Przejdź do strony: , 1 ... 10, 11, 12 [1314, 15, 16 ... 64,

Wybory samorządowe 2018 w Giżycku i okolicach

Autor Wiadomość
Łukasz Zakrzewski Mężczyzna
Radny Miejski

5,205

2018-06-24 23:59:30

SANDOKAN:

Urodzony w Gizycku mieszka na stancji w Gizycku ale nie ma meldunku w Gizycku. Co wtedy???

Można się zgłosić do urzędu miejskiego w Giżycku o wpis do stałego rejestru wyborców. Zameldowani należą z automatu do stałego rejestru wyborców gminy w jakim są zameldowani , ale na wniosek mogą wpisać się do innego stałego rejestru wyborców. Muszą zadeklarować że chcą mieszkać w gminie w której nie są zameldowani.
To w wielkim skrócie. Skontaktuj się z wydziałem spraw obywatelskich po szczegóły:
http://www.bip.gizycko.pl/struktura/1/187/wydzial_spraw_obywatelskich_wso

Łukasz Zakrzewski - Radny Rady Miejskiej w Giżycku
facebook.pl/radnyzakrzewski/
Zajrzyj i polub, jeżeli chcesz wiedzieć co ostatnio zrobiłem dla Ciebie!
 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-06-25 12:45:32

Po dzisiejszej odpowiedzi radnego Jelca - już wiem, że i taka osoba się w radzie znajduje - wiem też, że dba o swoje interesy i sąsiadów - a czy dba równie dobrze o interesy innych mieszkańców ?- jakieś przykłady może się znajdą ?

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
Jeffree

1

2018-07-09 15:57:26

Ważne info:
Jeśli ktoś jest zainteresowany dopisaniem się do rejestru wyborców, to (poza formularzami z BIPu) należy dołączyć jakieś potwierdzenie, że mieszka się pod podanym w formularzu adresem. Może to być zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, jakie wydają na potrzeby Giżyckiej Karty Mieszkańca (że osoba XY, zamieszkała XYZ, numer pesel, rozliczyła swój PIT w Giżycku) :-D

 
tomasz s

215

2018-07-17 09:55:52

Na burmistrza ma podobno kandydować Maciej Wróbel.Co o nim sądzicie?Wiem ,że jest dziennikarzem ale z Giżycka to się chyba dawno wyprowadził?

 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-07-17 21:11:02

Jolka też coś z dziennikarstwem miała wspólnego.

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
yorguś Mężczyzna

1,657

2018-07-17 21:14:18

Ja o kolegach i znajomych rzadko się wypowiadam publicznie. Nie wypowiadałem się o koledze Bogusławie z "Moje Giżycko" i nie wypowiem się na temat Macieja. Każdemu życzę sukcesu w wyborach. Każdy ma jakiś kredyt do spłacenia. :drink:

 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-07-17 21:16:09

To będzie kolejny kandydat, na którego będą głosować znajomi ?

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
yorguś Mężczyzna

1,657

2018-07-17 21:19:02

Kolega Maciej na tę chwilę może liczyć na 3 głosy. Swój, ojca i jeszcze jednej osoby - przepraszam, że nie wymienię jej z imienia i nazwiska… . Ta osoba to potencjalny kandydat na vicka - no, ale kiedyś już nami ten, tego, tam… .  ;)

 
irka

175

2018-07-17 22:39:00

aż na 3 ? on chyba mieszka w Olsztynie ? czy ja mylę osoby ?

 
Bromar Mężczyzna

2,000

2018-07-20 18:35:18

Akurat na fotel Burmistrza mogą kandydować kandydaci z całego województwa. Ale, żeby być kandydatem, trzeba najpierw zgłosić odpowiednią ilość kandydatów na radnych. Ja słyszałem, że Pan dziennikarz może mieć poparcie całkiem sporego obozu, więc nie lekceważyłbym osoby. Niepokoi mnie bardziej współpraca z aktywistami - ale to może była zwykła praca.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
obiektywny Mężczyzna

1,388

2018-07-20 19:54:42

Widać ,że wybory zbliżają się wielkimi krokami bo dzisiaj czytałem na jednym z portali aktywistów iż biorą się za usuwanie torów kolejowych.
Normalnie szok :shock: ja bym na ich miejscu poszedł o krok dalej i przesunął nieco jezioro :crazy: ile to byśmy zyskali terenów inwestycyjnych :-D

zadowolony z życia.....
 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-07-20 20:20:07

obiektywny:

Widać ,że wybory zbliżają się wielkimi krokami bo dzisiaj czytałem na jednym z portali aktywistów iż biorą się za usuwanie torów kolejowych.
Normalnie szok :shock: ja bym na ich miejscu poszedł o krok dalej i przesunął nieco jezioro :crazy: ile to byśmy zyskali terenów inwestycyjnych :-D

To pewnie czytaliśmy te same ciekawostki, w których podobno jednostki wojskowe będą usuwać.

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
Łukasz Zakrzewski Mężczyzna
Radny Miejski

5,205

2018-07-23 00:05:52

Łukasz Zakrzewski:

Andzia:

Zakrza, proszę Cię o wsparcie idei budowy kibla miejskiego.

Nie tylko ty w Giżycku o to prosiłeś  ;-)

Na początku przepraszam, że tak późno to zamieszczam…
Odpowiedź na moją interpelację może nie satysfakcjonuje…

Ale odpowiedź dla koleżanki Asi już powinna bardziej  ;-)

Łukasz Zakrzewski - Radny Rady Miejskiej w Giżycku
facebook.pl/radnyzakrzewski/
Zajrzyj i polub, jeżeli chcesz wiedzieć co ostatnio zrobiłem dla Ciebie!
 
parabakcyl

132

2018-07-23 11:51:33

"Interpelacja (łac. interpellatio 'przerwanie; zakłócenie' od interpellare 'przerywać komu mowę; zagadnąć kogo; domagać się') "

i tak juz 4 lata przerywa, zaklóca,, domaga sie.…

ile to juz lasu poszlo na te papiery a4…

no nie polubie chyba

 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-07-24 01:04:42

parabakcyl:

"Interpelacja (łac. interpellatio 'przerwanie; zakłócenie' od interpellare 'przerywać komu mowę; zagadnąć kogo; domagać się') "

i tak juz 4 lata przerywa, zaklóca,, domaga sie.…

ile to juz lasu poszlo na te papiery a4…

no nie polubie chyba

Słownik PWN
Słownik języka polskiego
interpelacja
1. «zapytanie skierowane przez przedstawiciela parlamentu do rządu lub do któregoś z jego członków»
2. «zapytanie w sprawach urzędowych skierowane do władz administracyjnych»

• interpelacyjny • interpelator, interpelant • interpelować

interpelacja [łac.],
jedna z form kontroli parlamentarnej będąca zapytaniem jednego lub większej liczby deputowanych, skierowanym zazwyczaj do rządu lub jednego z jego członków;
odpowiedź musi być udzielona w określonym terminie i możliwe jest przeprowadzenie nad nią debaty parlamentarnej; w Polsce interpelacja dotyczy spraw o zasadniczym charakterze i może być skierowana do prezesa Rady Ministrów, członka rządu, prezesa NIK i prezesa NBP, którzy obowiązani są do odpowiedzi w ciągu 21 dni (odpowiedź musi być rozpatrzona na posiedzeniu sejmu).
ble ble ble

WIKI
Interpelacja radnego

Interpelacja radnego – przysługujący na mocy statutu danej jednostki samorządu terytorialnego indywidualny środek kontrolno-interwencyjny, za pomocą którego radny może domagać się od organu wykonawczego podjęcia określonych działań w sprawach jednostki samorządu terytorialnego, w tym w szczególności – udzielenia informacji na interesujący go temat, który jej dotyczy

Zgadza się przez 4 lata składa zapytania.

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill

Przejdź do strony: , 1 ... 10, 11, 12 [1314, 15, 16 ... 64,