Polaków. To chyba nawet gimbusy wiedzą albo może już nawet nie, że 50% z 50% to 25%. I pamiętajmy, że 25% to większość. Jaki kraj taka matematyka  ;)
"nikt mi nie wmówi, że czarne jest czarne" XD

Jaka wg Ciebie jest alternatywa? Co chciałeś przez swój wywód dowieść? Czy tylko tak zwyczajnie po polsku chciałeś pop…ć.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
puchata_kulka

30

2014-09-11 21:21:13

tak przy okazji, kto poza JP i WI kandyduje na miejsce burmistrza?

 
Bromar Mężczyzna

1,777

2014-09-11 21:34:09

Zerknij stronę wcześniej… jest jeszcze jedna niewiasta (co najmniej).

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead

Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3, 4 ... 77,