Przejdź do strony: , 1 ... 71, 72, 73 [7475, 76, 77,

Wybory samorządowe 2014 w Giżycku i okolicach

Autor Wiadomość
tightrope
tata

2,265

2014-12-13 00:14:13

prawda?

co by tu napisać?
 
Łukasz Zakrzewski Mężczyzna
Radny Miejski

5,243

2014-12-13 13:24:57

Nie wiem czym Pan Arkadiusz zalazł wam za skórę. Był urzędnikiem który wykonywał polecenia przełożonych. Kto uważnie słuchał Sesje ten wie kiedy wypowiadał się w sposób dziwny, jakby z "inspiracji" przełożonych. Niekiedy wyczuwałem że wypowiada wyuczoną kwestię. Może ocena ta jest niesprawiedliwa, ale tak to czasem odczuwałem. Kto chcę utrzymać się na takim stanowisku za takie wynagrodzenie musi być posłuszny swoim przełożonym - jak tu ktoś przypomniał wybranym demokratycznie, a ostatnio demokratycznie niewybranym na kolejną kadencję.
Miałem przyjemność współpracować z tym Panem przy Budżecie Partycypacyjnym 2014. W zespole ds. Budżetu Partycypacyjnego służył członkom merytoryczną wiedzą na temat zasad i procedur Budżetu. Był bardzo dobrze przygotowany do pracy w tym zespole. Na spotkaniach lokalnych prezentował również wysoki poziom profesjonalizmu i niezależności. Duże wrażenie robiło stwierdzenie "projekty prezentuje w kolejności losowej". Kto zna podstawy socjotechniki ten wie, że z tym wszystkich prezentacji najlepiej zapamiętuję się ostatnią i pierwszą prezentację :-) Czułem bezstronność w sposobie mówienia tego Pana. Doskonale nadawałby się do prowadzenia otwartych konsultacji społecznych.

Łukasz Zakrzewski - Radny Rady Miejskiej w Giżycku
facebook.pl/radnyzakrzewski/
Zajrzyj i polub, jeżeli chcesz wiedzieć co ostatnio zrobiłem dla Ciebie!
 
Bromar Mężczyzna

2,009

2014-12-13 15:18:37

Dużo łatwiej jest opluwać (tak po prostu) niż merytorycznie skrytykować. Myślę, że właśnie takie (często) bezmyślne opinie typu "złodziej", "nic nie robi", "już się nachapał" i ogólne spłaszczanie dokonań (zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych) powoduje, że u niektórych osób pełniących ważne stanowiska urzędnicze rodzi się duża obojętność i gruboskórność - a to tylko pogłębia problem.
Nie znam osobiście sekretarza miasta i nie miałem z nim styczności, ale wg mnie takie prostackie nawoływanie do zwalniania wszystkich tylko za to, że pracowali z byłą burmistrz jest zwyczajnie głupotą. Jeśli nawołujesz "do odstrzału" to wysil się chociaż na krótkie uzasadnienie z jakich powodów należy tego dokonać. Ja osobiście jestem przekonany, że to jak pracuje dany urząd zależy, w co najmniej w 90%, od kierownictwa tegoż przybytku. Naturalne jest, że po zmianie burmistrza pozostali urzędnicy powinni być lojalni wobec nowego kierownictwa.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
anitkaa

93

2014-12-13 17:47:33

A biorąc pod uwagę fakt, że obecny Pan burmistrz i Pan Połojański są dobrymi znajomymi, za chwilę usłyszymy, że Pan Połojański zostanie vice burmistrzem...

 
janda

138

2014-12-13 17:52:00

Nieważne znajomy czy nie , ważne czy jest kompetentnym i rzetelnym urzędnikiem.

 
anitkaa

93

2014-12-13 18:12:57

Tyle lat w jednym miejscu, to już mega rutyna. A tu potrzeba nowości, świeżości, innego, logicznego myślenia na przyszłość plus do ogarnięcia obecny mega dług miasta.

 
spejson

70

2014-12-13 18:56:16

Powiew świeżości wniesie nowy burmistrz, jak i stosunkowo odświeżona rada miasta, także pojęcie rutyny mam nadzieję straci na znaczeniu.Osobiście również nie znam sekretarza, ale wyrzucanie 90% urzędników tylko dla zasady według mnie kompletnie mija się z celem.

 
giżycko górą

283

2014-12-13 20:34:26

spejson:

Powiew świeżości wniesie nowy burmistrz, jak i stosunkowo odświeżona rada miasta, także pojęcie rutyny mam nadzieję straci na znaczeniu.Osobiście również nie znam sekretarza, ale wyrzucanie 90% urzędników tylko dla zasady według mnie kompletnie mija się z celem.

Dokładnie, jeżeli urzędnik ma być wyrzucony tylko dlatego żeby pracowały same nowe osoby to jest bezsens. Osoby które się nie nadają zostają wyrzucone ale cześć urzędników ma duże doświadczenie i dlaczego ma nie zostać? Można przecież zmienić trochę sposób ich pracy, zreformować ale czemu wyrzucać

 
migotka19
:)

3

2014-12-13 20:36:59

Oczywiście że wyrzucanie jak leci bo ktoś kogoś nie lubi jest bez sensu.
Nie powinno się wymieniać pracowników tylko dlatego że pracowali wcześniej.
Są tacy co pewnie pracowali i za czasów p Lemechy albo i Grabowskiego.
W sprawie sekretarza nie mam zdania. Ale mam uwagę:

kontra:

Wydźwięk obu pism jest różny. A mówią o tym samym.

:)
 
Andzia

684

2014-12-13 21:08:25

Nic nie mam do pewnego łysego pana, ale na mój gust to prawa ręka JP, mimo że na salony wprowadziła go Lemora :). Czy ten człowiek jest w stanie przebranżowić się i służyć demokracji? Po tylu latach.…? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Obawiam się, że Wojtek będzie miał skrupuły, bo zna tego gościa osobiście. Ja bym czyściła urząd aż do kości!

 
Surdut Mężczyzna
surdut

1,228

2014-12-13 22:52:23

Czyszczenie czyszczeniem ale tylko tych ktorzy zle wykonują swoje zadania.
Ciekaw jestem czy wszyscy byli by za całościową wymianą pracowników gdyby chodzilo o ich zaklad pracy.
Nowy dyrektor wiec wszystkich nauczycieli wylać.
Nowy właściciel sklepu nowi sprzedawcy.
Wymienić ale tylko tych złych a nie wszystkich.

 
tightrope
tata

2,265

2014-12-13 22:52:55

naprawdę nie macie już nic ciekawszego do rozstrzygania?
jesteście na dobrej drodze do znienawidzenia Wojtka, który NA PEWNO podejmie decyzje mądrze, ale zgodnie ze swoim myśleniem i przekonaniami, a Wy się jeden po drugim poobrażacie, ze nie skorzystał z Waszych cennych i przyjacielskich porad...

co by tu napisać?
 
Alien Mężczyzna
gertis.pl

1,528

2014-12-14 11:03:30

anitkaa:

Zgadzam się z przedmówcą, Pan Połojański jest także do odstrzału.Jeśli zostanie na swoim stanowisku i za pieniądza, jakie obecnie zarabia, Pan Burmistrz Iwaszkiewicz, sam strzeli sobie w kolano. Całą sitwę niestety trzeba pozwalniać, aby móc budować samorząd i postrzeganie Urzędu na nowo.

Tego typu "czystki" po wygranych wyborach zazwyczaj skutkują słabą efektywnością pracy i porażką w kolejnej turze. Chyba nie do końca zdajecie sobie sprawę z funkcjonowania Urzędu Miejskiego i obowiązkach, które na nim ciążą. Usunięcie całej "starej świty", której tak bardzo domaga się część wyborców, może spowodować paraliż urzędu na wiele miesięcy. I to już zupełnie poza tym jakie, kto ma kompetencje. Poza tym Pan Arkadiusz Połojański nie jest chyba pracownikiem kadencyjnym, a etatowym zatem jego zwolnienie musiałoby się wiązać ze złamaniem postanowień wynikających z umowy o pracę.
Żeby była jasność, ja nikogo nie bronię, sądzę jednak, że w obecnej sytuacji ruchy kadrowe należy wykonywać bardzo spokojnie i z namysłem. Albowiem po tych ruchach będzie widać czy komuś mocno zależy na rozwoju Miasta czy zamierza się po prostu odegrać na przeciwnikach politycznych...

 
anitkaa

93

2014-12-14 19:07:09

[Oryginał: 2014-12-14 19:05:40]
Ja też nie mam nic do tego Pana, ale tak właśnie jest dlatego nie wyobrażam sobie tego Pana na tym samym stanowisku, a już Panie Boże broń, na fotelu vice.

Andzia:

Nic nie mam do pewnego łysego pana, ale na mój gust to prawa ręka JP, mimo że na salony wprowadziła go Lemora :). Czy ten człowiek jest w stanie przebranżowić się i służyć demokracji? Po tylu latach.…? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Obawiam się, że Wojtek będzie miał skrupuły, bo zna tego gościa osobiście. Ja bym czyściła urząd aż do kości!

[Dodano: 2014-12-14 19:07:08]
Sitwę, jaką miałam na myśli to vice, sekretarz i asystentka. Tyle by wystarczyło, na początek.

Alien:

anitkaa:

Zgadzam się z przedmówcą, Pan Połojański jest także do odstrzału.Jeśli zostanie na swoim stanowisku i za pieniądza, jakie obecnie zarabia, Pan Burmistrz Iwaszkiewicz, sam strzeli sobie w kolano. Całą sitwę niestety trzeba pozwalniać, aby móc budować samorząd i postrzeganie Urzędu na nowo.

Tego typu "czystki" po wygranych wyborach zazwyczaj skutkują słabą efektywnością pracy i porażką w kolejnej turze. Chyba nie do końca zdajecie sobie sprawę z funkcjonowania Urzędu Miejskiego i obowiązkach, które na nim ciążą. Usunięcie całej "starej świty", której tak bardzo domaga się część wyborców, może spowodować paraliż urzędu na wiele miesięcy. I to już zupełnie poza tym jakie, kto ma kompetencje. Poza tym Pan Arkadiusz Połojański nie jest chyba pracownikiem kadencyjnym, a etatowym zatem jego zwolnienie musiałoby się wiązać ze złamaniem postanowień wynikających z umowy o pracę.
Żeby była jasność, ja nikogo nie bronię, sądzę jednak, że w obecnej sytuacji ruchy kadrowe należy wykonywać bardzo spokojnie i z namysłem. Albowiem po tych ruchach będzie widać czy komuś mocno zależy na rozwoju Miasta czy zamierza się po prostu odegrać na przeciwnikach politycznych…

 
Twister

4

2014-12-14 19:43:30

Nie tylko ZUS - także pracodawca może sprawdzić, czy zaświadczenie lekarskie pracownika o niezdolności do pracy zostało prawidłowo wystawione i czy jest wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem.
Pracodawca (tak jak ZUS) może może przeprowadzać kontrole zaświadczeń lekarskich w dwóch zakresach:
bada prawidłowość orzekania o czasowej niezdolności do pracy (na podstawie art. 59 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, Dz. U. z 2010 r. Nr 77, poz. 512 ze zm.),
sprawdza prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich (na podstawie art. 68 ust. 1 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa).
Kontrola prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich
Jednak już kontrolę prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich może przeprowadzić tylko pracodawca, który zgłasza do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych, czyli o ile zatrudnia co najmniej 20 pracowników. W innych przypadkach ten obowiązek ciąży na ZUS.
Sama kontrola prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich polega na ustaleniu, czy dana osoba w okresie, w którym jest niezdolna do pracy:
nie wykonuje pracy zarobkowej,
nie wykorzystuje zwolnienia lekarskiego od pracy w sposób niezgodny z jego celem.
Kontrolę może przeprowadzić osobiście pracodawca, zazwyczaj jednak deleguje do tego zadania innego pracownika, który musi w tym celu otrzymać specjalne upoważnienie.
Kontrola powinna zostać przeprowadzona w miejscu zamieszkania pracownika, miejscu jego czasowego pobytu lub w drugim miejscu pracy pracownika albo w miejscu, w którym prowadzi on działalność gospodarczą. Jeżeli kontrolujący nie zastanie pracownika w którymś z tych miejsc, kontrolę należy powtórzyć, a dana osoba musi usprawiedliwić swoją nieobecność - na przykład wizyta u lekarza, na rehabilitacji czy nawet w aptece nie jest zazwyczaj uznawana przez pracodawcę za nadużycie zwolnienia. Pracownik na złożenie wyjaśnień ma określony termin.
Jeśli osoba kontrolująca stwierdzi jednak, że pracownik niewłaściwie wykorzystuje zwolnienie, sporządza protokół kontroli, w którym musi podać, na czym polegało nieprawidłowe wykorzystywanie zaświadczenia lekarskiego. Protokół winna podpisać także osoba kontrolowana, która może również zamieścić w nim swoje ewentualne uwagi.
Sporządzony protokół stanowi podstawę do pozbawienia prawa do zasiłku chorobowego za cały okres objęty zaświadczeniem ZUS ZLA, chyba że w tym czasie przebywał w szpitalu. Za okres hospitalizacji świadczenia się nie odbiera.