Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3, 4 ... 64,

Wybory samorządowe 2018 w Giżycku i okolicach

Autor Wiadomość
Bromar Mężczyzna

2,000

2018-01-24 12:30:50

Cztery lata temu podobny wątek powstał we wrześniu. Mimo, że to było zaledwie 2 miesiące do wyborów, to kampania wyborcza nawet ta formalna nie była tak rozkręcona jak w tym roku (choć w tym raku ciągle nieoficjalna). Fakt, że w środowisku politycznym zwykło się mówić, że kampania wyborcza zaczyna się już następnego dnia po zakończonych wyborach, ale nie spotkałem się z opinią aby ta kampania miała polegać na lansowaniu własnej "gęby" poprzez ulotki czy billboardy na mieście. Raczej jest zawsze mowa o sumiennej pracy samorządowca, pilnowaniu spraw i spotkaniach. Normalne jest też także, że opozycja dzielnie pokrzykuje i wytyka błędy aktualnie trzymającym ster danego samorządu. Czasami się zdarza, choć to nieczęste wydarzenia, że opozycja, nawet ta twarda, składa konstruktywne propozycje i rozwiązania aktualnych działań samorządu.

W tej kadencji górę wzięła jednak czysta polityka i lans po całości. Wzorem partii rządzącej na szczeblu państwowym, aktywiści dzielnie spamują internet. Tworzą rzekomo niezależne media. A że Giżycko jest małe, to widać, że u nas za tymi manipulacjami (bo trzeba nazwać rzecz po imieniu) stoi ciągle jedno nazwisko. Mam świadomość, że aktualny Burmistrz i radni nie są idealni. Tylko, żeby się nie okazało, że "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

Do założenia tego wątku zmotywował mnie dzisiejszy SPAM w skrzynce pocztowej. Pod pozorem złożenia życzeń noworocznych (mamy koniec stycznia) aktywistyczny radny promuje swoją osobę. Wyraźnie nawiązuje do PiS i tzw. "dojnej zmiany". Zwyczajna ulotka wyborcza, tylko dużo przed ogłoszeniem wyborów i oficjalnej kampanii wyborczej. Na ile kojarzę, to takie działania podpadają pod kodeks wyborczy. Co to za osoba, która w pełni świadomie łamie prawo?

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
Krzysztofk70

103

2018-01-25 07:25:30

[Oryginał: 2018-01-24 14:51:18]

Panie Bromar, temu panu raczej już nic nie pomoże, nawet ulotki, którymi zaśmieca miasto.

[Dodano: 2018-01-25 07:25:30]

Pani Beata pomyliła zdjęcia? Albo Pan radny podszywa się pod byłą premier?  ;-)

Radio Mazury - Nadajemy na dobrych falach
 
dzikus hameryki

166

2018-01-25 08:00:21

Krzysztofk70:

[Oryginał: 2018-01-24 14:51:18]

Panie Bromar, temu panu raczej już nic nie pomoże, nawet ulotki, którymi zaśmieca miasto.

[Dodano: 2018-01-25 07:25:30]

Pani Beata pomyliła zdjęcia? Albo Pan radny podszywa się pod byłą premier?  ;-)

sorry ale niedobrze mi się zrobiło
to już radny nie potrafi nawet wymyślić własnych życzeń tylko musi kopiować cudze? co za poziom :eek:

 
Dzialkowiec

281

2018-01-25 09:46:59

Słychać wycie? ZNAKOMICIE! :crazy:

 
dzikus hameryki

166

2018-01-25 11:27:33

Dzialkowiec:

Słychać wycie? ZNAKOMICIE! :crazy:

jeśli to oficjalne stanowisko jedynie słusznego kandydata z plakietki to ubolewam. Mam nadzieję że mieszkncy Gizycka nie dadza sie nabrac na to

 
Bromar Mężczyzna

2,000

2018-01-25 13:10:19

Ja tam nie ubolewam. Mam nadzieję, że ten temat otworzy kilku osobom oczy.

Z bardziej istotnych spraw: w Giżycku znikną okręgi jednomandatowe.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
koart

49

2018-01-25 17:10:31

Również mam nadzieje, na ciekawy temat, dla mnie obojetnie kto będzie władny w mieście i starostwie ale mam nadzieję ze po tych wyborach PSL zniknie z samorządowej mapy Gizycka na dobre i te wszystkie Wacki, Placki i Bromary również. Za szpital!

 
Bromar Mężczyzna

2,000

2018-01-25 17:37:19

Mnie nie trzeba usuwać, bo sam zrezygnowałem :) już jakiś czas temu i aktualnie nie mam planów kandydowania w żadnych wyborach. PSL nie zniknie, to jest pewne.

W tych wyborach się jedynie obawiam, że aktywistyczny populizm może zyskać na popularności. Również na tym forum pod różnymi nickami plują na wszystko dookoła, a kilku nie zawsze świadomych osób im przytakuje.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
koart

49

2018-01-25 19:12:12

Brawo, załóż teraz stronę o wykazywaniu populizmu w działaniach władzy i zacznij do siebie i PSLu. Później przejdź do starostwa i swoich kupli a na końcu napisz jak to NIEpopulistycznie brzmiały hasła burmistrza, że młodzi wrócą do Giżycka. Później zajmij się opozycją, albo najlepiej pożal się na spotted, ponoć kupiłeś prawda?

 
Z.J. Mężczyzna

3,249

2018-01-25 23:37:08

Urzędnik w demokracji nie jest żadną władzą.

 
fuledzki
wojciech łukowski

1,298

2018-01-26 08:36:05

A kto w demokracji jest władzą?

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,152

2018-01-26 08:57:34

Dolary!

Ukko, julkinen jumala...
 
Z.J. Mężczyzna

3,249

2018-01-26 09:00:55

fuledzki:

A kto w demokracji jest władzą?

Suweren :ok:

 
fuledzki
wojciech łukowski

1,298

2018-01-26 09:48:35

Ohh, Drogi Z.J. Suweren? Tak. Jednak również Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Roman Łożyński, Cezary Piórkowski, Mirosława Boć, Piotr Andruszkiewicz, Rafał Zakrzewski.

 
Z.J. Mężczyzna

3,249

2018-01-26 10:02:12

Kandydując "na stołek" dobrowolnie zrzekli się roli suwerena i najęli się u niego na służbę. :ok:

Przejdź do strony: Poprzednia [12, 3, 4 ... 64,