Przejdź do strony: , 1 ... 19, 20, 21 [2223, 24, 25 ... 58,

Wybory samorządowe 2018 w Giżycku i okolicach

Autor Wiadomość
yorguś Mężczyzna

1,649

2018-08-09 22:37:14

Vortex:

Boję się, że wszystkie wywiady będą laniem wody - trudne do weryfikacji. To tak jak kiedyś Lem pisał swoje "powieści" nikt nie przypuszczał , nawet on sam, że będzie to w jakimś sensie dzisiejsza rzeczywistość. Boję się tego że to o czym będą mówili kolejni twoi goście to będzie takie SciFi jednak skutek będzie odwrotny do tego o czym pisał Lem.

Ja tylko mogę napisać, że gdybym "na siłę" wyrywał prawdę, to żaden gość nie przyjąłby zaproszenia do następnego programu. Abstrahując od ostatniego wywiadu, czasami ludzie się dziwią, że dziennikarz ze stoickim spokojem na wizji siedzi i słucha pewnych "banialuków" , no siedzi i słucha - a potem w zaciszu domowym brechta się ze śmiechu.

obiektywny:

Skwituje to tak ; moim cichym a raczej nie realnym marzeniem jest a żeby w końcu ktoś poszedł po rozum i przestał głosować na tych "leśnych dziadków " którzy nic już nie wnoszą dla naszego miasta a jedynie przyzwyczaili się do stołków i diety.
Czy jest to możliwe ? tu trzeba zacząć szukać rozwiązań. Dobranoc :)

Nie wiem czy mi wypada, ale trudno nie zgodzić się z opinią Kolegi.

 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-08-09 22:44:53

Tu nie chodzi o to by się pośmiać. Ja za Andruszkiewiczem nie przepadam, jednak warto zauważyć, że w niektórych kwestiach miał rację a ataki pozostałych radnych były czystą kompromitacją ich samych - do czego się nie przyznają.

No ok program fajny, pomysł też - niecierpliwie czekam na kolejne wydanie.
Pozdrawiam

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill
 
Bromar Mężczyzna

1,993

2018-08-14 11:58:34

No to od dziś już oficjalnie mamy kampanię samorządową. Wybory 21 października. O drugiej turze nie piszę, bo raczej jej w Giżycku nie będzie  ;)
Zatem przed nami 68 dni przechwałek i obietnic.

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
wacekras

97

2018-08-14 12:19:08

Bromar:

No to od dziś już oficjalnie mamy kampanię samorządową. Wybory 21 października. O drugiej turze nie piszę, bo raczej jej w Giżycku nie będzie  ;)
Zatem przed nami 68 dni przechwałek i obietnic.

No chyba, że ktoś potrąci po pijaku ciężarną zakonnicę, ale to już przerabialiśmy. Przypomnę Ci ten wpis 22 października  ;)

 
mistyczny
Realista

126

2018-08-16 17:31:33

Kandydat na Burmistrza promował Marsz Niepodległosci.

 
Z.J. Mężczyzna

3,183

2018-08-16 23:04:52

Jeżeli ten garnitur nie pochodzi od Bossa, który szył mundury SS-manom, to chyba nic złego nie zrobił? :crazy:

 
yorguś Mężczyzna

1,649

2018-08-17 13:06:39

Ja uważam, że firmowanie "Marszu Niepodległościowego" w ten sposób (uwidoczniony na zdjęciu) jest godny. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Swoją drogą, to Piotrek stoi obok fajnej dziewczyny.  ;)

 
Joa
ErnstWiechertFanClub

1,150

2018-08-17 14:09:19

Nic, tylko zdyjm czapkie z głowy przed takim bohaterem!!!

Ukko, julkinen jumala...
 
sprzedawca grzybów

28

2018-08-17 15:58:41

yorguś:

Ja uważam, że firmowanie "Marszu Niepodległościowego" w ten sposób (uwidoczniony na zdjęciu) jest godny. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Swoją drogą, to Piotrek stoi obok fajnej dziewczyny.  ;)

Plakat ładny i okoliczność wzniosła. Tu masz racje. Figurant przedstawia niby bohatera walk. Ale niby mieszkający w Giżycku, właściciel na niby działającego koncernu finansowego, niby projektant i niby pomysłodawca zegarków chce być w realu burmistrzem. ja się na to nie piszę.

Mi babcia mówiła
- synku co z tego, że miska ładna kiedy pusta!

 
Cieśla Sewruk

1,283

2018-08-17 17:26:30

WyPiSz wymaluj młody Trump :)

<°))))><
<°))))><
<°))))><

 
nikt2

25

2018-08-17 18:33:28

Koncepcja plakatu "do ekstra" brakuje. Dlaczego nie miałby zostać burmistrzem? Abstrahując od wyborów. Tego brakuje nie tylko w Giżycku, wiele miast i gmin obsadzają ludzie, którzy nigdy "nie pobrudzili" rąk na własnym garnuszku. Jeżeli ktoś choć przez krótką chwilę działał na prywanym rynku pracy, ma 1000 razy większe doświadczenie w obrocie publiczną kasą, niż urzędas, który całe życie siorbał z podatników.

 
Bromar Mężczyzna

1,993

2018-08-18 01:46:35

nikt2:

Abstrahując od wyborów. Tego brakuje nie tylko w Giżycku, wiele miast i gmin obsadzają ludzie, którzy nigdy "nie pobrudzili" rąk na własnym garnuszku. Jeżeli ktoś choć przez krótką chwilę działał na prywanym rynku pracy, ma 1000 razy większe doświadczenie w obrocie publiczną kasą, niż urzędas, który całe życie siorbał z podatników.

Jeśli wznawianie firmy tylko po to aby wystawić fakturę kilka razy w roku nazywasz byciem na własnym garnuszku, to znaczy, że nie masz pojęcia o prowadzeniu własnej działaności gospodarczej. Gdy rzeczywiście musisz sam wszystko zorganizować i poukładać, żeby pieniądz z tego był to inna bajka. A inna sprawa gdy pracujesz dla jakiejś firmy w Warszawie praktycznie jak etatowy pracownik i tylko wynagrodzenie odbierasz jako fakturka od firmy … odwieszonej wczoraj i zawieszonej jutro.
Kiedyś rozmawiałem o takim prowadzeniu działalności giżycką fryzjerką. Obśmiała takiego "przedsiębiorcę" i dodała, że mimo, że prowadzi swój zakład fryzjerski od ponad 20 lat, to nigdy jej nie przyszło do głowy aby zawieszać działalność.

A co do plakatu - jest ok. Ale nie tylko po tym plakacie widać, że aktorstwo wychodzi najlepiej. Bo aktor nie kłamie, on gra rolę :crazy:

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
nikt2

25

2018-08-18 08:56:34

Bromar, to chyba ty mnie nie do końca zrozumiałeś, głosząc swój manifest. Większość osób trudniących się sezonową gastronomią wznawia działalność na sezon a zawiesza na okres martwy. Ile zarobią tyle mają i nie są to fryzjerzy ani szewcy. Rozumiem, że w Twojej opinii są to "śmieszni przedsiębiorcy"? Jeżeli im starczy tyle co wyrobili na ich wydatki, to chwała im. Jeżeli ktoś prowadzi firmę którą zawiesza, a nie jest fryzjerem, ale dochód ma większy od fryzjera, to jest przedsiębiorczy czy nie? Własnie słowo "przedsiębiorczość" to klucz.

Nic nie mam do fryzjerów ani etatowych pracowników korporacji, uważam tylko że każdy z nich lepiej wyda zarobioną albo publiczną złotówkę niż urzędnik, który całe życie czeka na przelew z Narodowego Banku Polskiego. Nie martw się nie tylko Giżycko dotyka problem myślenia urzędniczego na stołku burmistrza ale sąsiednie gminy a nawet sejm, stąd takie a nie inne państwo.

Wolę człowieka, który przez 1 dzień pracował na swoim niż nauczyciela w radzie, który myśli, że pieniądze biorą się z bankomatu. Nie wiem co robisz, i gdzie pracujesz ale jak chcesz rozliczać mnie, to nie mam problemu z działalnością gospodarczą. Ciułam.

 
Bromar Mężczyzna

1,993

2018-08-18 19:07:51

Nie porównuj działalności sezonowej, do działalności chwilowej. Co to za przedsiębiorca, co działalność w ciągu roku prowadzi z przerwami przez 20-30 dni?

"Children must be taught how to think, not what to think" - Margaret Mead
 
Vortex
๔เשเภє รฬєєקєг

498 1/3

2018-08-18 19:09:23

Bromar:

Nie porównuj działalności sezonowej, do działalności chwilowej. Co to za przedsiębiorca, co działalność w ciągu roku prowadzi z przerwami przez 20-30 dni?

To przedsiębiorca na urlopie. Zarobił to mu się należy.

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. - Winston Churchill

Przejdź do strony: , 1 ... 19, 20, 21 [2223, 24, 25 ... 58,