Przejdź do strony: , 1 ... 9, 10, 11 [1213, 14, 15 ... 55,

Temat zamknięty Wybory samorządowe 2018 w Giżycku i okolicach

Autor Wiadomość
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-06-09 20:38:26

Kogo w tej radzie miasta znacie ? pierwsze skojarzenia.
Ja po dłuższym zastanowieniu znam :
1.obecnego tu Łukasza - dzięki jego interpelacjom ( coś przynajmniej robi publicznie - może i hałaśliwie ale coś robi )
2. Piórka - zasłyną ostatnio z arogancji
3. Boć - kłótliwy gadatliwy ale nie do rzeczy
4. Burmistrza - dużo gada w kółko opowiada te same historia ze sprawozdań miesięcznych
5. Adruszkiewicza - giżycczanin z Olsztyna ? czy Olsztynianin pracujący na stołku w Giżycku ? ( jak coś pokręciłem to poprawcie )
6. reszty nie kojarzę a wiem, że tam pracują tylko czym się zajmują ? Hmmm

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
Andzia

671

2018-06-09 21:38:20

[Oryginał: 2018-06-09 21:15:22]

Ja kojarzę jeszcze (oprócz wspomnianych rajców) jednego TW. Więcej ludków nie pamiętam, za co serdecznie żałuję

[Dodano: 2018-06-09 21:36:31]

Łukasz Zakrzewski:

Z.J.:

Zawsze przy takich okazjach zastanawiam się kto takich ludzi wybiera? …a Zakrza uważa, że wyborcy demokratycznie powinni decydować o wydatkach budżetowych. :crazy:

4 lata temu gdy chodziłem z ulotką wyborczą po mieszkańcach, jeden mi uczciwie powiedział.… że tak naprawdę nie ma na kogo głosować…

Ludzie są pierwsi do krytyki, ale do komitetu wyborczego ostatni.…nie wyłączając Ciebie Z.J.

I na tym polega demokracja. Jeśli ZJ nie chce startować, to jego wolą. Za komuny dostałby palą i musiałby działać pod partyjne dyktando. Zakrza, czy mógłbyś uszanować wolę niektórych forumowiczów. Dziękuję.

[Dodano: 2018-06-09 21:38:20]

Krytyka też bywa konstruktywna. Bardzo spodobał mi się materiał Zbyszka o cebulakach :-)

 
Z.J. Mężczyzna

3,183

2018-06-09 23:44:13

[Oryginał: 2018-06-09 23:21:18]

Łukasz Zakrzewski:

Ludzie są pierwsi do krytyki, ale do komitetu wyborczego ostatni.…nie wyłączając Ciebie Z.J.

Czyżbyś odmawiał mi prawa do krytyki? :bigshock:

Odnośnie startu w wyborach. Nie będę Ci robił konkurencji, a gdyby mi nawet przyszła na to chęć, to musiałbym się najpierw zapisać do jakiegoś komitetu, bo JOW-ów już nie ma. Aby uzyskać mandat liczony metodą Dhondt'a (czy jak mu tam) musiałbym jak pies skomleć o głosy często tych samych ludzi, którzy popierają marnowanie kasy na niemiecką karmę dla kotów czy inne budki… To niestety kłóci się z moimi zasadami.

Nawet gdybym został jakimś cudem wybrany na Radnego (z moim programem "oszczędnościowym" to raczej niemożliwe), to miałbym dokładnie tyle do powiedzenia co Ty teraz. :music:

W demokracji niestety rządzi większość, a wg badań aż trzy czwarte Polaków nie rozumie tego co czyta. Choć brzmi to zaskakująco, analfabetyzmem wtórnym i funkcjonalnym zagrożeni są nawet absolwenci szkół wyższych. Z badań przeprowadzonych pod patronatem OECD wynika, że co szósty magister znad Wisły to analfabeta funkcjonalny. :drink:
Źródło: https://www.tygodnikprzeglad.pl/kraj-wtornych-analfabetow

Jak wobec powyższego miałbym przekonać ludzi, żeby wspierali swoją gospodarkę, nie marnowali wspólnych pieniędzy? Oni nie rozumieją, że miliony wydane na pierdoły wcześniej czy później odbiją się np. podwyżką cen wody, albo brakiem pieniędzy na krzywy chodnik. Politycy mają niezłą "polewkę" wciskając im ten kit i bawiąc się ich kosztem. :laughing:

Poza tym żyje mi się tu całkiem znośnie. Całkowita niezależność daje mi ten komfort, że mogę sobie pomarudzić, gdy mi się coś nie podoba. :ok:

[Dodano: 2018-06-09 23:44:13]

Andzia:

Krytyka też bywa konstruktywna. Bardzo spodobał mi się materiał Zbyszka o cebulakach :-)

W tym materiale doskonale widać kompletną bezradność tych "poddanych" wobec "władzy" wójta. Zamiast wystąpić do sądu o odszkodowanie od gminy za zniszczony dom, fundamenty, zdrowie… płaczą do kamery. To jest właśnie ten analfabetyzm funkcjonalny.

 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-06-09 23:45:08

Czyli za jakiś czas czeka nas powtórka z rozrywki jak w tym filmie ?
tylko
who vs who

czy ja tego już gdzieś nie widziałem ?

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
Andzia

671

2018-06-10 09:44:41

Zbyszek, ta wojcina działa całkiem racjonalnie. Ludzie nie są głupi, ale baba wykorzystała przeciwko nim proste mechanizmy psychologiczne. To ona zapędziła ludków w ślepy róg, zakładając im kolejne sprawy. Po czymś takim ludzie zaczęli się bać wymiaru sprawiedliwości, bo i tak pewnie .… Nie wygrają.

 
Łukasz Zakrzewski Mężczyzna
Radny Miejski

5,162

2018-06-10 12:15:18

Więc ludzie, dość przytomnie, zaczęli walczyć z nią jedyną bronią która im pozostała - mediami.

Łukasz Zakrzewski - Radny Rady Miejskiej w Giżycku
facebook.pl/radnyzakrzewski/
Zajrzyj i polub, jeżeli chcesz wiedzieć co ostatnio zrobiłem dla Ciebie!
 
Andzia

671

2018-06-10 12:18:05

Łukasz Zakrzewski:

Więc ludzie, dość przytomnie, zaczęli walczyć z nią jedyną bronią która im pozostała - mediami.

Tak!

 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-06-10 12:42:16

Łukasz Zakrzewski:

Więc ludzie, dość przytomnie, zaczęli walczyć z nią jedyną bronią która im pozostała - mediami.

To nie jest żadna walka - tylko pitu ppitu, które niczego nie wnosi. co z tego ,że wyjaśnimy sobie to i owo, jeden na drugiego wyciągnie kwity jak rzeczywistość pokazuje zupełnie co innego. Zgodził bym się z tą tezą, że tu na forum coś jesteśmy w stanie zdziałać gdyby, ci co się tutaj udzielają byli jedynymi wyborcami w przyszłości.

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
Łukasz Zakrzewski Mężczyzna
Radny Miejski

5,162

2018-06-12 07:13:33

Vortex:

Łukasz Zakrzewski:

Więc ludzie, dość przytomnie, zaczęli walczyć z nią jedyną bronią która im pozostała - mediami.

To nie jest żadna walka - tylko pitu ppitu, które niczego nie wnosi. co z tego ,że wyjaśnimy sobie to i owo, jeden na drugiego wyciągnie kwity jak rzeczywistość pokazuje zupełnie co innego. Zgodził bym się z tą tezą, że tu na forum coś jesteśmy w stanie zdziałać gdyby, ci co się tutaj udzielają byli jedynymi wyborcami w przyszłości.

Niech chociaż przyjdą na Sesję…
… a może już chodzą :eyes:

Łukasz Zakrzewski - Radny Rady Miejskiej w Giżycku
facebook.pl/radnyzakrzewski/
Zajrzyj i polub, jeżeli chcesz wiedzieć co ostatnio zrobiłem dla Ciebie!
 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-06-12 08:35:37

Nie ma sensu chodzić na sesję i być tak potraktowanym jak reprezentacja nauczycielek, przez Pana Radnego Piórkowskiego. ( bez względu czy to co wówczas zrobił Pan Piórkowski było słuszne czy nie )

Druga sprawa, co z tego że nawet, jak ktoś przyjdzie coś ciekawego radzie miasta powiedzieć jak się okaże, że Szanowny Prezes Rady Miejskiej na wstępie wygłosi w wolnym tłumaczeniu takie oto słowa - Słuchajcie koledzy koleżanki dzisiaj mam ważne spotkanie, a i wy pewnie macie coś do zrobienia ważnego w domu to co, dzisiaj poobradujemy do godziny 17:00 max 18:00 ale nie dłużej, OK ?

W takiej sytuacji ręce opadają i człowiek czuje się, jak nie wiem - kula u nogi prezesa ?

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
SANDOKAN

6

2018-06-24 06:48:51

Dzien Dobry .Mam pytanie. Jak to jest kiedy ktos urodzil sie i mirszka w Giżycku ale niestety nie ma stalego meldunku i chcialby oddac swoj glos w wyborach samorzadowych 2018 Czy jest to mozliwe ?

 
daniel Mężczyzna

2,436

2018-06-24 10:27:53

SANDOKAN:

Dzien Dobry .Mam pytanie. Jak to jest kiedy ktos urodzil sie i mirszka w Giżycku ale niestety nie ma stalego meldunku i chcialby oddac swoj glos w wyborach samorzadowych 2018 Czy jest to mozliwe ?

I z drugiej strony, urodzony w Giżycku, ma meldunek w Giżycku ale nie mieszka w Giżycku?

 
SANDOKAN

6

2018-06-24 12:34:26

Urodzony w Gizycku mieszka na stancji w Gizycku ale nie ma meldunku w Gizycku. Co wtedy???

 
daniel Mężczyzna

2,436

2018-06-24 12:57:35

SANDOKAN:

Urodzony w Gizycku mieszka na stancji w Gizycku ale nie ma meldunku w Gizycku. Co wtedy???

Chyba już nie ma obowiązku meldunku? Jeśli nie to możesz głosować, tak mi się zdaje  ;)

 
SANDOKAN

6

2018-06-24 18:01:48

DZIĘKUJĘ ZA POMOC !!

Przejdź do strony: , 1 ... 9, 10, 11 [1213, 14, 15 ... 55,