Przejdź do strony: Poprzednia [12,

"Brudna wojna"..

Autor Wiadomość
Ulisses
Użytkownik usunięty

2008-06-05 11:56:03

Witam.
Nie jestem fanem ani miłośnikiem piłki kopanej, z tego powodu nie lubię oglądać meczów i nie mam zamiaru oglądać Euro 2008 i ogólnie mam głęboko w d… kto wygra mecz w Klagenfurcie.
Piszę tu tylko z jednego powodu. Otóż chodzi mi o wczorajsze wydanie Faktu, gdzie na okładce, Michaela Ballacka przebrano za Mistrza krzyżackiego Ulricha von Jungingen.
Ja doskonale rozumiem ten nagły wytrysk humoru w polskim wydaniu. Teraz Niemcy domagają się przeprosin, Polacy grzmią że to wojna, itp. Nie wydaje się to Wam trochę groteskowe?
Super Expres poszedł jeszcze dalej i na okładce przedstawił Leo Beenhakkera trzymającego w rękach obcięte i krwawiące głowy dwóch czołowych piłkarzy niemieckich.
Rozumiem że Niemcy to dla nas trudny przeciwnik, ale czyż takim zachowaniem nie udowadniami że tylko na tyle nas Polaków stać.
Parodią by było żeby przez głupi mecz, klika cienkich intelektualnie "profesjonalistów" spowodowała pogorszenie stosunków Polsko - Niemieckich, również na lini Warszawa - Berlin. A to chyba nas również czeka.
Pozdrawiam.

 
dysharmony

298

2008-06-05 12:00:13

Zapewne była to riposta na propagandę, jaką prowadzą media w Niemczech, kolejny raz przedstawiając Polaków, jako złodziei.

 
vooda Wyróżniony

10,378

2008-06-05 12:14:55

Hi, hi… najbardziej groteskowe jest to, że obie gazetki należą do niemieckich koncernów medialnych. Jakiś "koń trojański", czy cóś… :crazy:

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
Moris Mężczyzna
nadszyszkownik

6,860

2008-06-05 12:25:16

zasłona dymna, boją sie naszych :hahaha:

Boso, ale w ostrogach... * Nie bój się robić dużych kroków naprzód. Dwoma małymi krokami nie pokonasz przepaści * moris@ofg.pl ;-) * Jędruś - Najpiękniejszy uśmiech ;-) * Jak ja kocham te Mazury !!!* Profil CB Radio na NK ;-) *Familie.pl **** Giżyckopedia ***
ɐʞooqʇǝu oƃǝɾoʍs ǝıqnן oƃǝʇɐןp


 
Orion
Użytkownik usunięty

2008-06-05 12:45:25

pomysł świetny z tym Beenhakkerem :D a tak poza tym to Ulisses ma rację… jak dzieci bawią się w wojnę, a to tylko głupi mecz… dalej tak pójdzie to się lata 40. powtórzą :crazy:

 
milka Moderator Kobieta
Nullus anxietas.

5,597

2008-06-05 12:56:32

Polskie i Niemieckie gazety co raz się przepychają słownie, wytykając sobie nawzajem wady i historię. Fakt faktem, że niektóre pomysły pismaków graniczą z dobrym smakiem… ale niektóre są ciekawe. A że niektóre nie są traktowane z przymrużeniem oka, jak być powinny, to konflikt goni konflikt…
Z drugiej strony każdy ma własne granice dobrego smaku, więc to co śmieszy jednego, wcale nie musi drugiego.
Tak było, jest i będzie. Jeszcze przez wiele lat.

Podstawową umiejętnością, jaką powinien posiąść każdy człowiek, jest wdupiemanie, które polega na odróżnianiu rzeczy ważnych i takich, na które ma się wpływ, od badziewia, czyli cudzych fanaberii, fochów, żądań i oczekiwań pod hasłem "bo wszyscy tak robią". ## milka.ofg@gmail.com ##
JOGA wt 19.00, czw 18.30 sala MOSIR; 514 724 064
 
Buka Mężczyzna

6,087

2008-06-05 12:58:38

I tak wszystko rozstrzygnie boisko.

Adres gry: http://hattrick.org
"Nie zawsze ten co wiele mówi, ma coś do powiedzenia"
"There is always a way out ..."
"I'm not a slave, to a god, that doesn't exist"
 
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2008-06-05 13:08:23

Ulisses:

Piszę tu tylko z jednego powodu. Otóż chodzi mi o wczorajsze wydanie Faktu, gdzie na okładce, Michaela Ballacka przebrano za Mistrza krzyżackiego Ulricha von Jungingen.
Ja doskonale rozumiem ten nagły wytrysk humoru w polskim wydaniu. Teraz Niemcy domagają się przeprosin, Polacy grzmią że to wojna, itp. Nie wydaje się to Wam trochę groteskowe?
Super Expres poszedł jeszcze dalej i na okładce przedstawił Leo Beenhakkera trzymającego w rękach obcięte i krwawiące głowy dwóch czołowych piłkarzy niemieckich.
Rozumiem że Niemcy to dla nas trudny przeciwnik, ale czyż takim zachowaniem nie udowadniami że tylko na tyle nas Polaków stać.

tak jak powiedział vooda-zarówno Fakt jak i SE są na kapitale niemieckim i to tylko pokazuje prawdziwe prostactwo niemiaszków…
I co najważniejsze, to jak zwykle te zachodnie burki zaczęły, kompromitując się na całego lejąc przy autostradzie, podczas gdy w tle leci ich hymn...

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
milka Moderator Kobieta
Nullus anxietas.

5,597

2008-06-05 13:15:51

helios91:

tak jak powiedział vooda-zarówno Fakt jak i SE są na kapitale niemieckim i to tylko pokazuje prawdziwe prostactwo niemiaszków…
I co najważniejsze, to jak zwykle te zachodnie burki zaczęły, kompromitując się na całego lejąc przy autostradzie, podczas gdy w tle leci ich hymn…

I taka właśnie postawa zaostrza te głupie, bezsensowne przepychanki… :crazy:

Podstawową umiejętnością, jaką powinien posiąść każdy człowiek, jest wdupiemanie, które polega na odróżnianiu rzeczy ważnych i takich, na które ma się wpływ, od badziewia, czyli cudzych fanaberii, fochów, żądań i oczekiwań pod hasłem "bo wszyscy tak robią". ## milka.ofg@gmail.com ##
JOGA wt 19.00, czw 18.30 sala MOSIR; 514 724 064
 
helios91 Mężczyzna
jestę studentę

4,453

2008-06-05 13:45:26

yyy prawda w oczy kole? nie zamierzam brać winy za nich…zauważ, że Polacy prawie nigdy nie prowokują Niemców i prawie wszystkie 'przepychanki' wychodzą od nich, skoro mamy wolność i słowa i myśli, to chyba mam prawo ich za to nie lubić? Nie obnoszę się z tym, nie krzyczę do nich, gdy ich tu widzę, ale gdy ktoś mnie zapyta o opinię na ich temat to zbyt wiele dobrego nie usłyszy, ani z tego nie jestem dumny, ani, tym bardziej, nie jest mi za to wstyd.

Megadeth, Metallica, Kult, Black Sabbath, Acid Drinkers, Iron Maiden, TSA, Slayer, Turbo, Judas Priest, Motörhead, O.S.T.R., Sepultura, Dżem, Kaliber44, Republika, Paktofonika, RHCP, Pearl Jam, KAT, 52Dębiec, Eldo, Deep Purple, ZZ Top, Led Zeppelin, WWO
 
milka Moderator Kobieta
Nullus anxietas.

5,597

2008-06-05 14:17:03

No masz rację, ale wydaje mi się, że gdyby Polacy te zaczepki najzwyczajniej w świecie olewali, to w końcu by im się znudziło.
A tak: oko za oko i to trwa, i trwaaaa

Podstawową umiejętnością, jaką powinien posiąść każdy człowiek, jest wdupiemanie, które polega na odróżnianiu rzeczy ważnych i takich, na które ma się wpływ, od badziewia, czyli cudzych fanaberii, fochów, żądań i oczekiwań pod hasłem "bo wszyscy tak robią". ## milka.ofg@gmail.com ##
JOGA wt 19.00, czw 18.30 sala MOSIR; 514 724 064
 
Moris Mężczyzna
nadszyszkownik

6,860

2008-06-05 14:19:04

Jak Kargule z Pawlakami
tak Polacy z Niemcami
dobrze póki dobrze
a jak nie to… wojna :mad2:

Boso, ale w ostrogach... * Nie bój się robić dużych kroków naprzód. Dwoma małymi krokami nie pokonasz przepaści * moris@ofg.pl ;-) * Jędruś - Najpiękniejszy uśmiech ;-) * Jak ja kocham te Mazury !!!* Profil CB Radio na NK ;-) *Familie.pl **** Giżyckopedia ***
ɐʞooqʇǝu oƃǝɾoʍs ǝıqnן oƃǝʇɐןp


 
milka Moderator Kobieta
Nullus anxietas.

5,597

2008-06-05 14:25:07

To może poszukamy symbolicznej Jadzi i Witii? :crazy:

Podstawową umiejętnością, jaką powinien posiąść każdy człowiek, jest wdupiemanie, które polega na odróżnianiu rzeczy ważnych i takich, na które ma się wpływ, od badziewia, czyli cudzych fanaberii, fochów, żądań i oczekiwań pod hasłem "bo wszyscy tak robią". ## milka.ofg@gmail.com ##
JOGA wt 19.00, czw 18.30 sala MOSIR; 514 724 064
 
vooda Wyróżniony

10,378

2008-06-05 15:51:18

milka:

To może poszukamy symbolicznej Jadzi i Witii? :crazy:

Była już jedna Wanda, ale Gotfryd jej nie chciał, bo miała trądzik, więc się biedulka z powodu zawodu miłosnego we Wiśle utopiła :crazy:

Nigdy nie jest się samotnym, mając gumową kaczuszkę.
(Douglas Adams)
 
Iza L.
Cultura Civica

137

2008-06-05 16:33:16

Czasami zabawnie jest się troche podroczyć. Wszystko powinno pozostać w granicach dobrego gustu.
Osobiscie bardzo spodobal mi sie pomysl naszych kibiców, którzy zawiesili przed wybiegiem, najsławniejszego chyba w Niemczech misia 'Knuta', w berlińskim zoo, transparent z napisem "Nawet miś Knut kibicuje w niedziele Polakom' :laughing:

Przejdź do strony: Poprzednia [12,